Trapné situace doma. Stalo se Vám?

sabinaa2
24. srp 2020

Ahoj, potřebovala bych poradit s trošku intimní věcí. Nedávno se mi stala ne úplně příjemná věc, náhodou jsem si zapomněla vzít do sprchy ručník a musela jsem projít nahá přes byt a jako na potvoru jsem potkala syna (16) "do protivky". Jsem holka krev a mlíko, takže když mi při chůzi poskakovaly moje pětky prsa ze strany na stranu před synem, tak to bylo docela nepříjemné. A synovo zavtipkování: „páni mami, pěkné prsa“ to ještě zhoršilo. Příště snad radši počkám v koupelně, než dojde manžel z práce domů a podá mi ručník, protože tohle byl pro mě docela trapas... Má s tím někdo zkušenosti, že ho starší dítě vidělo v ne úplně ideální situaci? Trošku mě trápí, jestli jsem teď neklesla jako máma.

marti89
24. srp 2020

Spíš stoupla, že má hezkou mámu, kterou mu můžou kámoši závidět.. Vůbec bych to nehrotila, kdyby se ti udělalo špatně v té koupelně, taky by tě při pomoci taky viděl a navíc s tebou musel manipulovat, to prostě občas k životu patří a se stářím si na to zvykneme, že nás při péči vidí kdekdo. A nedělala bych si iluze, že prsa nikdy nikde neviděl.. 🙂 Já takhle v pubertě jednou nalítla odpoledne tátovi do koupelny, když se sprchoval a taky viděla nechtěně vše, nemluvili jsme o tom a byl klid..

agnes_123
24. srp 2020

Rozumím, ale neřešila bych. Vždyť jste rodina. To jen ta společnost velí, že se máme zahalovat a dává nám tyto pocity. Na tom, co se stalo, není nic nepřirozeného. Trapas v přírodě neexistuje ☺ Chápu, nicméně neřeš. ☺☺

orisek56
24. srp 2020

Když si vzpomenu jak jsem u druhého porodu sjeta rajcakem jen matně vnímala, že jdeme na porodní sál přes dvě vyšetřovny plné mediků... Asi tak 30 lidí. Nahou, spocenou a vykřikujici..... "Rychle už to leze ven" Že mě AP s lékařkou podpiraly a manžel za mnou klusal s taskou..... Asi bych měla dodatečně zalézt do kanálu. Pak druhý, den na můj dotaz co jsem vyvadela jen každý z osetrujicich se ušklíbl, zaboulil belmem a radši utekl. Jo... Taková velká flaška rajcaku, kterou jsem jim vybzunkla celou....

Hele ber to jako pochvalu. Lepší než aby ti synátor řekl, teda matko... Taková zpuchrela vemena.... Jednou si ho porodila, a je to přirozené. Kluci v jeho věku mají už stejně často jinci zážitky za sebou. Já jsem ozivovala mrtvou sousedku, která byla úplně nahá, protože ji klepla mrtvicka rovnou v posteli.... To už ti pak nepřijde.

levandule_k
24. srp 2020

Jsou lidi, kteří normálně chodí na nuda pláž a žádné trauma z toho nemají. Neřešila bych to. 🙂

agneska7
24. srp 2020

Moc to hrotiš vždyť je to tvůj syn jaky pak trapas jo horší kdyby tam byl třeba jeho kámoš 😆

katkatomaskova
24. srp 2020

@levandule_k Jasně, jdeš na nudi, ale co když je ti 16 a uvidíš tam svoje rodiče... 😅 Já zakladatelku příspěvku chápu, nahota je osobní věc, a nedivím se, že je trochu vykulená z toho, že ji viděl syn, kterému je 16 a nejspíš s ním mlátí puberta 🙂
Taky bych se styděla, vždyť člověk absolutně nemůže tušit, co se tomu klukovi v tu ránu odehrálo v hlavě, navíc my jsme ženy - se sebou vždy nespokojené, a teď ještě tohle... 😀
Ale jak je psáno výše - když se v tom kluk nebude pitvat, neřešila bych a zapomněla, prostě se stalo, možná inspirace k tomu, přesunout osušky a ručníky do koupelny... 😀

sabinaa2
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sabinaa2
autor
24. srp 2020

Díky za povzbuzení. 🙂
Když už se mi stala taková situace, tak mi právě v ten moment přišlo hloupé dělat z nahoty nějaké tabu, jakoby to bylo něco špatného. Nechtěla jsem dělat žádné scény typu, že bych utekla s křikem pryč nebo se zuřivě zakrývala, ale normálně jsem prošla kolem něho. Teď mám z toho ale trošku blbý pocit a říkám si, jestli jsem se neměla aspoň zakrýt rukama, že syn by zrovna nemusel vidět, jak mámě lítají prsa na všechny strany (tohle mi přišlo docela ponižující) nebo její odhalený klín. Když to řeknu blbě, připadám si malinko, jako bych ztratila nějaké to tajemství.

