Oslovování dětí. Jak oslovujete své děti?

28. črc 2020

Ahoj, jak doma oslovujete svoje děti?
Hlavně tatínci. Mám tříletou neteř a švagr jí říká kočičko. Pořád. Zlatíčko nebo tak něco by mi třeba nevadilo, ale ta kočička mi od něj zní nějak divně. Až trošku uchylně.

martiina_k
28. črc 2020

Mě osobně to "zlatíčko, miláčku, princezno, broučku" apod. nejde přes pusu. Oslovujeme jménem. Samozřejmě že někdy mu řeknu - pojď sem, ty lumpíno, nebo ty kluku ušatej :D vše samozřejmě v legraci. Z 99% ale voláme jménem.

hanulkaha
28. črc 2020

Mame dva syny... Manzel jim rika píďo, cvrčku, ale taky treba broucku a nevidim na tom nic uchylneho... Ja klukum rikam vselijak a casto i broucku, pusinko nebo milacku... a neni v tom nic vic nez laskyplne osloveni milovaneho ditete 💙 jeste podotknu, ze klukum jsou 3 a 1 rok

amazonkajanik
28. črc 2020

Tohle je ještě dobrý, ale nedávno jsem potkala rodinku a paní řekla dceři "tak pojď,prcino " 😮😣
Jinak,mě táta občas taky řekl kočko. Asi to měl naposlouchane ze srazu motorkaru 😁

hanulkaha
28. črc 2020

A rozhodne by mi, kdyz uz, prislo vic uchylne osloveni "kotě" nez kočičko 😉

gruyerre
28. črc 2020

Já v tom tedy neshledávám uchylného nic. Přijde mi spíš uchylné vidět v tom něco uchylného 😃😃

jjasmina
28. črc 2020

@amazonkajanik To teda 😅

gruyerre
28. črc 2020

@amazonkajanik tak to už mi teda divné přijde dost 🤣.
Věřím, že to nemyslela paní uchylně, ale zní to děsně.

amazonkajanik
28. črc 2020

@gruyerre taky jsem si nad tím lámala hlavu. Jestli to mělo být jako prcek,ale holka🤔

antilopkax
28. črc 2020

Tak kočička mi přijde v pohodě. Znám rodinu, kde se dcerce říká jedině panenko a princezno. To mi tedy přijde ujeté. Ale je to jejich věc.
Pak mi vadí oslovování prcino a curino, to jsem taky zaslechla a z toho jsem rostla. To mi přijde už hodně za hranou.
My máme kluky a jedu kotě, kocoura, čudlu a brouka.

pabka
28. črc 2020

Manžel říká dcerám všelijak a když nad tím přemýšlím, tak jménem nejméně často 😂😂 kocicky jim taky říká. Přijde mi to krasne, miluje je a rozhodne za tím nehledam nic divného. Spis mi přijde divné, ze to někoho vůbec napadá....

te_reza
28. črc 2020

Mluvím na ní jménem. Jak mluví ostatní mi je jedno, i když jsem už někde zahlédla "moje pičinky" nebo tak něco a to mě přijde silně trapný.

autor
28. črc 2020

@pabka
@gruyerre když on to fakt říká jako by pedofilní dědek oslovoval dvanáctiletou holku. Prostě mi to přijde zvláštní. S jiným mazlivým oslovením problém nemám.

zmrzlinka
28. črc 2020

Já taky občas řeknu dcery kočičko....asi jsem vadná 🙈🤣🤣🤣🤣

lovemusicsun
28. črc 2020

Mám dvě malé dcerky a říkáme jim zlatíčka, berušky, koťátka, ťulíci.. Manžel většinou zlatíčko nebo oslovuje zdrobnělým jménem. Kočičko jsem také slyšela u známých a nevadilo mi to, ale chápu, že určitým tónem to asi může znít divně. Oslovení prcino nebo čurino mi trhá uši, to prostě nechápu..

elara
28. črc 2020

My dceři říkáme různě. Nejčastěji potvůrko, princezno a babička jí říká beruško. Jinak samozřejmě jménem. Naštěstí na její jméno je spousta odvozenin a zdrobnělin 🙂

klea81
28. črc 2020

Jménem 😁

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
28. črc 2020

jménem, Vítě jako kombinace "dítě" a jména, no a pak "ty rarachu", "ty lumpe / lumpíku" občas i "ty příšero mrňavá" 🙂 (závisí na množství práce s odstraňováním škody 😀 ).

