Problémy s kočkou

nock
22. dub 2024

Už jsem to Jendou psala ale zmizelo mi to a nechci to celé psát znovu tak dlouhý takže to napíšu ve zkratce🤦 kdyžtak dotazy zodpovím. Kocour kterého máme 3 roky kalí od malá kvůli tomu že je v noci zavřený na chodbě a neopustíme ho do ložnice. Přes den ne, jen v noci kadi. Teď máme 1,5 roku staré dítě a přítel chodí na noční takže to pro něj ani pro nás není nic příjemného.... Kalel i u mami když byl na chodbě. Když byl s ní v ložnici tak ne. Chci nějaké řešení pokud se nenajde bude bohužel muset jít pryč😕 do ložnice a obýváku ho v noci opravdu nenechám, přes to nejede vlak.

bejuna29
22. dub 2024

Když to čtu, tak mě napadá akorát jedine...dejte ho někomu, kdo ho bude milovat natolik, že pro něj nebude problém s nim sdílet celý byt a případně i tu postel ve dne i v noci. Evidentně je zavřený na chodbě nešťastný a proto dělá, co dělá. Uleví se Vám oběma...
PS ještě bych mozna dokazala pochopit tu ložnici, ale proč nesmí i do obýváku, to mi hlava nebere.

cherie24
22. dub 2024

@nock a má na té chodbě jeho oblíbené věci? Třeba škrabadlo, pelíšek, hračky nebo něco takového? Naš kocour taky bývá zavřený na chodbě. Ale je to teda velká chodba, předsíň a koupelna. Má svůj pelíšek a boudu, kde většinou spí. A hračky. Nad ránem pokaždé chytí rapl a lítá po chodbě jak pako s těmi hračkami.

@bejuna29 já taky kocoura na noc do obýváku neopouštím. Máme ho spojený s kuchyní a v noci se promenáduje po lince, vyloženě hledá, co by sežral, pak z toho má srajdu a demoluje gauč a dětem teepee. 🙈 Taky chodí na rybičky a provokuje králíka, ale přes den za dozoru si to nedovolí, ví že nesmí ale jak se nedívám, je to kočičí sígr. 😃 Občas ho nechávám v ložnici nebo s dětma, jenže on hezky spí jen první část noci a pak ho chytí rapl a už mi 2x děti poškrábal. Loví jim nohy a ruce, takže i tady má smůlu. 🤦🏼‍♀️

alianan
22. dub 2024

@nock Já si myslím, že se nemstí, spíš tam bude něco, co ho dráždí a snaží se to vyřešit značkováním, ony si kočky značí prostředí i bobkem. Cítí se tam nejistý.

Já bych se mu asi snažila udělat co nepříjemnější prostředí. Nějaké poličky na zdi nebo škrabalo, aby se cítil v bezpečí ve výšce. Nějaké Bachovky proti stresu, dva záchody a v každém jiné stelivo. Často se radí do jednoho záchodu dát obyčejný písek nebo dokonce hlínu, že kočky do toho kadí nejraději.

alianan
22. dub 2024

@bejuna29 TO přece neznamená, že ho nemiluje. Třeba jen dělá v obýváku v noci nepravosti.
Já jednoho našeho kocoura vyhazuji na noc ven, má možnost jít spát v zatepleném suterénu domu a také to neznamená, že ho nemiluji. V noci courá, mňouká a budí nás, tak ať si courá a mňouká venku.

klpoiu
22. dub 2024

Asi by bylo potreba vysvetlit, jestli je kocour zavreny celou noc na chodbě,protoze jej nechcete jinde a tak logicky kali tam. Nebo, je zavreny celou noc na chodbe , protože je to jedine misto kde kali a bojs se ,ze bude kalet jinde. Kde má normálně zachodek??? Jaky pisek?? Jak casto cistis??

miryp
22. dub 2024

Kolik má toalet, jaký má kočkolit, máte ho od mala nebo je z útulku, byli jste s ním na veterině, aby se vyloučil zdravotní problém? Zkoušeli jste antistresové přípravky?

lamiaaa
22. dub 2024

Já taky musím zavírat kočku na noc do kuchyně, protože by nám v noci skákala po hlavě. Bohužel jí nemůžu nechat ani v obýváku, protože z něj nám škrábe na dveře ložnice. Ale v kuchyni je zvyklá být, dostane na noc plnou misku a oblíbený dobrůtky a hlavně jí tam dávám z obýváku její stromoškrabadlo, na kterém je zvyklá pořád spát. Takže zkusit ještě kocourovi taky něco takového dát do tý chodby, nějakou věc na spaní, na které ale hlavně obvykle spává, ne jen nějakou deku na zem a tady máš pelíšek a dobrou. Záchod, vodu a krmení tam snad má, to snad doufám nemusím zmiňovat.

