Stačí pro miminko jedna postýlka?

sarka49
11. kvě 2015

Maminky, možná Vám to bude připadat jako blbost, ale nemám se koho zeptat. Bydlím v RD, kde miminko bude mít svůj pokojík. Až se narodí, budu mít jednu postýlku v ložnici a až miminko odroste dám ji do pokojíku. Ale když bude mimi přes den se mnou v obýváku třeba, tak tam asi budu muset koupit ještě jednu postýlku? Nebo jak jste to řešily vy? Jednu postýlku nebo dvě? A mimi pro začátek v ložnici nebo rovnou ve svým pokojíku i když je vedle ložnice? Omlouvám se za přiblblý dotaz 🙂

haninav
11. kvě 2015

já mám jednu postýlku a jednu přenosnou postýlku, nebo spíše takový přenosný stan, ale jako blbost se mi to nezdá, také s přítele žiju v rodinném domě. ale dneska je tolik vymožeností mezi který mi se dá vybírat, že si nakonec najdeš, která tobě osobně bude vyhovovat 🙂

andrrriiik
11. kvě 2015

Ahoj,tak ja mela vzdy postylku jen v loznici.Takze jednu.Az mimco odrostlo a vyhralo si samo,v bdelem stavu ho mam na hraci dece,dceru jsem mela nekdy i v lehatku 🙂

verundice
11. kvě 2015

Nejdřív jsme měli v obýváku kolibku, pak cestovní postýlku a ted (7 měsíců) ohrádku. A určite doporučuji postýlku u vás v ložnici, když pominu, že te mimi potřebuje nablízku, bude to pro tebe kuki kojeni pohodlnější. Já chtěla malého šoupnout vedle co nejdříve, ale protoze porad kojim v noci po 2-3h je furt u nás (8 měsíců)

apacheee
AMBASADORKA
11. kvě 2015

Doporucuju pro zacatek takovy ten kosik na koleckach,miminkum se tam vetsinou libi a muzes popojizdet do jinych mistnosti

dendy88
11. kvě 2015

ja bydlim v byte, 4+1 a i tak jsem mela postylku v loznici, tam byla jen na spinkani vecer a po obede , a zbytek dne byla v pojizdny kolibce

betelgeuzz
11. kvě 2015

Klasickou dětskou postýlku jsme měli v ložnici, je to praktické, když člověk musí několikrát v noci vstávat. Ze začátku jsme ještě měli starou nemocniční postýlku, je menší, než klasická postýlka a přišlo mi to fajn, když miminko spí několikrát denně, nevěděla jsem, kdy se zas vzbudí apod. Používala jsem ji možná 3 měsíce. Nebo se dá využít košík, cestovní postýlka, někde se dají i půjčít postýlky, co se teď používají v porodnicích.

dendy88
11. kvě 2015

a ohledne druhy otazky, ja bych si miminko nechala urcite v loznici, ale to je na povaze, kamaradka ho u sebe mela snad jen prvni mesic a pak ho odtehovala do pokojiku , ja dceru odstehovala az po roce a starsi jeste o neco dyl

helulela
11. kvě 2015

@sarka49 My bydlíme v bytě, i tak jsme měli postýlky dvě - v ložnici a v obýváku. Druhá postýlka není nezbytná, ale když ji máš, naučíš se ji využívat. Jestli plánuješ kupovat cestovní postýlku, můžeš ji využít jakou "tu druhou".

veri0007
11. kvě 2015

My malou měl od ukončeného šestinedělí v pokojíčku nastálo. Ložnice je rodičů a mají klid všichni. I rodiče a i dítě, ale tohle je na každém jak mu to vyhovuje. Rozhodně bych ale nekupovala dvě postýlky. A kolíbku nebo košík jen v případě, že by byla třeba z druhé ruky levná. My jinak malou dáváme v obýváku na puclíky (když byla hodně malinká, byla v kojícím polštáři na puclíkách - stejně často spinkala a byla v postýlce). V kuchyni jí mívám v autosedačce, má tam i hračky připevněné... Ale do druhé postýlky bych nešla ne jen kvůli finančním důvodům, ale taky proto, že to zbytečně zabere mraky místa a máš to na chvilku využitelné, stejně bys to musela brzy řešit jinak...

