Milenecký vztah - konec, ale pořád chemie. Jde to takto radikálně ukončit?

4. led 2022

Ahoj, předem prosím…nechci zde reakce moralistek. Ptám se na konkrétní dotaz, nebudu, a nechci zde psát zde důvody, proč mám milence. Já jsem vdaná, on svobodný.

Milenecký vztah trvá intenzivně rok, je mezi námi neuvěřitelná chemie, v sexu … ale i jinak… trávili jsme spolu volné chvilky, povídali si, smáli se, několikrát jsem u nej přespala. Vyjasnili jsme si, ze nejsme zamilovaní, nicméně mi on několikrát zopakoval, ze mě má rad, a ze mu na mě záleží. Snažili jsme to několikrát ukončit, ale vždy jsme se na sebe opětovně vrhli.

Nyní jsme se nějak rozhodli to zase ukončit, jenže v podstatě na “vrcholu” po neuvěřitelnem sexu, po nádherném večeru. Je to týden, a pořad to ve mne hloda. Dá se to vydržet?

Jaký je vas názor? Jde to takto radikálně ukončit? Jak to bylo u vas?

nazka
4. led 2022

Je to hodně okořenene "zakázaným ovocem", to všemu přidává na chemii. Záleží na Vašich důvodech, proč to doopravdy chcete ukončit nebo jestli je to jen "chvilkova vymluva", jak dál pokračovat. A opustit manžela a být s milencem nelze? Je možné milence vůbec nevidět?

zelenaesmolda
4. led 2022

Za me je milenecky vztah ztrata casu.Plnohodnotny vztah z toho nikdy nebude.Navic riskujes,ze si rozbijes manzelstvi.Stoji ti to za to?Kvuli par hezkym chvilkam,ktere jsou na zacatku s kazdym?
Jestli to chces ukoncit tak to ukonci,zablokuj ho vsude a najdi si jinou vypln casu,treba nejaky konicek.

sorboni30
4. led 2022

@zelenaesmolda presne tak... krásné chvilky ktere jsou na zacatku kazdeho vztahu. Pokud nema zasadni problem v manželství,proc si ho rozbijet milencem? Vzdyt v manzelovi muze taky objevit kouzlo neprobadaneho...stačí vymyslet par veci ktere s nim treba nikdy nezkusila. Co to s nim udela... uvidi v nem neco noveho a znovu se zamiluje... Napr.nakoupit si erot.pomucky.. nebo si koupit sexy kostýmek... Ja si v lete vzala kostymek uklízečky, vzala jsem si vysoke štokle,podvazky..a muj muz na me tak vlitnul, ze jsem po 7 letech tehotna... 😀😀😀 Clovek nikdy nevi co ho ceka. Jsme z toho byli vykuleni oba

autor
4. led 2022

@sorboni30 děkuji, ale já se neptam, jak okořenit vztah s manželem. Není k tomu chuť, a hlavně vůle. V úvodním příspěvku píši, ze se k tomu vyjadřovat nechci. Ale věřte mi, ze k tomu mám padne důvody.

irmamala
4. led 2022

Snad si nemyslíš, že ti tu někdo na tvůj anonymní dotaz odpoví, jak to má se svým milencem 😀 Za mě je lepší nechat to plynout a ono to vyhnije samo, než to ukončit v té nejlepší fázi. Pak si budeš pořád myslet o bůhví jakou lásku jsi nepřišla.

pipi_puncocha
4. led 2022

Tak jestli není chuť a vůle pracovat na manželství, tak zas nevidím důvod, proč v něm setrvávat. Jestli máte nějaké, z vašeho pohledu neřešitelné, problémy....🤷

autor
4. led 2022

Zatím zůstáváme kvůli majetku, a dítěti … není to jednoduché, když jsme spolu 15 let, defacto od 18

zelenaesmolda
4. led 2022

Jinymi slovy jsi zlatokopka,ktera je s manzelem jenom pro prachy.Chudak chlap.
Pro neveru fakt neexistuji zavazne duvody.Bud jsem ve vztahu a jsem verna nebo ho ukoncim.