izz76
23. dub 2024

@nock A on v noci nějak ruší,ze nesmí do ložnice? Kde spi přes den? Má v té chodbě pohodlí, oblíbené misto na spani? Kočičí záchod má stále na stejném místě,nebo mu ho v noci dáváte jinam? Muže být víc věci co mu vadí.. Moc radi ho asi nemáte,když pripoustiš možnost dat ho pryč. Zas takový problém to snad není ráno uklidit hov.n.o..

nock
autor
23. dub 2024

@bejuna29 nesmí tam jen přes noc protože by škrábal gauč, lednici a lezl na linku

nock
autor
23. dub 2024

@cherie24 ano, má tam všechno co potřebuje, škrabadlo, hračky. Odráží se od zdí vždycky takové rány v noci 😂 každý rok musíme malovat no ale aspoň jen jednu místnost😂

nock
autor
23. dub 2024

@alianan škrabadlo na chodbě má. Má tam i králíka takže tam jakoby není sám

nock
autor
23. dub 2024

@alianan ano, v noci je to šílenec, skáče po zdi, odráží se od zdi, určitě by poškrábaly gauč nebo chodil na linku nebo lednici a opravdu nechci aby novou lednici poškrábal. Nebo máme v obýváku francouzská okna a opravdu nechci vědět co by s nimi provedl😂

nock
autor
23. dub 2024

@klpoiu nene, kvůli kálení to není, je to kvůli tomu co by v obýváku vyvedl. Čistím cca 1x denně a záchod má i přes den vždy na chodbě

nock
autor
23. dub 2024

@miryp jen jednu a kockolit má prostě normální 🤷😂máme ho od malá a u veterináře jsme s tímto nebyli...

nock
autor
23. dub 2024

@lamiaaa na chodbě má vždy vše co potřebuje, škrabadlo, hračky a samozřejmě i jídlo, vodu a záchod😂

nock
autor
23. dub 2024

@izz76 nesmí do ložnice protože máme dítě!!! Asi úplně nechci aby ji skočil po hlavě a pouští hodně chlupů takže to určitě nechci mít v dekách🤦na chodbě má všechno a s ničím se nehýbe..... A ty vaše kecy o tom že ho nemáme rádi protože připouštíme že bychom ho dali pryč mě určitě nezajímají🤦 jako sorry ale každý ráno poslouchat že chlap přišel z práce a já musím vstávat kvůli tomu abych na chodbě uklidila hovno mi není úplně příjemný nevím jestli vy každý den uklízíte hovna ale já bych určitě nešla s radostí🤦 očividně jste se nad tím moc nezamýšlela🤦

klpoiu
24. dub 2024

@nock Ono to zni divně,ale nekterym kočkám vadi jejich vlastni smradek. Pokud mas nejaky jilovy kockolit, treba kaufland,Lidl, tak tenhle jílový nepohlcuje pachy, navic sam o sobě je nic moc. Jakmile kocka udela potrebu jednou,uz tam proste podruhe nepujde. Takze urcite vymenit písek za lepsi. Osobne kupuju jen tento https://www.superzoo.cz/kockolit-magic-litter-b...
Pohlcuje pachy,krasne hrudkuje a voní. Ale jen tento s kacenkou. Kdyz neni tak , bílý s rostlinou. Pytel vydrzi mesic se dvema kockama. Mam ale dva zachodky. Cistim cca 2x denne. A cca co 10- 14 dnu vymývám zachodek uplne,vysypu pisek, vymyju zachodek a nasypu zpět pisek i s novym. U tech plastovych zachodku je blbe to, ze nacucaji pachy, takze to celo umyvani je treba delat prave proto,ze to pak kockam smrdi, jak se zacne rozkládat ta moc , cpi to.Dalsi vec je jaky ma zachodek. Ale pravdepodobne do nej pres den normálně chodi,takze v tomhle.by problem byt nemel. Ale lepsi jsou uzavřené,nekterym vadi dvirka. Ja mam klasiku zavreny,ale bez dvirek a druhy ma otvor z vrchu. Ale s nejvetsi pravdepodobnosti je problem prave v potrebe co jiz je v zachodku. Na noc bych urcite zachodek vycistila.

alianan
24. dub 2024

Zkus ještě toho doktora, třeba je to jen náhoda a opravdu ho něco bolí. Naše jinak čistotná kočka při nemoci chodí kadit dětem do domečku, to je znak, že ji není dobře.

