Coenzym Q10. Který typ zvolit?

Zodpovězené
30. srp 2023

Dobrý den,

teď se poslední dobou hodně mluví na serveru maminek o Coenzymu Q10, který prý pomáhá hlavně u starších žen na kvalitu vajíče, ale četla jsem dohady, jestli je lepší Coenzym Q10 Ubiquinol nebo Ubiquinon.

Mohl byste mi prosím poradit, který byste doporučoval Vy a v jaké dávce?

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejlepší z CoQ10 je ubiquinol (měřeno schopností dosahovat nejvyšších plazmatických hladin při suplementaci). V klinických studiích dávají (v řádech týdnů) 600-1200 mg denně, rozděleno do jedné až tří dávek (podle mě je to jedno, jak se to rozdělí).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň