Dětská výbava

Pořiďte si kompletní dětskou výbavu na základě doporučení ostatních maminek. Jste budoucími maminkami, které se těší z rostoucího bříška a pečlivě se připravují na příchod malého človíčka? Nebo je už váš poklad na světě? Nenecháme vás utonout v tom moři produktů určených pro děti. Díky zkušenostem a recenzím maminek budete vědět, co se skutečně vyplatí pořídit.

Hodnocení a zkušenosti s dětskou výbavou

Máš zkušenost s dětskou výbavou?

zet83  29. říj 2023 Ověřená recenze

Lahvička u které zůstaneme

První savička, kterou syn přijmul do pusinky. Od narození bojujeme s kojením a případným dokrmovaním. Malý odmítal vzít do pusinky jiné savičky. Nechával se pouze složitě dokrmit přes injekční stříkačku. I u této jsme zprvu bojovali. Našli jsme si však techniku, kdy leží na boku jako u kojení. Do pusinky vezme menší část než by měl, ale je schopný se napít a konečně zasytit bříško a déle spinká, hlavně bez bolestí bříška. Věřím, že časem i tuto techniku zdokonalíme. Dokoupili jsme ihned i menší lahvičku, ze které přijme čajík bez problémů.

tess0290  28. říj 2023 Ověřená recenze

Dudlík MAM

Dudlík jsme se synem vyzkoušeli a za mne naprostá spokojenost. Myslím i syn by souhlasil, protože s dudlíkem usíná rád a hned :). A to jiný než co měl od porodnice nechtěl do teď. Výhoda dudliku je, že savička je plochá a velká a zároveň nemá vliv na růst zoubků. Další plus je volné místo okolo pusinky. Malé plus navíc je, že dudlik svítí, což se mi moc líbí, protože nemusím v noci hledat :).

carameels  28. říj 2023 Ověřená recenze

Dvojčátka doporučují

Silikonový dudlík MAM Supreme Night 6m+ doporučuju já i moje dvojčátka :). Značce MAM jsme věrní od narození, protože jsem chtěla dudlík, který dá zoubkům prostor a bude co nejméně “škodlivý”. I tento dudlík se vyznačuje tenkou savičkou a navíc v noci krásně svítí, takže ho hned vidíme. Holky dudlíky přijaly bez problémů a díky extra velkým otvorům se jim i dobře chytají do ručiček a často si jsou schopny dudlík nasadit samy. Dobře jim drží v pusince a nevypadává. Jestli to bude mít nějaký vliv na křivé zoubky zatím nedokážu zhodnotit. Nicméně u nás je to velký pomocník na spánek, a to pak především ten noční. Kojení nám nijak nenaboural. Velké plus je také přiložený box, ve kterém dudlíky jednoduše sterilizujete.

lamakrelka  26. říj 2023 Ověřená recenze

Jedině dudlík MAM

Doposud syn dudlal řadu MAM original a jiné nechtěl, tak jsem měla trochu obavu, ale řadu Supreme přijal úplně bez problémů. Dudlík méně vypadává a díky tomu, že není plný, je vidět i úsměv pod dudlíkem. V noci svítí, tudíž se dá bez problémů najít v postýlce.

syranella  25. říj 2023 Ověřená recenze

Testování antikolikové lahve MAM 2m+

Jsem s ní maximálně spokojená, malé opravdu pomohla (dcera má 4,5 měsíce a večerními kolikami trpí od narození).

Láhev lze rozebrat na jednotlivé části, díky čemuž ji lze perfektně čistit a vyvařovat. Savička krásně sedí do pusinky, takže láhev eliminuje i vzduch zvenku, který může miminko nasát v případě nesprávného přisátí k láhvi. Malou vždy po vypití zvedám a jednoznačně mohu potvrdit, že krkala méně a někdy dokonce vůbec. K láhvi je i praktické víčko, které se hodí, pakliže chodíte s mimčem na delší procházky a láhev berete s sebou v termoobalu. S lahví lze krmit miminko i v polospánku, což je perfektní hlavně v noci. Jen je třeba si to zkusit předtím přes den, abyste s lahví správně manipulovali. Láhev vydává jemné syčení, podle kterého poznáte, že přebytečný vzduch skutečně odchází pryč a miminko ho nenasává zpátky.

Všimla jsem si ale i drobných nedostatků. Za prvé, ryska u láhve začíná až od 60ml, což může být pro maminky, které si potřebují zapisovat, kolik miminko vypilo (např. u nedonošenců či hůře prospívajících miminek), problém a musí tedy zbytek z láhve přelít do kelímku nebo jiné láhve, aby dle tamějších rysek zjistily, kolik v láhvi zbylo. Za další, savička docela dost kape i samovolně, malá se občas zalykala, takže si myslím, že láhev není úplně vhodná pro kojené děti, které je třeba ještě po kojení dokrmovat, protože by to mohlo pokazit kojení. Řešením ale může být pořídit savičku 1, pakliže ji lze u výrobce dokoupit. Dalším drobným nedostatkem může být pro mnohé maminky, které dokrmují miminka vlastním mateřským mlékem to, že je třeba ho ohřát ve vodní lázni v jiné láhvi či kelímku, protože jednak to ohřívání v této láhvi trvá déle než v jiných a jednak proto, že když je spodek láhve mokrý, tak mi přišlo, že láhev už tak dobře neodváděla přebytečný vzduch jako když byl spodek suchý (membrána se zřejmě více přitiskla a nepouštěla vzduch ven). A za poslední, je třeba pořádně kontrolovat, zda je láhev správně zašroubovaná, aby obsah nevytekl ven. Osobně se mi to zpočátku bohužel stalo, ale třeba jsem jen nešikovná.