katkatomaskova
24. srp 2020

@sabinaa2 To chápu, já bych zkusila zakrýt aspoň ty prsa 🙂 Je to prostě zvláštní situace

marti89
24. srp 2020

@sabinaa2 Ještě jsem si vzpomněla na jednu historku z dětství - to nám babička poslala fotky ze Španělska, kde se producírovala nahá (podotýkám, že to nebylo na nuda pláži, prostě se tam svlíkla na klasické pláži) a viděli jsme komplet vše celá rodina včetně dědy z druhé strany.

levandule_k
24. srp 2020

@katkatomaskova Já na nuda pláži nikdy nebyla, ale kdybych tam byla, musela bych se smířit s tím, že uvidím nahé tělo a já tam budu taky nahá. Kamarádi byli jednou na nuda pláži, když byli mladí, těšili se, že budou očumovat nahý mladý ženský. 🙂 Byli trochu zklamaní, že tam byl dost velkej věkovej průměr. 🙂 Kamarádovi přišlo tenkrát hrozně vtipný, jak tam nahej týpek griloval klobásy a ta jeho chlouba mu tam bimbala u grilu. Občas chodím do sauny, ze začátku jsem se trochu styděla, že nemám dokonalou postavu atd., ale zvykla jsem si 🙂 hlavně po pár minutách ve finské sauně, fakt nemám kapacitu, řešit, že nejsem adeptka na miss.

Když se vžiju do situace @sabinaa2, tak bych se trochu trapně cítila. Nicméně tenhle stud pramení i z toho, jak moc free normy panovali v rodině odkud pocházíš. Známej, co byl v Africe, říkal, jsou oblasti, kde chodí na hoře bez i ženy, nikdo to tam neřeší.

Syn reagoval na puberťáka celkem rozumně, dál bych se v tom nepitvala a přešla to s klidem anglického lorda.

levandule_k
24. srp 2020

@marti89 myslím, že něco takového potřebovala autorka slyšet 🙂

katkatomaskova
24. srp 2020

@levandule_k Jo, tyhle představy slýchávám často od mladých namlsaných kluků - půjdu na nudi a budu čučet na mladý holky. A pak se vracejí znechucení, protože tam bývají lidi třeba 40+ no... 😂
Já na nudi nikdy nebyla, a ani tam nepůjdu, protože pro mě je nahota osobní věc, jsem zdravotní sestra a tak jsem zvyklá lidi a jejich nahotu chránit před ostatními, a ani já sama za sebe nejsem někdo, kdo by chtěl na tu nudi prostě jít 🙂 Stačí sauna, jak bylo zmíněno, a to je tam navíc přítmí... 😀

sabinaa2
autor
24. srp 2020

@marti89 Někomu tohle nevadí a bere to v pohodě. 🙂 Já bych takové fotky nebo tu nuda pláž asi nevydýchala. :D
@katkatomaskova Není to úplně běžná situace, takže mě to v tu danou chvíli docela zaskočilo. Minimálně ty prsa jsem si nejspíš zakrýt měla, tohle asi puberťák zrovna vidět nemusí.
@levandule_k Tak reakce od syna celkem rozumná byla, i když to asi myslel spíš ironicky, ale je fakt, že mohl říct horší věci, jak ho znám. Jen mám obavy, aby to nevykládal třeba kamarádům. To by ho snad ani nenapadlo, ale když občas slyším, jak a o čem se spolu baví, tak bych se možná ani nedivila.

katkatomaskova
24. srp 2020

@sabinaa2 Tak to tě asi zklamu, tohle kamarádům sto pro práskne, je mu šestnáct, ne pětadvacet... 😂 Ale už si z toho nedělej hlavu, stalo se 🙂

marti89
24. srp 2020

@sabinaa2 Tak nás se babča neptala, prostě ona si udělala radost na dovolený a my ať se s tím popereme, jak chcem. Třeba vůči dědovi z druhé strany to bylo nevhodné, naštěstí to nekomentoval..

jannym
24. srp 2020

Ja bych to neresila, kolikrat jsem videla moje rodice doma nahe ani nezpocitam a nevidim na tom nic divnyho, pohorsujiciho atd. i ta hlaska co z nej vypadla mohla byt mnohem horsi...

cinam
24. srp 2020

Já mám syna zatím malého, tak tohle neřeším. Ale myslím si, že by mi to asi také nebylo dvakrát příjemné před pubertakem. A to jinak normálně chodím do sauny / na nuda pláže. Ale vypadá to, že váš syn to vzal v pohodě, tak bych se tím více nestresovala. Jako trapas zrovna mi to zase nepřijde 😊
Třeba můj manžel se svou mámou před sebou normálně chodí nahatý a to teda já těžce nedávám 😳😁 normálně přede mnou. Tchýně je prostě obrovská. Slovo krev a mlíko je hodně slabé. Takže pak fakt nevím, kam koukat. To je za mě trochu trapas

tinaprofi
24. srp 2020

můj puboš viděl omylem nahou svoji 90 letou babičku...doufám, že traumatizující zážitek neovlivní budoucí výběr své partnerky 🙂)