tinaprofi
4. led 2022

A proc to chces ukoncit s milencem se kterym to klape? Jestli mas moralni kocovinu, tak na tu uz je pozde 🙂) Moje matka mela milence 25 let, zila s nim paralelne vedle naseho otce a myslela si, ze to nikdo nevi.. 😬😅 Ale byla a nim stastna... Smyslem zivota je byt stastny, ne dokonaly.

sorboni30
4. led 2022

Ja jsem s manzelem byla taky 15 let a prave ty reci co vedl on, zustat spolu kvuli detem a majetku? Mam s nim dvojčata.. Pozadala jsem o rozvod, deti svěřeny do me péče, je s nima ted vic jak kdyz jsme byli manzele. Majetek rozděleny a je klid a navic jsem se dozvedela, ze mel tajne dva ucty a nechtel se rozvest protoze tajil miliony na uctech.. a jeste k tomu ženskou. Jsme kazdy zvlast, ja mam vztah a jsem šťastná. Reci typu : jsme spolu kvuli detem jsou nesmysl. Děti trpi prave v takovem vztahu kdy se rodice zerou a nemaji se radi. Citi to a nejsou hloupé. Moji kluci mi sami kolikrát reknou ; maminko my si pamatujeme jak jste se s tatkou hadali a ted se nehadate" Mit milence je bud a nebo. Bud s nim mam plany dal nebo nemam plany s nim, ale se svojí rodinou. Ukoncit a znovu zacit.. ? Tak nic neukoncuj, proste s nim spi a az to vysumi tak to vysumi.. nebo z toho vznikne vztah. Tady ti nikdo neporadí, nikdo do vasi postele nevidi. Radime jen dle vlastnich zkušeností.

autor
4. led 2022

@zelenaesmolda jinými slovy, vydelavam skoro stejně jako manžel :D akorát se nam nechce brát dítěti zázemí, dělit majetek, a začínat znovu… pravda, možná pohodlnost

zuzanka26
4. led 2022

Tak já teď napíšu něco, s čím moralistky nebudou souhlasit. Podle mě je tohle super. Mít se na co těšit, mít něco, co tu realitu trochu okoření. Nesnažila bych se to nějak ukončovat, nakonec, pokud jsem to dobře pochopila, byla to pro tebe obrovská radost. Ukončila bych to jen v případě, že by mě sžíraly výčitky a trápila bych se tak moc, že by mi to zasahovalo do zdraví.
Ale na druhou stranu, kde najdeš někoho podobného, kdo ti bude takhle vonět?
Jistě máš své důvody, proč zůstáváš s manželem a podle mě žádný vztah není dokonalý. Pokud by ses rozvedla a začala žít s milencem, po pár letech to bude stejný a začne ti lézt na nervy, prostě tak to chodí. Neexistuje dokonalost ve vztazích, milenec je pro tebe koření života, nevzdávala bych se ho, zvlášť když je to takhle super a paradoxně ti to může o dost vylepšit i vztah s manželem.
Četla jsem o tom teď zajímavou knížku ze 40. let. O tom, jak žena začala podvádět manžela a měla skvělého milence, pak se časem rozvedla, on taky, a začali žít spolu. A u ní se místo pocitu štěstí a dokonalosti dostavil smutek a beznaděj, že vlastně toho nového taky nechce a neví co se sebou. Bylo to hodně poučné.

irmamala
4. led 2022

Píšeš v množném čísle, takže chápu, že manžel to cítí stejně a nemá problém, že máš druhý život? V tom případě nechápu, co řešíš. Pokud se nehádáte, neubližujete si, jste stále dobrými rodiči a slušní samy k sobě, tak nevidím důvod proč byste nemohli vést dál hezký společný život a svoje citové a sexuální potřeby si řešit jinde. Takových párů jsou mraky, jen se k tomu nikdo hrdě nepřiznává.

nazka
4. led 2022

@tinaprofi a věděl to někdo? 😄

zelenaesmolda
4. led 2022

Vydelavas skoro stejne jako manzel ale kdybys odesla tak mas o jeho vyplatu mene a to uz by na zivotnim standardu poznat slo.

