Jak mohu kombinovat doplňky stravy při snaze o početí?

Zodpovězené
10. dub 2024

Dobrý den, pane doktore,

pečlivě jsem si ve Vaší poradně přečetla různé zodpovězené otázky ohledně výživových doplňků. Všimla jsem si, že nejvíce doporučujete užívat přípravek Fertiprona.

Tento konkrétní přípravek mám a chtěla jsem se zeptat, jestli ho můžu zkombinovat s dalšími přírodními doplňky jako jsou třeba: Pupalka s vitamínem E (pupalkový olej) nebo Jeřáb ptačí (bylinné kapky)?

Oba tyto doplňky mají podporovat hormonální rovnováhu.

Je mi 35 let. Hormonální profil mám v pořádku. Mens.cyklus mi během posl.roku kolísá, někdy je 23/24/25 dní, ale zaznamenala jsem i výkyvy jako kratší 18/22 nebo delší 27/29 dní. Ovulace zřejmě probíhá, pozoruji na sobě příznaky ovulace (hlen, bolest prsou, pobolívání v podbřišku) a také jsem byla na folikulometrii. Kratší cykly byly bez příznaků, tudíž asi anovulační. Takže mě napadlo zkusit zařadit nějaký přírodní (bylinkový) doplněk a četla jsem, že některým ženám pomohly právě tyto zmíněné doplňky.

Děkuji Vám za případnou odpověď.

Dobrý den,

to, co navrhujete, určitě kombinovat můžete, avšak vzhledem ke kratším cyklům bych osobně zkusil pupalku a éčko, s DRMKEM - tedy Fytofem PMX. Ten by Vám ten cyklus mohl "narovnat".

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň