Dala jsem výpověď v práci - pocity. Jaké byly u vás?

6. led 2023

Holky, spíš takové kecací téma.... Rozhodla jsem se, že dám v práci výpověď. Je to má prvotní zkušenost, i když věkově už trošku patřím mezi starší a pokročilé 🙂 A musím přiznat, že je to taková zvláštní směsice pocitů. Na jednu stranu pocit, OK, konečně jsem našla tu odvahu, ale na druhou stranu samozřejmě je tam i červík ohledně obav, zda si dokáži najít jinou práci, která bude fajn po mnou požadovaných stránkách. Pokud je tu některá, která též dala výpověď a neměla zajištěnou jinou práci, jaké jste měly pocity? Omlouvám se za anonym, ještě to nemám oficiálně, tak z opatrnosti volím tuto formu. Díky moc, kdo se podělí o zkušenost 🙂

zmrzlinka
6. led 2023

Výpověď jsem dávala v říjnu,ale měla jsem domluvenou už novou práci.V práci všichni věděli,že odejdu.Mluvila jsem o tom už dva roky.Nelibilo se mi jak se to tam vede.Nakonec jsme odešli dvě 😁

ireniq
6. led 2023

Ja dala vypoved tak, abych skoncila s koncem rijna s tim, ze do konce roku si dam voraz a od noveho roku nova prace. A bylo to super 🙂 ano to odhodlavani bylo tezke, jsem ten typ co radsi trpi nez by nechal ostatni ve stychu, ale nakonec i nadrizena sama videla, ze jsem tam nestastna. A jak to bylo venku (ze chci odejit), tak jsem uplne rozkvetla a ty 2m vypovedi si skvele uzila 🙂 novou praci jsem zajistenou nemela, ale jsem sestra, takze slo spis o to vybrat si nez shanet. Chtela jsem klidnejsi praci v mensim kolektivu, zatim jsem tam tyden a dobry, ale teprv cas ukaze. Jasne ze se clovek muze zmylit, tak od toho je zkusebni lhuta, zejo, neni vytesany do kamene, ze tam musi clovek zustat, kdyz to nesplni ocekavani. Jo a taky uz jsem "starsi a pokrocila", je mi 46, na predchozim miste jsem byla i s RD 12 let (4 roky na JIP, 3 roky RD, 5 let po rd ambulance).

pavlinar
7. led 2023

2 krát jsem dala výpověď úplně spontánně. Sama jsem nevěděla, že se to ten den stane. Pocit obrovské úlevy. Obavy co dál prisly později. Ale byla jsem mladá, po škole, bez závazků, tak to bylo takové dobrodruzo.
V další práci nás zrušili a dostala jsem pěkně odstupné. Tak to jsem byla vyloženě nadšená. A přineslo mi to práci, kde jsem do teď. A děkuji za ni prozřetelnosti.
Věřím, že najdeš něco dobrého a držím palce!!

simkrk
19. bře 2023

Jsem zamestnana a vypoved bych dala hnedka kdybych mohla... 🙄🤦 Od listopadu hledam novou praci a nejak nic nemohu sehnat.. 😬🤦 Je to fakt tezky..🙄 Takze... Kdybych dala vypoved a nemela nahradu, tak jsem jeste ve vetsim stresu, kdybych sehnala neco noveho... Tak to bude uuuuf... Jdu konecne pryc.. 🙏

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
31. bře 2023

Holky, omlouvám se, že odepisuji po takové době, ale poslední týdny byly náročné.

autor
31. bře 2023

@zmrzlinka A jsi nyní spokojená?

@ireniq Tak to je taková ideální situace, že víš, že si můžeš vybírat. A s odstupem času stále je to dobrý?

@pavlinar Děkuji, snad ano a je super ta tvá prozřetelnost, ono je asi důležité mít stále otevřené oči, naslouchat a omylem něco nezazdít 🙂

@simkrk V současné práci nejsi spokojená? A hledáš nějak intenzivně? Ono se asi takhle hůře chodí na pohovory, že?

urtica
31. bře 2023

Ano, po RD, zvažovala jsem výpověď, nebyla jsem si jistá - před nástupem na MD to tam bylo hodně psycho. Ale podmínky návratu v zaměstnání mi byly stejně nastaveny tak, že se to s malým dítětem nedalo zvládnout - to rozhodlo.
Po 7 letech doma jsem to taky neviděla moc optimisticky. Několik "povzbuzujících" komentů, že už si nikdy nic nenajdu, když jsem se 7 let válela doma, jsem si vyslechla i tady na MK 🙂. Práci v oboru, který jsem chtěla, jsem si nicméně našla cca po dvou měsících. Nenastoupila jsem, jelikož u syna propukla VV a zůstala jsem s ním doma. Takže - člověk míní, život mění...

zuzazidkova
Autor odpověď smazal
Zobraz
ireniq
31. bře 2023

Odchod z původní práce stále dobré rozhodnutí, a to i přesto, že tam, kde jsem nastoupila v lednu, teď končím s koncem zkušebky... a od pondělka zase jinde 🙂

simkrk
31. bře 2023

Kazdy den chodim na stranky a koukam.. 😊 Obcas se me neco zalibi tak poslu zivotopis.. 😄😊.. Ale tak moc toho neni... Proste kratky/dlouhy tyden, nechci a 3smenny provoz taky ne... Fabrika ne.. Nakupni centrum ne... Tam vetsinou ty kratke/dlouhe tydny jsou.. 🤦 Je to na palici.. Dcerka mi jde v zari do skoly a potrebuju fungovat... Na ranni vstavam ve 4:10, sice koncim ve 12:30.. Ale ja jsem pak jak zabita.. 🙄🤦Na pohovory, tak obcas se postesti ze zrovna termin nejak vyjde.. Spis oni treba hledaji od noveho mesice a ja jsem stale zamestnana... Mam strach ze bych pak nic nesehnala.. :/

zmrzlinka
31. bře 2023

Ahoj.Jo teď jsem spojena.Mam vyšší plat a lepší pracovní dobu.Super ideál to není,ale to není nikde.