nunacek
11. kvě 2015

@sarka49 Bydlíme v RD, máme jeden dětský pokoj.
Dcera = jedna postýlka na spaní v pokojíčku, kde jsme s ní 6 měsíců spali i my, pak už tam spala sama a my se vrátili oba do ložnice; v obýváku první 4 měsíce byl košík na kolečkách a pak ohrádka (prvně síťovaná a pak dřevěná).
Syn = jedna postýlka na spaní u nás v ložnici, kde spí zatím do teď (až nastane ten správný čas, tak se přesune do pokojíčku k ségře); v obýváku první 4 měsíce byl košík na kolečkách a pak ohrádka (prvně síťovaná a pak dřevěná).

mandala
11. kvě 2015

My měli dvě a nedovedu si to ani bez té v kuchyni představit. Mám ji tam do ted, když potřebuju odběhnout, např. přiložit ke kotli, strčím kluka tam, aby se mě tam sám nepomlátil. 🙂 A k té druhé otázce - ze začátku určitě s tebou v ložnici, než se trochu sžijete, pak uvidíš sama, např. můj syn se budil a budí v noci na kojení dodnes po 1,5 - 2 h od narození a to bych teda fakt nedala, lítat k němu celou noc ještě zas do jiné místnosti. 😉

alu777
11. kvě 2015

Tak já mela jen jednu, ale pojízdnou na kolečkách. Malá spala s námi v ložnici, protože když se zkraje budí nekolikrat za noc, tak stačí, že musíš vyskocit a ne běhat přes cely byt a přes den jsem si ji převezla do obýváku. Záleží taky samozřejmě na dispozicích bytu... Ohrádku jsem neměla, připadalo mi to jako zbytečný zábor mista. A pak byla malá pod hrazdickou na zemi (na koberci a dece) a pak už lezla a v žádné ohrádce bych ji stejně neudržela. Koupili jsme zabrany do dveří, takže si mohla lézt po pokojíku...

vercik83
11. kvě 2015

Tak já měla malou v samostatném pokojíku vedle ložnice od 4 týdnů. Cestovní postýlku a později hrací deku jsem měla v kuchyni kde jsme byli přes den

sarka49
autor
12. kvě 2015

Holky, díky moc za Vaše zkušenosti. Moc mi to pomohlo v orientaci!!

krystalka
12. kvě 2015

@sarka49 - taky bydlíme v domku, ložnici máme nahoře, tam jsme měli jednu postýlku, pokojíček je hned vedle, ale zařizovali jsme ho až ve 2 letech a pravidelně tam začal spát až ve 3, kdy se tam odstěhoval sám od sebe 🙂 .... Druhou postýlku jsme měli dole v obýváku....my jsme měli obě klasické dřevěné, obyčejné, takže nebyly drahé, ale dá se to vyřešit i tak, že pořídíte cestovní postýlku (která se vám pak může hodit třeba na dovolenou) a tu dáte do obýváku...koupíte do ní lepší matraci, protože v těch cestovních bývá jen taková tenoučká....

verusky
12. kvě 2015

@sarka49 ja jeste jednu poznamku- sdedila jsem po svagrove pojizdny prebalovaci pult. mela jsem ho uz na druhou dceru a bylo to uzasne. za prve se nezohybam k posteli pri prebalovani a za druhe to miminko tam do ctyr mesicu, nez se zacne hybat, pobyvalo hodne casu. treti dcera tam spavala, zazpivala jsem jednu pisnicku, parkrat popojela (nohou) a uz hajala. jeste jsem to mela u sloupu u krbu, tak ji tam holky nakreslily pekne obrazky, divala se na ne, povidala jim... pak sla do kolebky, to uz tu bylo psano a ted uz je jen v postylce ci manzelske posteli (na spani, hraje si na gauci nebo uz na zemi na koberci).
ten prebalovak ma nahore molitanovy vnitrek a zahnuty po bocich a je na kovove konstrukci a dole jsou dva kose, ve kterych jsem mela plinky, obleceni. kolecka naprosto funcni. nechtela bych prebalovak jako komodu, ktera se neda pohnout, tohleto je super. ale nevim, jestli je to k sehnani...

