Pálení na hrudi v těhotenství. Zkušenosti? Co by mohlo zabrat?

deniii94
30. říj 2021

Ahoj všem, chtěla bych vás moc poprosit o radu. Jsem ve 20. týdnu těhotenství a dnes ráno mě začalo strašně pálit na hrudi. Myslela jsem si, že to je jen žáha, ale bolest neustupuje a pálí mě to už nějakých 12 hodin v kuse. Zkoušela jsem si vzít Rennie, pít meduňkové čaje, ale nic nepomáhá. Zkoušela jsem to zaspat, ale přes tu bolest se mi nedaří usnout. Teď se mi ještě zvýšila teplota na 37,4, tak se začínám bát, co by to mohlo být. Od nachlazení si myslím že to není, protože to pálí jinak. Covid také ne (test mám negativní). Nadmutá také nejsem. Projevuje se mi to silným pálením na hrudi, a to pálení jde až do krku a i se mi chvilkami hůř dýchá. Když jsem v klidu a ležím, tak to pálí trochu méně, ale jakmile se zvednu a jdu třeba jen na toaletu, tak to začne pálit jako blázen. Nemáte s tím některá zkušenost a nemáte nějaký tip, co by na to mohlo zabrat? Děkuji.

petramana
30. říj 2021

@deniii94 kasles? ja mela ted tracheobronchitidu - palila me takhle prudusnice

deniii94
autor
30. říj 2021

@petramana Nene, nachlazená nejsem. Jen mám trochu rýmu, ale to je v tomhle počasí u mě běžné.

klokanka31
30. říj 2021

@deniii94 Já to taky občas mívala a nic to nebylo,ale pokud si nejsi jistá,radši se poraď s doktorem...

deniii94
autor
30. říj 2021

@klokanka31 Už jsem zkoušela po telefonu, ale neporadil mi nic a byl jen nepříjemný, a že to není gynekologický problém, ať si zavolám jinam.. a jet na pohotovost s pálením žáhy se mi nechce. Kdybych neměla tu teplotu, tak to asi neřeším.. ale je možné, že třeba na mě něco leze a projeví se to až zítra. Kdo ví.

janina228
30. říj 2021

@deniii94 kdyby to bylo k pálení žáhy, tak se doporučuje spát na levém boku. Mám vyzkoušeno a za mě to fakt funguje 🙂

petramana
30. říj 2021

a nemas zadni rymu? jakoze by ti to stekalo do krku treba kdyz spis? ja totiz tehdy prisla na plicni s tim kaslem a ze me pali prudusnice a on me napred poslal na ORL (zanet dutin) a pak jsme resili dal na plicnim...

petradt1986
30. říj 2021

Ahojky. Mela jsem to taky cca od 23tt az skoro do konce těhotenství a fakt to byla zaha. Usinala jsem s mlekem u postele. To mi pomahalo. Nekdy to bylo tak k nesneseni, ze uz jsem myslela, ze puknu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru