Pavouci v domě

cizinkaa
4. lis 2016

Ahoj všem,
mám takovou jednu věc, která mě dost trápí. Bydlíme v rodinném domě a za boha z domu nemohu vymýtit pavouky. Už nevím co s nimi. K přítelovi jsem se nastěhovala začátkem června, do té doby bydlel on u mně, takže byl dům většinou prázdný, jasně něco sem nalezlo, ale vybíjim je na denní bázi už od června a pořád nic a už nevím co s tím.
Máme sítě v oknech. Žádné dveře nenechávám otevřené, na domě neroste žádný břečťan, zvíře také nemáme, aby to nosilo dovnitř, pravidelně luxuju a vytírám, na půdu vedou jedno zavřené protipožární schodiště, takže tudy taky nelezou, sklep nemáme, nepoužívané špunty k odpadu (např. vana, když používáme pouze sprchu) jsou neustále zavřené.
V polovině října jsem předělala kompletně ložnici, vyházela jsem všechny skříňky, skříně a nechala tam jenom postel, pod kterou snadno vysaju a palmu, kterou jsme koupili až v září. Dveře pro jistotu vždy zavírám a stejně jsem tam od tý doby zabila už dva.
Už prostě nevím co s tím, nenapadá mně jediná možnost odkud by mohli lézt. Neřešila bych drobný pavoučky, ani je neřeším, ale jsou to takový ti velcí černí pavouci s větším tělem, ne johanky. Máte někdo zkušenost? Zkusím všechno. Jen už z toho začínám být trochu zoufalá. 😢

P.S.: Neraďte mi prosím podpálit barák, to by asi neprošlo. 😒 🙄

verjan5
4. lis 2016

Stahují se teďka do tepla, vymýtit je bude složité.

evulinkab
4. lis 2016

No ono s kým se bavim, tak na domečku s tim má problém velká vetsina lidí..Vzít Biloit a vyšplíchat ruzné škvíry, mezery.....ale jestli to pomuže???težko rict 🙂

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@verjan5 byli tu i cele leto, nemyslim, ze to, ze zacina zima ted neco zmeni. 😁

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@evulinkab ja vyrustala v RD taky. Ale pavouka jsme meli tak jednou do roka. Rikala jsem si, ze tomu dam par mesicu a vsechno co sem nalezlo vybijeme. Ale rikam, jsem tu 5 mesicu a intenzita skoro stejna. 😞

verjan5
4. lis 2016

No sleduju to u nás v baráku, v zimě nám jich v chodbě vždycky přibude, ale máme tak vysokou chodbu, že zlikvidovat je nedokážu.

mijata
4. lis 2016

@cizinkaa Já bych řekla, že je to takovej živočich, kterej se snad ani zlikvidovat nedá, že si vždycky najde skulinku kudy se do baráku dostat. Jediný co mě napadá, ale myslím si, že je to nereálny.. dát barák do stanu a vyplynovat nebo co se na to používá :D ..pokud se vám je podaří zlikvidovat, dejte vědět metodu jak na to 🙂 ať se daří 🙂

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@mijata Díky 😠 😀

fyii
4. lis 2016

Ahoj ja je luxuju🙂 denne a musim rict, ze uz znatelne ubyly. Kazdopadne chce znicit ty velky s tlustou prdelkou🙂 asi matky.ochranci zvirat prosim nereagujte, maji pravo na zivot amo, ale ne v mem dome. Ja je nezvala🙂 biolit ani raid se mi neosvedcil a hlavne to pekelne smrdi.

mialagia
4. lis 2016

@cizinkaa opravdu se vždycky na podzim každý rok stahujou dovnitř..mě je jich líto takže nezabíjim, ale je to buď on nebo já..tak ho vždy přiklopim nějakou pixlou nebo sklenicí a muž ho pak vyhodí ven (daleko)..
Jinak co funguje tak komárovač do zásuvky to je taky likviduje a jednou jsme měli profi postřik kolem oken a byl rok klid..nejvíc lezou oknama, ale když máte ty sítě tak je to divný..musejí mít nějakou skulinu..😐

achjonetusim
4. lis 2016

Od tý doby co mám v baráku natrvalo zabydlený potravinový moli a mravence a stonožky a někdy i myši, mě pavouci nechávaj chladnou, zkuste to 😉 😀

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@achjonetusim tykraso. 😂 pardon, ale diky. 😃😃

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@fyii ja taky zabijim. Vsechny. Jen jsem se snazila vyhnout luxu. - Nemuzou odsad vylejzat??
Jak dlouho je luxujes?

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@mialagia rada bych v sobe nekdy nasla dostatek odvahy priblizit se na takovou vzdalenost a necim je jen prikryt. 😃 bohuzel je zvladam ubit tak na vzdalenost kostete s panickou hruzou, ze se netrefim, a k tomu jeste prestavam koste natrvalo pouzivat 😂

mialagia
4. lis 2016

@cizinkaa k tomu jsem se taky dopracovala až v posledních letech..dřív musel lovit chlap a já jsem dočasně opustila příslušnou místnost kde byl..😀

fyii
4. lis 2016

@cizinkaa nevylezaji nemaji sanci. Saci vykon Dysonu je vic nez dobry stabilni🙂 a nez probehnu cely barak to by bylo, ze se tam neumrska v ty sberny nadobe. Me spis vadi, ze delaji pavuciny nekteri a potom na zemi byvaji takovy tecky asi jejich bobky.. nejsem odbornik, ale tohle vlastne je celkem setrna eutanazie 🙂 chemie je drsna..