Když ale vše shrnu, jsou tyto nedostatky opravdu drobné a vzhledem k testování u nás doma mohu tuto láhev jen a jen doporučit, večerní koliky téměř vymizely a to jsme bolení bříška měli stále skoro každý den i v jejím věku.

mari5demi  23. říj 2023 Ověřená recenze

Testování flašky MAM Anti Colic 2+

Flaštička má hezký design, je lehoučká, velmi snadná údržba, samosterilozační. Savička je příjemná, akorát do pusinky, hezky ji miminko obepne a tím pádem jde s mlékem méně bublin do bříška a zmírňuje tak bolesti.
Víčko má na sobě měrku na vodu na sterilizaci, ale já použila i jako odměrku, když syn vypil méně mléka, ať vím kolik zbylo, což mi velmi pomohlo, doteď jsme jen odhadovala.🙏
Sice jsme zkoušeli flašku s 2,5měsíčním synkem, ale byla ještě na něj savička větší, teklo mu mléko všade, je zvyklý na menší dírku. Ale to je spíše náš problém, ne flašky. 🙏☺️
Za mě a Tadeáška musím ohodnotit Mam anti colic na výbornou. 🙏☺️

nistnatynka  23. říj 2023 Ověřená recenze

Dudlíky

Dudlíky jsou krásné, dobře padnou dítěti a nepřekáží mu mezi zoubky.
Bohužel malý ho nepřijal, asi je zvyklý na svůj starý.

angelchild  23. říj 2023 Ověřená recenze

Perfektní

Silikónový dudlík MAM můžu doporučit. Naše dcera ho přijala téměř okamžite už od porodnice a teď jsme měli možnost vyzkoušet dudilky od 6+ a skvěle. Určitě hlavní přednost vidím v úzké savičce dudlíku, dále možnost vyvarování v mikrovlnné troube a třesničkou na dortu je, že v noci svítí, takže se dá skvěle v postýlce najít. Za mě už jiné kupovat nebudeme.

tereza5869  23. říj 2023 Ověřená recenze

Testování Mam

Za nás super láhev díky které má malý mírnější bolesti bříška 😍.

Doporučujeme všemi 10👍.

Testování MAM Anti Colic

Flaštičku dcerka vzala okamžitě, líbí se mi, že celou savičku má v pusince jako je to u prsa, nikde žádný vzduch a tím pádem žádné bolení bríška.
Flaška má moc krásný vzhled.
Jsem moc spokojena a určitě už u ni zůstaneme.

janicka_7  3. kvě 2023 Ověřená recenze

Dětské plenky Moltex

Na plenkách se mi nejvíce líbilo, že jsou hypoalergení. Krásně sedí, lepítka drží a navíc krásný design. Přes noc vydržely bez nehody ale bohužel čtyřikrát se stalo, že během nákupu byl syn pročůraný. Již koupeno několik druhů a bohužel zatím neobjeveny žádné u kterých by se mi to nestalo. S plenky moltex jsem spokojená a z důvodu, že syn trpí na atopický ekzém jsem byla plná očekávání a díky nim se neobjevil ani jednou.

Skvělá alternativa k látkovkám

Nejsem velký znalec jednorázových plenek, používám je jen jako doplněk k látkovým, převážně na noc. Důležité pro mě je, aby plenka do rána neprotekla, syn se většinu noci kojí a noční přebalování ho budí, takže ráno bývá plena opravdu naducaná.
Snažím se vybírat jednorázovky tak, aby byly pokožce co nejšetrnější a miminko nedráždily. U Moltex plenem bylo dítko vżdy v pořádku, bez známek opruzení.
Na dotyk jsou plenky příjemné, hebké. Lepíky dobře drží, dají se opakovaně zapnout.
U Moltex plenek je super, že počurané nesmrdí. Vzhledem k tomu, že syn je kontaktní a přes noc je na mě nalepený, opravdu to kvituji. Mají vyšší střih, pěkně sedí na baculatá i hubená mimča, vzadu nemají gumičku, ale díky vysokému zadnímu panelu protečení zadem nehrozí.

