Jaké tablety na otěhotnění jsou lepší?

Zodpovězené
4. srp 2023

Dobrý den,

děkuji za odpověď viz https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Můžete mí poradit, jaké tablety na otěhotnění jsou lepší?

Děkuji

Dobrý den,

"tablety na otěhotnění" vlastně žádné neexistují. Většina z toho jsou jakési směsi vitaminů, minerálů a bylin, které "jacísi vědci" "pečlivě vybrali" a tím to hasne.

A teď vážně - podpořit otěhotnění můžete hlavně takto: zdravý životní styl (pohyb, spánek, pestrá strava, no stress, radost) a k tomu chcete brát metylfolát (=moderní "listovka"), inositol (obojí např. v produktu Fertiprona) a probiotika (hlavně vaginální kmeny, ale k nim i střevní - např. Gynimun dual).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň