Vánoční přespávačka. Dovolili byste to?

18. říj 2024

Ahojte, vím, že řeším trošku brzy, ale chtěla bych udělat vánoční přespávačku na chatě, kterou vlastní moje rodina, ale že bychom tam byli bez rodičů. Chci pozvat 3 spolužáčky, ale nevím, jestli to dovolí ostatním, nevím jestli se to mám vůbec ptát, vy byste dovolili? Jen tak mě zajímá, neboť pokud mi řeknete všichni že ne, ani to nebudu navrhovat bez rodičů
Ps: opravdu tam nebude žádný alkohol ani kluci, co ale nemám jak dokázat. Fakt si chceme jen užít vánoční atmosféru a péct spolu.

j.a.n.i
18. říj 2024

No, jelikož nepises kolik ti je, tak je dotaz dost mimo... Sve 12 lete bych to nedovolila, rada bych mela chatu i po vanocich.

autor
18. říj 2024

@j.a.n.i 16 let

rebe
18. říj 2024

Nech to na Silvestra, na Vánoce vás chceme mít doma. A aspoň jeden dospělý, v tomhle věku, pokud to bude celou noc, za mě jednoznačně taky.

exbordelar
18. říj 2024

Mne to prijde jako super napad mezi svatky udelat vanocni prespavacku. V sestnacti bych si to s hokama uzila 🤩 Mym detem jeste tolik neni, ale kdyz budou rozumne a budu jim moct verit, ze chatu nepodpali, neozerou se tam jako hovada a nebude tam probihat skupinovy sex, tak bych jim to dovolila. S tim, ze mi podaji aspon dvakrat za vecer hlaseni, ze zijou a chata stoji.
Myslim, ze brzo na organizaci neni. Naopak - akorat 👍🏼

bbn
18. říj 2024

Jako takhle, své dceři, kterou znám a vím, že mi opravdu nelže a je na ni spoleh, bych to od 15 let dovolila. Pokud je to tedy plánováno před Vánocemi nebo mezi Vánocemi a Silvestrem a pokud tam bude parta rozumných kamarádek.
Dělat dětem chůvičky donekonečna nejde, naopak si myslím, že přiměřený “quest” je posune k dospělosti.

autor
18. říj 2024

samozřejmě to nebude 24., ale na silvestra to až tak nechci, protože mně jde o tu vánoční atmosféru, klidně nám mohou volat rodiče i vícekrát, s tím není problém, jen bychom chtěli jednou i bez nich přespávačku si zažít, kdybychom chtěli pít nebo podobně, na to bychom si asi nedělali vánoční atmosféru. já vím že to nehrozí, s mými rodiči jsem se už o tom povídala, ale bojím se, že to nedovolí spolužackam, protože 2 mají velmi přísné rodiče

exbordelar
18. říj 2024

Tak at trochu zalobuji tvi rodice. Kdybys byla moje dcera, tak zavolam rodicum tech kamaradek a domluvim se s nimi, zda by to slo, pripadne jake maji predstavy, jak zajistit bezpecnost, dopravu, popr. bych jim nabidla, ze se muzou jet na tu chatu klidne kouknout, aby videli, kde se nachazi (samota v lese vs. tradicni chatova osada, atd.)

nikoulinka
19. říj 2024

Já jsem toho názoru, že na Vánoce má být rodina spolu, v klidu doma... Takže já bych nepustila 😅

j.a.n.i
19. říj 2024

Tak v 16 bezproblémové dítě v pohodě.

konidana
19. říj 2024

Ja bych to dceri dovolila (mimo stedry den a mimo Silvestr) , ale znam plno rodicu (od spolizaku mych deti) kteri nedovolili svym detem ani vikend s nasi rodinou . Ale je fakt, ze to bylo na ZŠ. Na SŠ si dcera uz nasla kamaradky a podnikaji samostatne akce. Syn, doufam, bude mit na stredni take takove stesti na spoluzaky.

marketa1218
19. říj 2024

Dovolila bych, pokud by byla dcera spolehlivá a někdy mezi svátky. Tak za mě v 16 už ano .

jaja01k
19. říj 2024

Já bych to dovolila.

malenka3
19. říj 2024

Znají tví rodiče ty kamarádky? Znají je dobře, jakože je občas u vás vídají? Znají rodiče tvých kamarádek tebe dobře? Jakože tě občas vídají u nich doma třeba?
Pokud na některou otázku odpověď ne, já bych nepustila svoje dítě s někým, koho sotva znám, bez dozoru dospělého.

andelka
19. říj 2024

V 16 úplně v pohodě. Ale je potřeba to probrat se všemi rodiči,aby se hodil termín. Takový babinec bych si užila i ve 40, koukat na filmy, udělat si zkrášlovací procedury, mlsat ( v dospělosti bych přidala vajecnak nebo svařák, ovšem je i bez alkoholu výborný), kecat..

me_druhe_ja
19. říj 2024

V 16? Samozřejmě, naprosto bez problémů!!! Naopak bych to ještě podporovala. 🙂

llluckaaa
19. říj 2024

Za mě v 16 v pohodě.. Spíš jde o to, zda by se to hodilo všem termínově, přeci jen se jezdí po návštěvách, na hory a tak. Já měla každý rok přespávačku na chatě s oslavou mých narozenin, rodiče kamarádek je pustili, ale všichni rodiče mě znali. Ať případně zalobují tvoji rodiče - že vás tam odvezou a dopoledne vyzvednou s tím, že budou v pohotovosti, kdyby se něco dělo.