A pořádně chodbu vyklidit, třeba sodou a octem, ona kočičí moč, ale i ty bobky jsou hodně agresivní a není uplně lehké je umýt, nestačí jen setřít, kočka to cítí a pak chodí na to místo opakovaně. Ne Savo, to jim voní a válí se v něm.

Někdy to může být zvyk a to je pak těžké odbourat. Většinou se to řeší tak, že kočku zavřeš to malého prostoru, klece, a po celém dně se dá stelivo, tak aby kočka byla nucena vyměšovat do steliva. Takto se nechá nějaký čas, samozřejmě s vycházkami. Postupně se prostor zvětšuje a stelivo se dává jen na jedno místo až nakonec je naučena, že se chodi vyměšovat jen do steliva a může být vypuštěna po bytě. Ale nevím, jestli to je uskutečnitelné v domácím prostředí.

Z těch řečí tady si nic nedělej, když to nikdo dlouhodobě nezažil, tak nechápe.

ai30
24. dub 2024

@nock Dej kocku nekomu, kdo bude vedet, ze kocka neni plysak a porid si plysaka. 🤷‍♀️

babka
24. dub 2024

@nock on je proste nestastnej, ze pres den muze chodit volne a na noc ho zavres na chodbu. Muj by z toho taky silel a to jinak na chodbe travi treba cely den dobrovolne, protoze tam ma vsechno, co potrebuje a miluje.
Co si myslis, ze by v obyvaku udelal? Lednicku ti prece drapky neposkrabe. A proc by skrabal gauc, kdyz ma skrabadlo? Ja mam vsude leskly nabytek v obyvaku, drahou sedacku a co? Rano jen setru otisky tlapek tam, kde chodil a neresim. NIKDY nic neposkodil. Je to nas clen rodiny a kdyz nemuze do obyvaku (treba kvuli navsteve), dam mu pristup do jineho pokoje, kam normalne nesmi, aby se citil dobre.
Taky mi obcas kadi na chodbe mimo zachod. Ale jen kdyz odjedu treba na sluzebku na tri dny a je doma sam. Proste tim dava najevo to, ze mu neco vadi.

miryp
24. dub 2024

@nock já chápu, že ty otázky mohou působit směšně, ale ve výsledku nejsou. Když jsme měli kocoury, zvládli chodit na jeden záchod a bylo jim to fuk, stejně jako neřešili, co za kočkolit mají. Teď máme kočku, kterou jsme si vzali z rodiny, kde psychicky strádala, protože nedávala ostatní zvířectvo a ta potřebuje pro sebe hajzlíky dva, snese pouze jeden druh kočkolitu a když je ve stresu, močí mimo wecko. Naší první dovolenou, kdy zůstala doma tři noci bez nás s opatrovatelkou, psychicky neustála až tak, že skončila na veterině - začala močit mimo wecko, přestala žrát, zvracela a byla apatická. Fyzicky jí označil veterinář za zcela zdravou, nadopoval ji tedy vitamíny, dal jí nějaké tabletky s bylinkami na uklidnění, měli jsme se vrátit k přípravkům proti stresu a kočka se do pár dní srovnala.
U našeho kocoura, kterého jsme měli před touto kočkou však exkrementy jinde než ve wecku souvisely se selháním ledvin, proto jsem se ptala na toho veterináře...

michaela666
24. dub 2024

Našla bych mu nový domov. Z tvého příspěvku jde cítit, že teď je priorita dítě ( což je v pořádku) a kocour tě obtěžuje ať už uklízením v chodbě, chlupy nebo svým volným pohybem po bytě, kde může něco zničit.
Za chvíli začne období, kdy místo kocoura bude ničit domácnost dítě a to do chodby nezavřeš. V zájmu tvého psychického zdraví bych ho zkusila dát někomu v rodině nebo blízkém okolí, abys věděla jak se mu daří.