Dětské plenky Moltex Pure & Nature

Plenky Moltex jsou skvělou volbou pro vaše miminko

Plenky mě velice mile překvapily po více stránkách. Jsou měkkoučké a zároveň hodně vydrží, ani jednou za dobu používání jsme neměli nehodu, kdy by nám protekly. Pro mimčo jsou skvělou volbou, protože jsou hypoalergenní, vyrobené bez chemických látek, tudíž se nemusíte bát nežádoucí vyrážky. Navíc skvěle padnou a miminko nijak neomezují, velikost plenek odpovídá. Jako bonus vidím,že se vyrábějí v ČR.
Určitě budeme používat i nadále.

miba22  30. dub 2023 Ověřená recenze

Plenky Moltex krásně padnou

Plenky Moltex mohu jen doporučit. Zatím jsem měla možnost je vyzkoušet pouze na novorozenci, ale byla jsem velmi spokojená. Plenky krásně padnou kolem stehýnek a i v pase. Ani jednou se nám nestalo, že by plenka protekla. Dále se mi moc líbí zvířátkový design plenek. Navíc velmi kladně hodnotím, že plenky nejsou vůbec cítit chemicky (jak to bývá u jiných konkurenčních značek) a ke všemu jsou ekologické. Tyto pleny bych se nebála doporučit dalším maminkám.

kkuurree  29. dub 2023 Ověřená recenze

Plenky Moltex

Tyto plenky můžu rozhodně doporučit. Líbí se mi zvířátkový design a velikost. Krásně sedí kolem stehen a jsou docela vysoké, takže se nám nestalo, že by něco proteklo. Opruzeniny jsme za celou dobu používání nezaznamenali. Jako velké plus beru, že jsou ekologické. Navíc mají indikátor vlhkosti, který mi u konkurence chybí. Zkoušela jsem mnoho značek a Moltex zatím vedou. Mají vše, co od jednorázových plen očekávám. Budu objednávat i nadále.

Plenkám Moltex říkáme velké ANO 💚

Testovalo se nám opravdu parádně, plenky rozhodně splnily očekávání. 🙂 Hned při otevření balíku jsem zaznamenala, že voní čistotou a ne uměle a chemicky. Na omak velmi příjemné a to je pro mě u plenek důležité kritérium, jak se v nich dcerka celý den a noc cítí.
Doporučila jsem s klidným svědomím i kamarádce, která čeká miminko, jako první plenky ❤

evonel  27. dub 2023 Ověřená recenze

Plenky Moltex

Měla jsem možnost vyzkoušet plenky Moltex a jsem naplno spokojená. Dcerce sedí a neprotékaji, což jsem moc ráda neboť máme dost vyzkoušeno plenek u první dcerky, a jsem ráda že už jsme našli ty které sedí a nejsou zbytečně předražené. Plenky jsou na dotek jemné a nedělají opruzeniny. Krásný potisk pejsků a absorpční proužek je něco úžasného. Už jsem musela další koupit v drogerii.

lenatko91  24. dub 2023 Ověřená recenze

Jedny z nejlepších eko plenek

Vyzkoušela jsem už u první dcery několik značek eko plen, mám tedy celkem srovnání. Moltex vydržely většinou celou noc, což je u měsíčního miminka bezva. Ani plné nejsou nijak tlusté, takže miminku jsou nejspíš pohodlné. Za celou dobu testování žádná plenka neprotekla, pouze jednou se malý pročural bokem, což se u jiných plenek stává našemu kouzelníkovi častěji a furt nevím, jak to dělá🙂 Testovali jsme v kombinaci s perlanem, takže ani žádné opruzeniny. A pozitivně hodnotím i cenu, určitě plenky Moltex přidám na náš nákupní seznam. 👍

Lullalove sada látkových tetra plenek 60 x 80 cm, 4ks

konik_testuje  7. lis 2022

Plenky Lullalove jsou jako z dob minulých

Když se řekne látková plena, všichni nostalgicky vzpomínáme na ty, které používaly naše maminky nebo babičky a pár šťastných vyvolených je v dokonale zachovalém stavu zdědilo po předchozích generacích. Zodpovědně ale mohu vyhlásit, že tetra plenky Lullalove jsou jako z dob minulých. A to v nejlepším smyslu slova. Jsou pevné, praním se neztenčují, drží tvar a jsou navíc vysoce savé. Zkusili jsme je místo osušky po koupeli i na rozlitý čaj a troufli jsme si i na použití místo jednorázové pleny. A Lullalove obstály na výbornou. Oceňuji i možnost prát je až na 95° a složení ze 100% bavlny.

Lullalove lehká dečka z vlny Merino Motýlek

konik_testuje  7. lis 2022

Nejen, že nekouše, je naopak dokonale příjemná na dotek

Vlna kouše, říkali. A ani netušili, jak moc se pletli. Tohle přesvědčení odradí spoustu maminek od koupi vlněné dečky pro své děťátko. Merino vlna je ale jiná. Nejen, že nekouše, je naopak dokonale příjemná na dotek a její hřejivost a měkkost ocení ti nejmenší, ale také velcí. V postýlce i v kočárku krásně vypadá a zahřeje třeba i po večerech u televize. Oblíbili jsme si ji prostě všichni! Vynikající termoregulační vlastnosti z ní dělají skvělého společníka, který zahřeje, ale děťátko se pod ním nezapotí ani v teplejším počasí. Navíc, odvádí vlhkost.