Zkracování čípku kvůli zácpě 😞 Poraďte

vendula710
15. črc 2016

Holky máte s tím některá zkušenost? Mám zácpu a dneska mi doktor řekl že se mi zdracuje čípek. Jsem 21+3 a mám strach. Co Vám nejvíc pomáhalo od zácpy? A máte s tím některá zkušnost?

naomi6
15. črc 2016

@vendula710 Se zácpou v těhotenství mám bohužel bohaté zkušenosti. Čípek se mi ale nezkracoval. Pomáhaly mi švestky, třeba i sušené. Pila jsem kefír. Pak nám radily na předporodním kurzu jíst lněné semínko. Dávat třeba do jogurtu, nebo ho nechat na noc ve vodě a pak ráno vypít, ale to mi nechutnalo, zvedal se mi z toho žaludek, takže jsem ho neužívala. Jíst hodně vlákniny, dost pít a vyhnout se sladkostem. Snažila jsem se, ale stejně jsem měla ve finále zácpu a hemeroidy k tomu. Držím moc moc palce 😉

vendula710
autor
15. črc 2016

a jinak všechnov pořádku?

naomi6
15. črc 2016

@vendula710 Jo, v pořádku, po porodu se to časem vždy samo upravilo, ale trvalo to docela dlouho. Po druhém porodu mi dávali v porodnici lactulozu a ta mi vždy pomohla hned. Po prvním porodu mi nikdo nic neporadil, takže jsem si brala čípek, ale lactuloza byla lepší.

mejan
15. črc 2016

@vendula710 mne ta laktuloza nedelala dobre na zaludek, tak kdyz mam problem, tak glycerinovy cipek

andreaandrejka
15. črc 2016

@vendula710 Taky mě trápí zácpa od počátku těhotenství. Švestky, kefíry, nic nepomáhalo a nepomáhá. Cpala jsem do sebe jogurty, ovoce, prostě veškerou vlákninu jak to šlo a nic. Vypiju denně i 3l vody a taky nic. Pak mi začalo tvrdnout břicho, začala jsem pít magnézko a ejhle, jdu po něm kdy ne každý den, tak obden 🙂

kat87
15. črc 2016

zkus určitě magnezium. Minimálně nebude tolik tvrdnout břicho a to zpomalí čípek. Mně se tedy zkracuje až od 27.tt a dostala jsem i utrogestan na noc. Mně na zácpu pomáhají jedině hrušky. Jinak nám radili ten glycerinový čípek, ale zatím jsem ho nepotřebovala.

vendula710
autor
15. črc 2016

čípek jsem taky měla ale ten mi vůbec nepomáhal ...☹

misicka1988
15. črc 2016

Mě pomohlo lněné semínko do jogurtu , ale musí být mleté ! Jinak je to na nic 🙂 Manžel mi ho koupil ve zdravé a fitness výživě , balíček na 10 dní vyšel cca na 40 kč. A moc mi to chutnalo , byly tam totiž i přidány mleté ořechy , a trochu skořice. 🙂

katka865
15. črc 2016

@vendula710 me teda taky pomohlo magnezko ve vysokych davkach - konkretne magnosolv ale ten je myslim pouze na predpis a neni primarne lroti zacpe. Me ale nic jineho nepomohlo

g_m
15. črc 2016

@vendula710 Kup si psylium, je to přírodní vláknina a je to super. Pije se ráno na lačno a druhý den už poznáš výsledek.

kajinka2
16. črc 2016

Ahoj já ležela ted v nemocnici a taky mám zácpu tam mi dávaly projímadlo jednou za 3 dny 20 kapek a funguje to krásně Regulax

cabo
17. črc 2016

Me gynekolozka poradila laktulozu a zabrala hned. U horciku mi rekla, ze pokud nejsou problemy s tvednutim briska, užívat ho nemám, muze totiž i škodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru