Čerpání dovolené mezi mateřskou a rodičovskou

summ
14. lis 2014

Zbylo mi 7 dnů dovolené, kterou už do nástupu na MD nevyčerpám. Zaměstnavatel mi nabízí možnost vyčerpat dovolenou po mateřské, před nástupem na rodičovskou. Je v tom nějaký zádrhel, nebo to je běžný postup?

elllenka
14. lis 2014

Je to běžný postup. Já žádala písemně před koncem MD zaměstnavatele o poskytnutí řádné dovolené. Pokud mám dobré informace tak se musí o dovolenou požádat písemně.

nellygray
14. lis 2014

@summ tak to má správně být, zaměstnavatel má pravdu. Uvidíš, že Tě to pak příjemně potěší, až po uplynutí MD dostaneš peníze navíc. 😉

nellygray
14. lis 2014

@summ ale je fakt, co píše ellenka, o čerpání dovolené si písemně požádej, stačí jednou větou, kdykoliv během MD.

summ
autor
14. lis 2014

Děkuji 🙂

nellygray
14. lis 2014

@summ a ještě jedna věc-protože se MD považuje za výkon zaměstnání, máš nárok i na dovolenou za takto jakoby "odpracované" dny. Je škoda nechat to ležet. Pokud jsi zaměstnaná u větší firmy a máte vlastní účtárnu, poptej se tam, jistě už to řešili.

mooncaa
14. lis 2014

@summ Nevím kdy nastupuješ na mateřskou, ale určitě po jejím skončení budeš mít nárok i na víc jak 7 dní dovolené jak píše @nellygray

summ
autor
31. bře 2015

Mám v tom hokej, když mám řekněme 10 dnů dovolené a PPM mi končí 15.5., tak požádám zaměstnavatele o čerpání dovolené od 16.5. do 25.5. a od 26.5. nahlásím rodičák? Nebo rodičák běží už od 16.5. a zaměstnavatel mi jen pošle na účet peníze za 10 dní dovolené?

xpila
31. bře 2015

@summ To je na tobě - můžeš čerpat současně, ale RP můžeš začít čerpat i po vyčerpání dovolené.
Na rodičovskou dovolenou ale vždy nastupuješ až po vyčerpání řádné dovolené.

summ
autor
31. bře 2015

@xpila Aha, díky. Takže zaměstnavateli stačí napsat něco jako "z důvodu skončení čerpání peněžité pomoci v mateřství dne 15.5.2015 žádám o čerpání řádné dovolené a dále žádám o čerpání rodičovské dovolené do ..."?

xpila
31. bře 2015

@summ Ano. Někde na to mají přímo formulář, ale stačí i takto.