Nález v těhotenství. Kdy jste s tímto nálezem rodily?

26. čer 2020

Ahoj holky dnes jsem 26+0 a skončila jsem na pohotovosti pro tvrdnuti břicha nález hrdlo mediosarkálne,2cm,polotuhe pro špičku prstu,kdy jste s tímto nálezem rodily?a co Vám s tímto nálezem poradil doktor?dekuji

marti89
26. čer 2020

To je individuální, někdo vydrží až do termínu.. Na tvrdnutí bereš magnezium? Pokud ano, kolik mg denně a jakou formu? Na zkrácený čípek ti může dát na gyndě nějaký čípek na noc, že ho udržuje a pomáhá oddálit porod (název bohužel nevím, protože mi o tom říkali informatkvně na genetice, když četli anamnézu prvního předčasnýho porodu). A porozhlédni se preventivně po okolí, kam jet případně rodit před termínem donošení (tj. před 36. tt), kde je neonatologické oddělení.

autor
26. čer 2020

@marti89 dekuji nejhorsi je že na gynekologii mi čípek nekontroluji :( tak mi asi na to zkráceni čípku nic nedají beru zatím jen magnosolv 1x denně tak nevím zda to je v pořádku nebo ne.takze mám raději počítat s tím že porodim před 36tt?a nebylo by i lepší kdybych jsem si našla někde rizikovou poradnu v porodnici?muj gynekolog fakt nic neřeší :(

zrzeckas
26. čer 2020

Segra byla otevrena na dva prsty a prenasela. Po kazde navsteve ji dr rikal, ze uz se neuvidi a pak hledel, co tam jeste dela, ze by mela byt uz po porodu.... Ale je fakt, ze bricho ji netvrdlo, nic nebrala.
Ja bych zavolala do porodnice, zda bys nemohla dojit na konziltaci nebo jestli by oni neporadili, ze tvuj dr to neresi... Treba se te uz i ujmou

kakba
26. čer 2020

Od 30.tt otevrena na 2cm. Hlenova zatka odesla. Poslicci. Nemocnici jsem odmitla. Rodila jsem na den D.

gracinka7
26. čer 2020

Od 5 měsíce. Brala jsem magnezium, ležela a rodila o měsíc dřív.

autor
26. čer 2020

Taky jsem dnes nemocnici odmítla,ale čekám čtvrté tak jsem zvědavá kdy se narodí,ale mám s toho obavy a štve mě že to dr vůbec neresi a čípek mi nekontroluje do toho mám tehu cukrovku a ani mi malého neváží mno v pondělí budu volat do nemocnice snad mě tam vezmou do rizikové poradny mám fakt docela obavy u kluků jsem byla zavřena až do porodu

autor
26. čer 2020

A teda mám ležet?nebo mužů fungovat normálně i s tímto nalezem?

klea81
26. čer 2020

Tak určitě klidový režim nic nezkazí. Omezila bych činnosti, při kterých tvrdne břicho. Já nemohla třeba dlouhé vycházky a víc jsem odpočívadla a nález se zlepšil. Byla jsem otevřená ve 29 tt.

mzacikova
26. čer 2020

Já s tímto rodila 39+6. Na víkend jsem si poležela ve 32.tt a měla jsem jen odpočívat do porodu (nevydržela jsem to asi po měsíci, nedalo se pořád jen ležet)

marti89
26. čer 2020

Tak už kvůli té cukrovce bych se přiklonila si zavolat do nemocnice, kde chceš rodit, jestli bys mohla přijet na kontrolu a konzultaci.. Klidový režim je fajn, mně na genetice řikali ne úplně, že sj tělo odvykne a pak při první zátěži může zradit.. Magnosolv se hůře vstřebává, zkus raději magne b6 (nebo hořčíkový olej potírat na nohy a k tomu kofaktor B6 ze stravy, aby se vstřebalo to Mg), popř. koupel v epsomské soli, ale ne v teplé, spíš vlažnou, ať si nerozjedeš porod.

radkazenklava
27. čer 2020

Já jsem měla stejný nález od 30tt i s tvrdnutím břicha...dostala jsem magnezko a byla vyplašená, že se malý narodí předčasně...Dr. neradil nic...a fungovala jsem normálně...nález byl furt stejny do
porodu, ktery byl 40+4 ☺ takže nemusí být hned zle.

handulkak
28. čer 2020

Já měla ještě horší nález u obou holek. Obě jsem rodila 37tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru