Codein. Lze užívat ve třetím trimestru?

Zodpovězené
15. pro 2023

Dobrý den,

lze užívat ve třetím trimestru Codein na kašel?

Děkuji

Dobrý den,

kodein ve III. trimestru užívat lze (ne však dlouhodobě), je-li k tomu dobrý důvod.

Riskujete vznik závislosti miminka, takže by po porodu mohlo potřebovat krátkou hospitalizaci, než závislost (rozuměj abstinenční příznaky) pomine.

Kodein však může být velmi užitečný při tlumení bolesti, což je u těhotných důležité.

Pro správné rozhodnutí konzultujte Vašeho lékaře, který má k dispozici vše, co je pro ně potřeba.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň