Výpověď v práci a co dál?

eliska199666
27. bře 2023

Dobrý den. Prosím, pokud dám výpověď v práci, co musím dal udělat, myslím jako, že se musím hlásit na úřadě práce a jak to dal funguje? Vím, že u nás v práci to jde z dne na den. Dekuji

ireniq
27. bře 2023

Já skončila s koncem měsíce, hned další den (je tam na to nějaká krátká lhůta) jsem šla na pracák se zápočtovým listem a ještě nějakým speciálním papírem, co mi přímo pro pracák dala účetní, tam jsem vyplnila jejich formulář, dostala další papír, který jsem rovnou zanesla na zdravotní pojištovnu, kontrola za měsíc... když jsem nastoupila do nové práce, mailem jsem poslala pracovní smlouvu a oni mi poslali papír zase na zdravotní pojistovnu. Úřednice byly vstřícné a poradily co a jak.

jolysek
27. bře 2023

@eliska199666 na úřad práce nemusíš, povinné to není, ale pokud chceš mit zdravotní pojištění placené od státu a pokud máš nárok na podporu (odpracovaných 12 měsíců za posledni 2 roky), tak pobírat podporu, tak je dobře se do 3 pracovních dnů zaregistrovat. Stačí přijít s výpovědí, zbylé doklady už si dneska můžou vyžádat sami