Auto pro 5člennou rodinu. Máte tip?

erika2
14. črc 2024

Ahoj, kdo jste v poslední době kupovali auto, prosím o tip na konkrétní model, kde se vzadu jakžtakž pohodlně usadí 2 dospělí lidé a jedno dvouleté dítě v autosedačce. Doteď jsme jezdili v Renaultu Mégane, ale byli jsme tam jak sardinky. Ten tento týden skončil na vrakovišti a budeme kupovat nové auto ( ne ojeté). Představu o ceně máme 500-700 tis., stačí nám základní výbava.

barulina
14. črc 2024

@erika2 my máme Dodge grand caravan.

ada22
14. črc 2024

Za to už koupíte pěknou ojetou dodávku, ale to nebyl dotaz 😉 Tuhle jsem prodávala dětskou autosedačku a kupovali ji jako třetí do Citroen berlingo. Předpokládám, že kam se vejdou tři autosedačky, tam se vejdou i dva dospělý a díte v autosedačce.

aktakd
14. črc 2024

@erika2 Máme citroen berlingo. V mém okolí mají ještě vw touran, sharan, Ford S-max, vw caddy.
Ale vlastně nevím, jak je to s cenou nových aut. Takže jsem ti vlastně asi moc nepomohla 🤔

dandaa
14. črc 2024

Peugeot rifter, Citroën berlingo.Doporučuji si auta projet a vyzkoušet. Jen pozor na nová auta se stále čeká i několik měsíců.

chxy
14. črc 2024

Dacia jogger

erika2
autor
14. črc 2024

@aktakd ale pomohla, cenu si zjistím, jen jsem nechtěla, aby mi tu doporučovali auta značek mercedes, audi, BMW a tak

erika2
autor
14. črc 2024

@chxy v té už jsme si zkoušeli posedět, to by šlo, jen mám nedůvěru ke značce Dacia. Jak jste spokojeni?

domza
14. črc 2024

Máme Toyotu proace city a naprostá spokojenost. Ještě stejne jsou berlingo od citroenu nebo opel combo ( jsou to stejná auta tak jen záleží které by se vám vzhledově kdyžtak líbilo více 🙂 )

erika2
autor
14. črc 2024

@dandaa to vyzkoušíme, jen teď jsme ve fázi, kdy se rozhodujeme, jaké autosalony ještě navštívit a vybrat si nějaké favority na testovací jízdy

erika2
autor
14. črc 2024

@barulina tak to vůbec neznám. Díky ta tip.

korin
14. črc 2024

Máme Peugeot 5008, ale netuším, jak je to s novými auty.

barulina
14. črc 2024

@erika2 je to Amerika.

leni92
14. črc 2024

My máme VW Tourana a nedám na něj dopustit.

vetyver
14. črc 2024

@erika2 stále jsem zamilovaná do Ford Galaxy, menší kufr má Ford smax. Sousedi s tremi dětmi mají VW Sharan, má posuvné dveře. švagrová mají Toyota proace city long, je jich vic variant. Touran mi přijde malej a Berlingo je pro mě instalatérského auto (bez urážky instalatérů).

teate
14. črc 2024

@erika2 My máme Peugeot 5008. Topovka. Sedmimístný, krásný miláček. 👏 Vzadu 3 isofixy + ještě další dvě sedačky třeba pro babičku s dědou. Milujem. 🙂 Nový v GT kolem milionu, v základu možná kolem 700. My máme 3 roky starý, ojetý bylo dva roky, najeto mělo 36tis km a GT výbavu a stálo 600 tis.

moudivlacek
14. črc 2024

@vetyver Ford Galaxy je skvělej, taky se mi moc líbí, dělá se ještě?

anetka1701
14. črc 2024

Nás je 5 a máme Ford Tourneo Custom 😅 je to mimo váš strop, ale prostě se v tom krásně věže celá rodina, i na delší trasy se nemackame... je to proste pecka. Fakt bych šla do dodávky (i levnější, Toyota dělá pěknou) 🙂

odula
14. črc 2024

@erika2 vw sharan, ford s max, ford galaxy ( měli jsme, naprosto dokonalej co se tyce prostoru, i kdyz zvednes treti řadu sedacek , tak das do kufru kočárek) toyota verso ( prius+) - máme teď, menší ale zase velice spolehlivá.

vetyver
15. črc 2024

@moudivlacek my bychom chtěli do tří let max zase ojetinu, na nové mít nebudeme.. ale dělají se furt 👍

kackabis
15. črc 2024

@erika2 my máme VW Touran a je to skvělý. My teda jezdíme vzadu dvě autosedačky a jeden dospělý, ale sedí se tam pohodlně, jsou to normální tři plnohodnotné sedadla. Zkoušeli jsme i ten citroen berlingo a peugeot rifter, to jsou v podstatě stejné auta, ale tam mi vzadu přišly o hodně míň pohodlné než ten touran, sedačky jsou tam užší... Ještě se mi při zkoušení líbil VW Sharan, ale ten už byl mimo naši cenovou kategorii 🤷 vy ale máte rozpočet pěkný, tak přeju šťastný výběr! 😎

dashyyy
15. črc 2024

Máme už druhou Seat Alhambru a nedáme na ni dopustit.. chtěli jsme měnit za Volvo, ale zatím si ji necháme, dokud jezdí.. super jsou s dětma posuvné dveře.. nevím tedy jak nové, ale poslední výroba už byly hrůzy jako 1,5tsi.. za mě ideálka 2,0tdi na takhle velké auto

pavca1982
15. črc 2024

Taky máme Peugeot 5008 7 míst a jiné bych nechtěla je to v dieslu a motor 2L má to výkon a super kufr.

luucia
15. črc 2024

My máme o dítě víc. do ted jsme měli škodu kodiaq s přidanými sedadly v kufru a už se nevejedeme, takže budeme objednávat VW multivan..moc se těším 🙂

sahrazad1
15. črc 2024

Máme VW Caddy. Vzadu místa až až . Doporučuji .

rebe
15. črc 2024

@barulina Dodge grand caravan s třemi sedadly v druhé řadě? To existuje? Hodně jsme ho chtěli po přechodu z Dodge caliber, ale sehali jsme jen s dvěma sedačkami v druhé řadě a třemi ve třetí, v kufru.

ileni
15. črc 2024

@vetyver bohužel Ford Galaxy ani smax se už nové nedají koupit

barulina
15. črc 2024

@rebe blbě jsem četla. Uprostřed jsou 2, vzadu 3.

rebe
15. črc 2024

@barulina Ach jo, už jsem se chtěla radovat, že to konečně změnili. Díky.

vetyver
15. črc 2024

@ileni tak já koukám po lehce ojetých, na nové nemáme a mít nebudeme a zadlužit se nechceme. Ale je to strašná škoda,to auto je BOŽÍ.

erika2
autor
18. črc 2024

@moudivlacek nedělá, Ford má teď jako rodinné auto Tourneo