Půdorys - úprava. Poradíte, prosím?

jasminikk
19. črc 2024

Dobrý den, prosím o kontrolu nebo i návrhy a vaše poznámky. Myslíte,že je tento návrh v pořádku? Upravila jsem vchod na wc. Myslíte že je to lepší? Prosím poraďte, kde umístit tv aby nebyla v okně a kde by bylo dobré udělat v kuchyni spíž? Děkuji za váš čas.

babka
19. črc 2024

chces mit vstup na wc z obyvaku misto z chodby? za mne nesmysl, to bych nechtela

xxx3d
19. črc 2024

no lepší... lepší je to jen z pohledu méně dveří
ale jak je psáno výše, z obýváku mít dveře na WC...
co tam dát posuvné dveře, místo těch čtyř, nebo alespoň troje dveře by nemusely být, kdybyste instalovali posuvný systém
nestálo by za úvahu? 🙂

radecka1
19. črc 2024

@babka Ta změna dveří mi taky přijde k horšímu a myslím, že tak to ani nesmí být, vchod z kuchyně rovnou na WC a neměli by to zkolaudovat. TV by mohla jít dát na stěnu ložnice.

radecka1
19. črc 2024

@jasminikk a taky by mi nevyhovoval sporák takto uprostřed místnosti, možná jen když na něm nebudeš vařit. Nechtěla bych to uklízet, když budeš něco smažit, to bude omastek všude.

babka
19. črc 2024

@radecka1 presne, otocit gauc a dat TV na stenu

ileni
19. črc 2024

@jasminikk pokud ti půjde přes hygienu tak dveře na WC neprojdou. Mezi obytnou místnosti a WC by měli být dvoje dveře.... Je na to norma. A když se člověk zamysli, asi nebude moc příjemné sedět u snídaně a hned za dveřmi bude někdo vykonávat potřebu....

jasminikk
autor
19. črc 2024

@babka šlo mi o to aby se nenosil nepořádek z chodby od bot po celém baráku 🙂 děkuji

pilzzee
19. črc 2024

@jasminikk Dvere na zachod nech v predsini, ale co nejvic dveri tam udelejte posuvnych do pouzdra. A proc se vstupni dvere oteviraji dovnitr? Mely by se otevirat ven, uz tak tam mate silene predverovano 🙂

ileni
19. črc 2024

@jasminikk ono teda ani ten vstup do té koupelny není dobře

jasminikk
autor
19. črc 2024

@ileni děkuji, to jsem nevěděla. Šlo mi o nepořádek z chodby aby se nenosil po celém domě. Takže asi nějak jinak vyresit nepůjde co? Dekuji

pilzzee
19. črc 2024

@jasminikk Tyjo a proc ma kazdy pokoj dvoje okna? 😀

jasminikk
autor
19. črc 2024

Myslíte, že by šla udelat chodba, která by oddelovala kuchyň s obyvakem od wc a koupelny šlo by to? Nebo je to už úplná blbost? Děkuji

ileni
19. črc 2024

@jasminikk no chce si to s tím pohrát, to už je nějaký hotový projekt, nebo přímo vám na míru?

ileni
19. črc 2024

@jasminikk ano, chodba je možná....

jasminikk
autor
19. črc 2024

@ileni nene náš není, typový dům z internetu. Dlouho hledám. Ale nemůžu nic rozumného najít.

jasminikk
autor
19. črc 2024

@ileni děkuji moc

ileni
19. črc 2024

@jasminikk v tom případě bych hledala dal. Protože tohle je docela slabé...

jasminikk
autor
19. črc 2024

@pilzzee děkuji mate pravdu zamyslím se nad tím

ileni
19. črc 2024

@jasminikk když se jen tak rychle kouknu, tak dřeva dům jedním tahem má typ Prometheus a ten je smysluplný, rozdělení na zóny....atd

jasminikk
autor
19. črc 2024

@ileni nemáte nahodou nějaký tip na obdélníkový pudorys který dává smysl? Ano, budu se snazit hledat dál

jasminikk
autor
19. črc 2024

@ileni aha, jsdu se zkusit mrknout

babka
19. črc 2024

@jasminikk rozumim 🙂

20190418
19. črc 2024

@pilzzee ja myslím, že vstupní dveře se nesmí otevírat ven...aby je někdo nezablokoval. Ale jinak souhlas. Co nejvíce dveří posuvnych nebo ideálně do pouzdra.

hanka_12345
19. črc 2024

mě příjde divný že tam není chodba. Moc mi to nesedí ale to je asi jen zvyk, ale nevim jestli bych si na to zvykla ale to je vec kazdeho, jen me to tak napadlo....My mame taky obdelnik domu tak mužu zkusit načrtnout a hodit do zpravy, jestli chceš

bousovka007
19. črc 2024

Vstupní dveře se otvírají dovnitř - pokud by byly ven, máte tam panty a zloděj je uvnitř během chvíle. Dveře na WC nikdy z obytné místnosti (výjimkou je soukromé u ložnice). Orientace ke světovým stranám? Proč jsou dveře do ložnice na tak hloupém místě. Kdyby byly u šatní skříně, nemusíte ji obcházet. Ostatně sedacka je příliš blízko televizi.
A komentář - zoufale špatná dispozice

hanka_12345
19. črc 2024

my jsme se našli typovy dum na netu podle tvaru a podivali se na navrh, ten jsme pak upravili. chteli jsme obyč obdelnik. U vaseho se mi nelibi umisteni ložnice, tu bych dala misto toho jednoho decaku. Mate domyšleno třeba svetovy strany? aby do pokoju nepralo? a asi by me ani nebavilo kdyz potrebuji na wc tak skrz to jit do zadveří.

hanka_12345
19. črc 2024

@pilzzee asi chteji hodne svetla, to me neprijde zlý, my mame zase okna pres celou stranu zdi skoro

emillyhk
19. črc 2024

Na WC vstup ze zádveří, určitě ne z obýváku. Chodbu bych nedělala, ten prostor by působil stísněně. V obýváku bych zrušila okno na kratší straně a tam dala televizi. Spíž nevím, na tu tam nevidím místo.
Zvážila bych, jestli je potřeba mít v ložnici a pokojích dvě okna. Ty místnosti jsou menší, jedno okno by mělo stačit. A rozšířilo by to možnosti rozestavení nábytku.

jasminikk
autor
19. črc 2024

@hanka_12345 taky mi to na poprvé prišlo divné, ale zase se mi líbilo rozvržení pokojů. Chodbě se nebráním. Byla by jsi moc hodná dekuju.

jasminikk
autor
19. črc 2024

@bousovka007 děkuji za připomínky