zo_ja
12. kvě 2015

Miminko spí vždycky se mnou. Postýlku máme mezi kuchyní a obývákem, aby vidělo a nebylo na studený podlaze a taky aby ho starší sourozenci neohrozili při hrách. Žádné dítě mi tam nikdy neuslo. Žádné dítě neusínalo bez rodiče, malí bez matky. Mně by se špatně usínalo bez dětí, ba mívala jsem období "bez kojení neusnu".
Neznám malé dítě, které by chtělo být samo někde v pokojíku, chtějí být ve společnosti ostatních lidí, to je pro ně přirozené, pro malé miminko je bezpečí a jistota světa blízkost matky, ne izolace na samotce.

Dokoupit se postýlka dá vždycky, já bych si teda předvybrala, jakou asi, a nákup řešila až dle potřeb.

adrikamika
12. kvě 2015

Stačí jedna postýlka a nejspíš nejlépe do ložnice ze zečátku cca tech 5 měsíců.. Pak třeba přenosnou postýlku na kolečkách..

mysicka_lb
25. kvě 2015

Ahojky, myslím si, že aby se mohlo dítě rozvíjet, potřebuje den trávit vždy ve větším prostoru, než je schopné svým tělem aktuálně obsáhnout. Takže bych na den do postýlky dávala jen opravdu malé miminko, co se ani nepřetáčí. A do pojízdných košíků a přebalováků bych mimi necpala vůbec, byť je to pro maminku asi nejpohodlnější. Já jsem měla přes den prcka na dospělácké dvojposteli, a když se potom přetáčel a už hrozil pád, měla jsem ho v obýváku na zemi (na dekách). Dvě postýlky bych určitě nekupovala, u nás byla i jedna moc, protože prcek spí se mnou.

mandala
26. kvě 2015

@mysicka_lb Záleží na bytě, já bych nemohla mít děti v manželské posteli, protože ložnici máme dost daleko od kuchyně. Postýlku jsem měla i v ložnici i v kuchyni a vyhovovalo mě to, pěkně jsem na něj viděla a on na mě. Dávala jsem i na zem na deku, ale že bych ho tam nechala ležet celý den, to zas ne, postýlka je postýlka. 😉

lamarika
26. kvě 2015

@sarka49 na spaní na noc v ložnici postýlku a na den jsem měla v obýváku polohovatelnou ohrádku. Byla velká, takže sloužila i jako bezpečný hrací prostor. Náš pes alespoň neolizoval žádný hračky 😉
http://www.scarlett.cz/drevene-ohradky/ohradka-... Jen pro představu, to je ona co jsem měla. Díky kolečkům jsem ji šoupala kam jsem zrovna potřebovala aby byly děti se mnou

ema_s
26. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Když byla dcera malá, měla jsem postýlku v ložnici a v obýváku nebo kuchyni proutěný košík, něco jako toto: http://www.funbaby.cz/julius-zollner-prouteny-kos-xl-prirodni Je tak do 3-4 měsíců, pak jsme přešli na cestovní postýlku, ale jen částečně. Jak se začala pohybovat, už to moc nešlo, nejraději měla volný prostor na koberci.

lauranosi
26. kvě 2015

V ložnici postýlka, v obýváku bude hacka, kdyby se v ní mrněti nelíbilo, tak cestovní postýlka. Stejně předpokládám, že přes den bude spát hlavně u mě v šátku nebo v kočáru na balkoně/terásce, jak tak znám svý děti... 🙂))