katkatomaskova
24. srp 2020

@cinam No, to je docela drsný... 😂

sabinaa2
autor
24. srp 2020

@katkatomaskova Ráda bych to hodila za hlavu. Ale tohle mě moc neuklidňuje, když ještě musím přemýšlet, komu všemu to syn řekne a ještě jakým stylem..
To ještě nedej bože, aby to některý z jeho kamarádů pak povykládal u nich doma, tak jak pak budu vypadat. Stačlo mi, když jsem to řekla manželovi a ten pomalu úplně rudý a hned si to přebral po svém a začal mi vytýkat, jak se proboha můžu nahá jen tak promenádovat před synem, se kterým mlátí puberta. Když mi nadával, tak to navíc prezentoval, jako že jsem to snad udělala schválně, nebo že tady jen tak pobíhám bez ničeho a mám z toho radost.

katkatomaskova
24. srp 2020

@sabinaa2 A jéje... chlapa bych pleskla ručníkem, že tě asi nevnímal, když jsi vypověděla, v jaké situaci to nastalo. Tak přesuňte osušky do koupelny, na tohle zkuste zapomenout a hotovo... Syn je prostě kluk, těžko říct, jak se k tomu postaví. Třeba si to nechá pro sebe a bude klid 🙂

sabinaa2
autor
24. srp 2020

@katkatomaskova Proto jsem právě řešila, jestli jsem neklesla jako máma. Muž na mě totiž začal hned útočit, že jsem se v tu danou chvíli měla okamžitě zakrýt, protože to jak jsem zachovala já, prý není normální. Žádná dobrá matka by se prý nikdy neukázala před takhle velkým synem bez kalhotek / podprsenky, že jsem mimo... Teď sem ještě ráda, že jsem mu neřekla ten synův komentář, protože to by snad zešílel. Na ručník si už samozřejmě budu dávat pozor...

gruyerre
24. srp 2020

@sabinaa2 vy jste nějaká hodně puritánská rodina, ne? Jako neříkám, že bych před skoro dospělým synem měla v budoucnu v plánu chodila nahá, ale prostě pokud se někdy stane, tak co jako, fakt se s tim nebudu trápit dýl než 5 minut 😃. Nějak nechápu, proč to tak hrotíš a reakce tvého manžela je jak z předpředminulého století 😃.

sabinaa2
autor
24. srp 2020

@gruyerre Tak říkám, já jsem to brala normálně, nedělala jsem kolem toho žádný humbuk, jakoby šlo o konec světa. Já se snažím brat nahotu jako přirozenou věc. Hned potom jsem to tak i prakticky vzala, stalo se (co už), není to taková tragédie, že mě synátor jednou zahlédl nahou. Snažila jsem se to brát spíš s humorem, že ze mě asi syn pak musel mít srandu, když tam viděl ty lítající pětky, v pohodě, zapomeneme na to. Pak mě bohužel ale trošku nahlodal manžel svými blbými řečmi, takže jsem to začala řešit. A samozřejmě se teď necítím úplně dobře, když si představím, že syn nějakému kamárádovi bude o mě vykládat intimní věci, třeba jestli se dole holím atd., to se pak těžko jen tak přechází.

firefly13
24. srp 2020

@sabinaa2 ano, pokud na to nejste zvyklí, tak to trošku trapné být může, ale taky bych to tolik nehrotila. Nahota je naprosto normální! To jen my lidi a naše společnost z toho udělala něco nenormálního až neslušného. Manžela bych za takovéhle kecy s prominutím nakopala do pr****
Vždycky je to taky o tom jak si to doma nastavíte. Třeba moje sestra měla se svým synem tak otevřený vztah, že doma normálně chodili nazí, bavili se o sexu a pod., i když už byl v pubertě a divné nebo trapné to nikomu nepřipadalo. Naopak alespoň věděl, že za ní může normálně přijít a na cokoliv se zeptat a ne jak ve většině rodin, kdy sex a nahota jsou tabu.
Opravdu si myslíte, že bude s kamarády probírat jestli se holíte nebo jaký máte prsa? Nemyslím si, že je něco takového zajímá. Myslím, že se radši budou bavit o holkách v jejich věku.

misicka1988
24. srp 2020

Tak já nevím.. Ale tohle nějak doma neřešíme. Zbytečně se nahá neproducíruji, ale když to jinak nejde, drama z toho neděláme.

sabinaa2
autor
24. srp 2020

@firefly13 Tak já doufám, že to neřekne nikomu. Ale já už bych se fakt nedivila ničemu, už teď jsem byla docela překvapená, že mi syn v takové situaci ještě komentuje prsa.

janoma
24. srp 2020

Je, mě by to ani nenapadlo řešit. Chodim po bytě naha normalne. Klukům je 10 a 12. Nahota je pro ne přirozená. Nikdy jsme se před sebou neschovavali.

cuuza
24. srp 2020

Pokud to bude s kámošema řešit, tak jen aby se pochlubil... Byla bych úplně v klidu.