Dřív jsem hodně říkala "broučku", ale to už teď spíše použiju zdrobnělinu jména.

tinaprofi
28. črc 2020

ja vidim, jak tady oslovuje matka decka čuriny a klepu si na celo 🙂) to je tak trapny, az to praska dverma... kdyby to bylo aspon roztomily, ale je to tak ujety, ze bych se nedivila, kdyby je za to I pozdeji sikanovali, kdyby se to nekam prosaklo 🙂))

codal
28. črc 2020

Manžel říká dceram většinou jménem, občas lumpajdo a tak, já používám hodně druhů oslovení, jméno různých tvarů, lásko, beruško i kocicko. Úchylné mi to nepřijde. Prcina atd. už mi v pořádku nepřijde, ani ne, že by v tom byl nějaký sexuální podtext, spíš mi to přijde hanlivé.

michaela_2
28. črc 2020

Já říkala dceři jako malé šmudlinko nebo boubelko 🙂) teď už by to neprošlo
Klukům říkám pupíku a piškote.
O všech dohromady někdy mluvím jako o skřítkách. Manžel jim říká většinou jmény nebo háďata.

Ono to asi nebude o tom osloveni samotném, ale spis “jak” se to řekne 🙂

vineta
28. črc 2020

@tinaprofi To je vyloženě hnus, já si dotyčnou musela hodit do unfollow, vždycky jsem si musela sedět na prstech, když jsem to četla. Vůbec jakýkoliv názvy příslušných orgánů v jakýmkoliv tvaru jsou prostě hnusný 🤦🏻‍♀️, nechápu...

papaja123456
28. črc 2020

Noo... tak moje tchýně občas řekne mojí holčičce "ty si moje devka (myšleno děvka)"... Za toto oslovení bych jí nejradši vyhodila balkonem ven!!!

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
gruyerre
28. črc 2020

@tinaprofi jo, kdybych tohle slovo nezaznamenala u jedné paní na MK jako láskyplné oslovení jejích dcer a slysela někde, jak takhle někdo říká dceři, dost by mě zajímalo, proč tomu ubohýmu dítěti tak vulgárně nadává 🤣

tinaprofi
28. črc 2020

považuju to za ztrapňování děcek 🙂 doma je doma, ať si jim matky říkaj jak chtěj, ale tohle se podlě mě nedělá 🙂 je to úchylný, matka je úchylná 🙂 to je jako kdybych synovy před lidma říkala ko....tku 🙂 tvl si neumím ani představit...

m.e.l
28. črc 2020

Doma klidně pinďo, prcku, vopice, skřete (ale rozhodně častěji fakt jménem). . . Na verejnosti zásadně Járo, Jaromíre, Luky, Lukáši. . .stejně jako manžela oslovuji na veřejnosti jménem, doma povětšinou řeknu táto a nebo myšáku. Nesnesu jak tchýně oslovuje mého muže Pájo a našeho mladšího Jájiku. . .Divím se, že Lukymu neříká Luliku, když tak pitvoří jméno Járy.

leniczka23
28. črc 2020

Jmény, doma třeba bobísku a to jen tomu mladšímu, starší už si to nepřeje.
Ale jinak je mi naprosto u prdele kdo komu jak říká, pokud tak neříká mým dětem 😁😁

izz76
28. črc 2020

Kocicko mi nepřipadá uchylne.. Říkáme naší 6lete dcri všelijak, nejčastěji samozřejmě jménem, ale i milacku, zlatíčko, broučku, kocicko.

xxx3d
28. črc 2020

Mně třeba přijde pitomý řešit, jak kdo říká svým dětem, a to i když je oslovuje zdrobnělinou nějakého slova, které se běžně (v dospělém světě) používá k jaksi jiným účelům.
Děti jsou děti, neřeší to a nebo ono, když jsou pak větší, některá oslovení samovolně z rodičovského slovníku zmizí.

Jinak my nerozlišujeme na doma a venku, manžel malýmu říká jménem, já povětšinou slůvkem miláčku a jménem.
Úplně natajno mám pro malého ještě jedno oslovení - cipísku - ale tak bych mu venku nikdy neřekla jen proto, aby to nepoužíval i někdo jinej na něj. Cipísek je jen můj a jeho 🙂