konidana
19. říj 2024

@malenka3 ja teda osobne neznam dcery spoluzacky na stredni, jen z fotek. Dojizdeji kazda odjinud. Presto ji s nima v 16 pustim. Videt rodice kamaradky jsem chtela treba, kdyz k nim jela ve 12, a vubec na ZŠ, ...do tech 15 let. Ale v 16 na SŠ? To uz fakt nehlidam

ninive211
19. říj 2024

Předpokládám,že o Vánocích (jako vánočních svatcích) 90% rodin objíždí svoji rodinu, rodiče, sourozence, scházejí se, i když se jinak vidí třeba párkrát do roka. Když už toto, tak bych možná dovolila PŘEDVÁNOČNÍ přespávačku (já třeba tu vánoční atmosféru vnímám nejvíc před Štědrým dnem a pak to vrcholí nadílku, 25. a 26.je právě o návštěvách rodin). Jinak v 16 bych pustila, pokud bych osobně znala všechny zúčastněné (a jejich rodiče znali mě, přip.i moje rodiče). A pod podmínkou, že rodiče holky dovezou a odvezou (žádné sólo cesty vlakem/busem někde samy, pokud jde o holky)-hlavné zde bude i kontrola, v jakém stavu jste chatu zanechaly.

malenka3
19. říj 2024

@konidana na přespávačku do bytu, kde budou rodiče, bych s tím problém neměla. V rámci města, kde bydlíme, budiž. Pustit puberťáky, který vůbec neznám, na chatu daleko od domova, bez dohledu dospělého, u nás by tohle prostě v 16 neprošlo. Tečka. Vidím teď v blízkém okolí to, kdy puberťák důvěru dostal a dopadlo to bohužel tragicky. Celé rodině to zásadně změnilo život a nedá se to vzít bohužel zpět.
Takže důvěra ano, ale za určitých podmínek. A ty jsem psala, pokud svoje dítě někam pustím bez dozoru, chci vědět, s kým. Jinak ne. Ale to je moje věc, každý máme jiné výchovné postupy. Slečna se ptala na různé názory.

zuzkasim
19. říj 2024

Neměla bych s tím problém.

konidana
19. říj 2024

@malenka3 jasny kazdy to mame jinak. Letos jela sesnactileta dcera se 3 spoluzackama na 4 dny na Ohri. Meli pujceny raft. Zvladli to v pohode🙂

konidana
19. říj 2024

@ninive211 tak ja bych naopak nevozila. Decka jezdi v pohode mezi mesty za kamarady cca od 12 let, cca od 14 i nezname trasy s prestupy. Ale asi to dnes neni uplne bezne, vest deti takto k samostatnosti.

tereza0111
19. říj 2024

O vanocich bych te nepustila. Neni to o ani o duvere, ze tam nic neprovedete, ale o tom, ze kolem tech 16 jsou to opravdu jedny z poslednich vanoc, ktere travi cela rodina spolu, s kamoskama si to jeste muzes uzit tolikrat, az budete starsi...

Umim si ale predstavit, ze bych dceru pustila vikend pred nebo po vanocich - vsak to si porad chatu muzete nalezite vanocne nazdobit a uzit si to a uz to bude u mnohych rodicu pruchodnejsi. Zvlast mozna ten pred vanoci, kdy se delaji dolavky a chaos vyrcholi, bych te snad i vysoupla ze dceri :D

levandule_k
19. říj 2024

@nikoulinka Já říkám, že rodina má být spolu, protože skutečně spolu být chce a ne nic si vynucovat, protože jsme rodina. Pokud jsou ty vztahy vynucované a ne upřímné, stejně se to dřív, nebo později rozpadne.

autor
19. říj 2024

hej no jediný problém je ze jejich rodiče mě neznají, nebyli jsme u sebe doma ještě, moji rodiče by nás tam odvezli

autor
19. říj 2024

děkuji za různé názory, říkám, že to nebude na štědrý den, všechen ostatní čas budu samozřejmě s rodinou, bude to jen jedna noc

autor
19. říj 2024

@levandule_k máme dobré vztahy s rodinou, nejde o to, že se chceme vykašlat na rodinu a udělat si vlastní vánoce, nemyslím si, že jeden den někdy týden před vánocemi by nějak rozpadl vztahy s rodinou, moje máma je i ráda, že bychom napekli a nemusela by pak už ona😄

gruyerre
19. říj 2024

Jo, v šestnácti letech bych svojí dceru nebo syna pustila (pokud budou hodní po mamince 😁). Jezdila jsem s kamarádkou na chatu už tak od třinácti.

rebe
19. říj 2024

Tak si to rozvaž podle toho, co jsme ti napsaly, a zkus rodiče kontaktovat. Jeden den týden před Vánoci, kdy pro všechny napečete a kdy vás bude zdálky dozorovat tvoje máma, která s tím souhlasí a přebírá zodpovědnost, mi přijde podstatně průchodnější, než jak mi to znělo na začátku 🙂

autor
19. říj 2024

děkuji všem za čas, dohodnu se ještě s rodiči a pak se zeptám Ostatnich