tinaprofi
4. led 2022

@nazka ja urcite a myslim, ze otec pak taky... A vubec jejich kamaradum to muselo bejt taky jasny. Nikdy nezapomenu na to, jak spolu moderovali sachovej turnaj (muj otec a matky milenec) ja jsem tam stala, poslouchala jsem je a rikala jsem si, jak je to uplne ujety, bylo mi asi 15. No a pak mi bylo 20 a pak uz to bylo takovy vicemene verejny tajemstvi, ze spolu porad udrzujou vztah a otec si pak nasel taky pritelkyni a bylo to😂

irmamala
4. led 2022

@zelenaesmolda Nebuď tak trvdá. To, že nechce dítěti brát zázemí, domov, na které je zvyklé, nechce si ho střídat na víkendy, na vánoce, na narozeniny, nechce ho seznamovat s novými partnery a partnerkami - to přece neznamená, že se nechce rozvést jen kvůli prachům na hadříky.....

autor
4. led 2022

@zelenaesmolda ehm, to by asi bylo oboustranne, ne? :D Když se přijde o jeden příjem, nebo nechápu tvoji dedukci. Chápu rypani, v pohode, ale s původním dotazem to opravdu nesouvisí. Ale děkuji za reakci.

zelenaesmolda
4. led 2022

Nechces mi snad tvrdit,ze na tom budes stejne jako chlap,ktery (vetsinou) nema deti v peci a akorat plati alimenty?

zelenaesmolda
4. led 2022

@irmamala
pokud je vdana tak nema v prvni rade zadne nove partnery mit

maci299
4. led 2022

@zuzanka26 můžete mi napsat název knihy,prosím?

leniczka23
4. led 2022

Proč to chceš ukončovat vůbec?

orisek56
4. led 2022

No já vím že na to seš asi neptala, ale jeden nápad bych pro tebe měla. Počkej, až budeš v životních srajdach, třeba v háji se zdravím (i když ti to nepřeju) a uvidíš kdo z těch dvou bude úžasný a při tobě stát, až to budeš potřebovat. Pak budeš vděčná třeba za skutečnou oporu, která se uakze v manželovi a milenec zdrhne jako zajíc při honu. Dokud nejsou velké problémy k řešení, tak je princ na koni skoro každý. Ve srackach ti pomůže jen opravdová láska, která se ale neměří chemii, to je jen blud.

autor
4. led 2022

@orisek56 děkuji za reakci, a to je to proč to nechci rozepisovat. A ptám se na konkrétní věc. Zdravotní problémy mám cca 2 roky, kolaps a blokace krční patere, psychika v háji. A představte si, byla jsem na to úplně sama. Manžel mě nepodrzel, byla jsem v tom úplně sama. Měla jsem závratě, bylo mi zle, a on si myslel, ze jsem se zbláznilo. Milence jsem v te době neměla.

tinaprofi
4. led 2022

@orisek56 jeste na ni sesli sodomu a gomoru aby ten apokalyptickej vyjev byl kompletni 😂😂

orisek56
4. led 2022

No vidíš. A co kdyby jsi nedej bože skončila na vozíku ? Najednou že sexuální dračice bude člověk, co potřebuje umýt zadek. To je jinej levl než blokace krční páteře, nebo rakovina....to se pak ukáže kdo je kdo víš? Ale samozřejmě to píšu v rámci filozofického uvažování, ne aby se to stalo.

orisek56
4. led 2022

@tinaprofi soráč....ale ono neuškodí si uvědomit i jiný hloubkovejsi věci, než jen to že teď mám super šuk. 😛

irmamala
4. led 2022

@orisek56 No jo, jenže vůbec nevíš, co má doma za chlapa a jestli by jí ten zadek umyl..... Ne každá nevěrnice je automaticky ta špatné a manžel svatý chudáček.

levandule_k
4. led 2022

"......je mezi námi neuvěřitelná chemie, v sexu … ale i jinak… trávili jsme spolu volné chvilky, povídali si, smáli se, několikrát jsem u nej přespala.....ale vyjasnili jsme si, že zamilovaní nejme"

Tak, co jste? Tohle je podle mě totální zamilovanost.

Proč to chceš ukončovat, když je to tak super a od manžela stejně odcházet nechceš, i když tam určité věci nefungují... píšeš, že ti manžel není oporou...