Fenka se počůrává. Máte zkušenost?

anirij332
29. zář 2019

Ahoj holky. Trápí nás naše fenka. Má 2,5 roku a je cca půl roku po kastraci. Už delší dobu pozorujeme, že ji občas ukapne kapka. Jenže z kapky se staly mini louzicky. A dneska ležela a počůrala se ze spánku jakože totálně. Taky si jí začala víc lízat a je více přítulná. Na inkontinenci mi to přijde ještě brzo. Samozřejmě se podíváme za veterinářem, ale nejdřív můžeme ve čtvrtek. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Nezažil jste někdo? Celkem nás to trápí, je to naše děcko.

misicka1988
29. zář 2019

Naše fenka loni taky začala takhle učůrávat, a to někdy udělala i velkou louži. Nakonec se z toho vyklubal zánět močového měchýře.

janik01
29. zář 2019

Přesně toto měl syn s kocourem po kastraci. Už mysleli, že ho budou muset dát pryč, neboť měli očůranou celou domácnost. Šli na veterinu a byl konstatován zánět močového měchýře, který trápí kastrovaná zvířata. Dostal léky a speciální krmení pro kastrovaná zvířata a je po problému👍.

jirovapa
29. zář 2019

@anirij332 ahoj, u našich měli stejný problém se psem. Jeden veterinář řekl, že je to prostata a málem ho chtěl utratit (pes 12let) a nebo drahou operaci, která by v jeho věku nemusela být účinná (nebo by se z narkózy nemusel probrat). To se nám nelíbilo a nezdálo se nám to. Takže jsme poprvé jeli k jinému veterináři a ten odhalil přes ultrazvuk zánět močového měchýře. Zabrali antibiotika 😊.

maki90
29. zář 2019

@anirij332 inkontinence je nejčastější komplikace po kastraci u fen (cca 4%). Naštěstí řešitelná. Zajděte na veterinu a vzorek moči s sebou 😉

anirij332
autor
30. zář 2019

@misicka1988
@janik01
@jirovapa no já jsem si právěže myslela že zánět, tak děkuji, uvidím co řekne veterinář, dneska tam s ní táta radši zajede pro můj klid 🙂

@maki90 jenže na inkontinenci je ještě mladá a bývá rok až rok a půl po kastraci

maki90
30. zář 2019

@anirij332 to není tak úplně pravda. Inkontinence to být může. Jsem MVDr. ☺️