cherie24
24. dub 2024

@nock kolik je té kočce? Chodí i ven nebo je to čistě bytová a je to obyčejný mourek nebo nějaké plemeno? My máme kocoura obyčejného nalezence. Původně jsem ho chtěla nechat jen doma, ale nedalo se. Vyloženě demoliční četa. Zlikvidoval by fakt úplně všechno, včetně věcí pro děti a nábytku, židle škoda slov ... Stejně to měla i moje mamka. Jak ty kočky jednou zažijí venek, chtějí chodit pořád. Nezapomenou to. Kocouři bývají i takový agresivnější a divočejší. Kdo má doma plamennou kočku, takový bugr jako ten náš nikdy nedělali. Když někomu říkám, co ten náš doma dělá, tak jen valí oči 😃. Už jsem to zažila mockrát, že si někdo vzal domů venkovní kočku a pak byl hodně nešťastný. Bojím se o něj venku, hodně, ale když ho vidím, co venku vyvádí, trápil by se zavřený doma a my s ním taky. 🙂

izz76
24. dub 2024

@nock Pořízení zvířete beru jako závazek, počítám s tím,ze ho budu mít do konce jeho života. Jediné co připouštím jako důvod dat zvíře pryč jsou vážně zdravotní problémy které způsobí alergie na zvíře. Vadilo by mi každý den uklízet hovna po kočce,ale ani by mě nenapadlo dat jí pryč. Vždyť z kočičího záchoda hovna taky musíš každý den uklízet.

eviicka
24. dub 2024

@izz76 je ale otázka, jestli to "dát pryč" nebude pro to zvíře nakonec lepší...

V dnešní společnosti je darování zvířete pomalu společenský zločin, ale občas si říkám, že v pečlivě vybraném domově by se kdejaké zvíře mělo mnohem lépe.

(PS všechna moje zvířata u mě prožila celý život, takže nemluvím o sobě).

izz76
24. dub 2024

@eviicka To mas pravdu, možná by kocourovi bylo jinde lépe.

alianan
24. dub 2024

@izz76 Já kočky miluji a životem mi jich prošly desítky, některé ho dně problémové a nečistotné.

Ale žiji v domě, když některá kočka dělá neplechu, skončí venku a v suterénu domu.
V bytě navíc s malým dítětem si takovou kočku vubec neumím představit. Nejde o to jen uklidit bobek. Jde o to, že ten bobek umí být dost agresivní, na dlažbě jsou pak spáry téměř nevyčistitelné a na jiných podlahách můžou vznikat fleky. Kočka nebo ostatní kočky to samozřejmě cítí a snaží se přeznačkovat a vzniká začarovaný kruh.

Také asi hlasuji pro poslání kočky pryč, ale nemyslím si, že by ji neměli rádi, jen si myslím, že by možná byla spokojenější někde jinde a i pro @nock to musí být trápení.
Nevíme, co je to za kočku, ale málo se mluví o tom, že běžné kočky a některá aktivní plemena pobyt pouze v bytě špatně zvládají.

cherie24
24. dub 2024

@eviicka je pravda, že život, podmínky i priority se mění a je někdy je lepší si přiznat, že už nemůžu dát zvířeti tolik, co by potřebovali, ale zas odsuzovat hned každého, ať dá zvíře pryč? 🤷 Taky znám paní, která má kočku, co nesmí na gauč, na židle, do postele. Plochy jako linka, stůl ani nemluvě. Děti nemá, kočku si pořídila ze své vůle, ale na gauči jí nesnese. Přijde to mi divné, ale je to její zvíře, její dům, její pravidla. Já taky nenechávám kocoura bez dozoru v obýváku delší dobu. Dost ničí věci a taky nechci mít úplně všechno hnusné a zdemolované. A kvůli zabezpečovačce při odjezdu musí být kocour zavřený v koupelně nebo venku. Není to ideální, ale jinak má skvělý život. Kvalitní krmení, pomazlení, lásku, veterinární péči, hračky, svá pohodlná místa doma. Nemyslím si, že by se měl jinde lépe. Každý máme jiná pravidla jak pro děti, tak i zvířata. Že má někdo jiné, ještě hned neznamená, že je to úplně špatně.

ai30
24. dub 2024

@alianan Tam nejde o aktivnejsi plemena, ale o to, ze si zakladatelka poridi zvire, ktere je aktivni v noci. Ale aby se s nim nemusela otravovat, zavre ho na noc do maleho prostoru a divi se, ze mu to vadi.
Kocky nejsou chodici roztomili plysaci, jsou to aktivni zvirata, ktera maji sva specifika a kdyz jde clovek primo proti jejich prirozenosti, nemuze se divit, ze pak uklizi ho*na. Ta kocka nema jinou moznost, jak dat najevo, ze takto to nepujde.

@eviicka Zadny zlocin to neni, nekolik z nas ji tu radi, at ji najde novy domov, ze to bude pro obe lepsi.

nock
autor
24. dub 2024

@ai30 na tyhle kecy zvědavá nejsem tak si jdi šířit mor jinam😉