majkoz
4. lis 2016

Tyjo! Když někdo "umlátí" pavouka koštětem, které pak už nepoužívá, tak to musí už být slušná arachnofobie. A těch košťat! Moje kamarádka byla schopná na pavouka hodit knížku a pak každý den pro jistotu přidávala další a další, co kdyby vylezl...že 😀 Vůbec si nepamatuju, kdo tenkrát ten komín z jejího pokoje uklidil, ale určitě nebyla doma 😀
Já jim jenom zametu pavučinu, když už je moc nápadná, ať se pavouk snaží a nenudí se, zimní večery budou dlouhé... 🙂
Jo a: pavučina v koutě věští, že v tom domě bude štěstí, nebo tak nějak... 😉

cizinkaa
autor
4. lis 2016

@majkoz mne mama jednou zabila pavouka ucebnici do skoly. No, uz bych ji znova nevzala do ruky, takze jsem si koupila novou. 😂😂
Jinak k tem pavoukum u nas... neni tu jedina pavucina uz od zacatku. 😣

barumat
4. lis 2016

Pokud vám to není proti srsti, pořiďte si kočičku. Mně kocour v bytě tři roky vyžíral nejen pavouky, ale i brouky, tiplice, jepice... Teprve když jsem ho předala našim na chalupu, jsem zjistila, kolik havěti by v bytě vlastně mohlo být 😀

barumat
4. lis 2016

@majkoz já kdysi za takového toho hysterického a přitom statického řevu zajala pavouka (tak 5-6cm v průměru, masité nožky) do pixly od lahve od metaxy. Pak jsem s ním běžela ven (panelák, první patro, dlouhá chodba), vyhodit ho, a celou dobu jsem slyšela, jak šátrá těma nožičkama po pixle................UUUUUUhhhhhhhhhh!!!!

majkoz
5. lis 2016

@barumat S tou kočkou jsem to taky chtěla napsat, ale když jsem se podívala na naše vysoké stropy.... A hlavně koťata jsou boží, když tréují na pavoucích, můrách a atd
Jinak já bych pro "ubíjení" pavouků rozhodně nebyla, kdybych neznala onu mojí kamarádku, a viděla, že je to úplně normální holka...jen s těmi pavouky má problém.
Já nezabiju ani hnusnou vosu, když to není nezbytně nutné, radši přes ni hodím utěrku, podeberu a vynesu ven a důrazně ji varuji, že ještě jednou.... 🙂

cizinkaa
autor
5. lis 2016

@majkoz ver mi, ze taky nezabiju jen tak neco. Posledne jsem litovala mouchu, kterou pritel vzal placackou. 😞😃 ale pavouk je proste jedna obrovska vyjimka.

bajuliss
5. lis 2016

Ahoj 🙂 ja mam z nich takovou hruzu, ze jsem si jednou prala site do oken k narozeninam 😂 to trochu pomohlo, ale moc ne.
Jinak prodavaji ruzne pristroje...nevim ted, jak se to jmenuje...ale vydava to nejake zvuky, co clovek neslysi, ale odpuzuje to pavouky.... Ja to mela v pokoji a mela jsem klid 🙂

Jinak podle babskych rad nesnaseji skorici, citrony.... Tak hodne lidi zavesuje po pokojich skorici nebo strika rohy a steny vodou s citronem.... Ale nezkousela jsem tak nevim... Mozna nekde na netu to najdes 😉

vineta
5. lis 2016

@cizinkaa Máme kocoura a od té doby v bytě ani mouchu 😉. Jen je bez přístupu ven, mamce takhle kočka nosila do baráku živý myši, takže to si nevybereš 😀

dandaa
5. lis 2016

Opravdu pomáhá jednou za pár let nechat deartizovat dům proti hmyzu .Nic jiného s pavouky neuděláte jelikož pavouci miminko proleze síti a u vás doma vyroste :D

cizinkaa
autor
5. lis 2016

@vineta Kdyz my jsme na vesnici, tak tady clovek nemuze mit kocku jen v byte. 😔 nebo muze, ale bylo by mi ji lito.

cizinkaa
autor
5. lis 2016

@dandaa a mate s deratizaci proti hmyzu nejakou zkusenost?

dandaa
5. lis 2016

@cizinkaa ano jinak bych o tom nepsala.u nás v domě se pravidelně dělá deratizace půdy a sklepů takže pavouky vůbec nemáme.Venku je občas nějaký sekac ale ty jsou v pohodě :D

cizinkaa
autor
5. lis 2016

@dandaa zjistim info. Diky moc. ☺️

aiva01
5. lis 2016

Mam dobre zkusenosti s pristrojem do zasuvky. To co je na odpuzovani komaru je i na pavouky. Koupila jsem tusim v Möbelixu za par kacek. Mela jsem z te hracicky velkou radost protoze mam take arachnofobii. Kdyz neni manzel doma musim se o tu havet postarat sama- pouzivam vysavac a pak ho dam na par hodin ven kdyby to nahodou prezil... Jinak hysteraky se snazim eliminovat ale 2x jsem ho mela za hlavou postele takze si to dovedete predstavit😦😨a odnesl to 10cm tlusty slovnik anglictiny

sirka1
6. lis 2016

Několikrát do roka používám postřik. Teď si nevzpomenu, jak se to jmenuje, ale je to postřik i na klíšťata a různý hmyz. Ošetřím tím postřikem rámy oken a dveří a opravdu to funguje. Tak se zeptej někde, kde je prodávají např. Bauhaus, zahradnictví. Zkusím se po tom postřiku podívat, abych napsala název.