E. hermannii a E. coli. Co byste doporučil ještě užívat?

Zodpovězené
2. kvě 2024

Dobrý den,

mám prý E. hermannii a E. coli. Užívám Urovaxom a Gynimun.

Co byste mi ještě doporučil?

Děkuji

Dobrý den,

předpokládám, že tento nález máte opakovaně (jinak byste asi nepsala) a v moči. I tak je otázka bez mnoha údajů, které bych potřeboval.

Chcete-li, napište mi na egynda.cz a domluvíme si telefonát. Pro potřeby této poradny a pokud jsem hádal správně: je potřeba každý test moči udělat i mikroskop (moč +sediment), protože v řadě případů dochází k falešně pozitivnímu nálezu bakterií, které v moči nejsou.

Pokud ty bakterie jsou ve vagině (to je taky potřeba pořádně vyšetřit), postupy se různí podle Vašeho hormonálního statutu (přechod nebo fertilní).

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň