Zploštělá hlavička. Poradíte, prosím?

jana31990
4. led 2021

Chtěla bych se zeptat mám skoro 4 měsíčního syna. A na levé straně má lehce sploštělou hlavičku. Není to sice moc ale jde to prostě vidět a i dětská doktorka mě na to upozornila.Zkouším ho tedy pokládat na pravý bok ale ať ho vypodložím sebe víc tak stejně si tu hlavu otočí na druhou stranu. A i jak přes den tak v noci spí na prostě na ty levý straně. Jinak tu hlavičku normálně otáčí na obě strany. Tak bych se jen chtěla zeptat jak ho mam jištak polohovat aby se mu ta hlavička srovnala.
Jen pro info pokládam do velkého kojícího polštáře ze kterého udělám jako takové hnizdečko a zapřu ho do strany postýlky. Ale stejně se nakonec přetočí
Děkuji moc za odpověď

palja
4. led 2021

https://www.mall.cz/detske-prikryvky-polstare/c...

Já jsem dceru od narození dávala tady do toho polštářku, i v kočárku a hlavičku má krásnou. Nevím jestli k tomu pomohl ten polštářek, ale myslím že je dobré ho mít

jironymou1
4. led 2021

@jana31990 my mame splostelou hlavu na leve strane.Jsou nam 4 mesice.Hlavni problem dle neurologa je zkraceny sval na krku.Ktereho si nevsimla ani doktorka.Takze to muze byt take varianta.

jana31990
autor
4. led 2021

@jironymou1 a dá se s tím popřípadě něco dělat?

jironymou1
4. led 2021

@jana31990 no ja cvicim s fyzioterapeutkou (byla jsem u ni 2x, ukazala nam jednoduche cviky a veskere podnety musime diteti davt na opacnou stranu, nez na tu, na ktere ma splostelou hlavicku, aby seprotahl ten sval) a za mesic uz jsme na tom mnohem lepe.Jsem rada, ze jsem se odhodlala sama kontaktovat neurologa a ten nas k ni odeslal.

jana31990
autor
4. led 2021

@jironymou1 to já jsem mu právě že taky dala hračky které ho zajímají na tu druhou stranu. Ale stejně tu hlavu má pořád otočenou na tu opačnou 😔. Tak uvidím teď v lednu jdeme na kontrolu k dětské doktorkce tak uvidíme co nám řekne

jironymou1
4. led 2021

@jana31990 nestresujte se.ono se to za tyden nezmeni.Nektere kamaradky prej mely take mimi se splostelou hlavickou a jim se to dokonce samo srovnalo...zkuste si o tom promluvit s doktorkou.Popr.poprosit o zadanku k neurologovi.At jste klidnejsi a uvidite, ze to bude dobre.

jana31990
autor
4. led 2021

@jironymou1 právě že naše doktorka mě na to pouze uporoznila že ji má na jedny straně splostelou, že ho mám polohovat na druhý bok a víc to nějak neřeší

daasqua
4. led 2021

Ono se to docela dost spraví potom... dcera měla hlavně vzadu, protože ležela na zádech, nyní je to vidět jen při namočení (normální tvar, ale vzadu plošinka). Nejvíc hlavičky rostou mezi 2-5 měsícem, takže obecně je potřeba to v této době nejvíc sledovat, ale to je často těžké, mrňata si lehají, jak se líbí jim a ne nám. Do roka se to dá lehce spravit helmičkou, ale to je na těžší deformace, většinou to není třeba a je to zbytečné 🙂 U syna teď polohování budu hodně řešit, tam se to účesem moc neskryje. U dcery mě to v tom 3-6m hodně štvalo, nikdo mě na to neupozornil, ale aspoň se to trochu spravilo samo...

veronikacv
6. led 2021

Mela jsem pro maleho take tento polstarek, jako pise @palja
Tezko rict, zda to pomohlo. Neco na to ale bude. A taky predtim spaval na perovem polstari, mel ho i v kocarku, takze se nemel moc jak otlacit.

lilian2111
6. led 2021

@jana31990 Určitě ten polštář a otáčet. Taky jsem děti točila. Případně na bok a za záda látkovou plenku aby se neotočil. A snažit se, ať se to srovná, když se to neřeší dokáže to vypadat dost blbě 😕

janule0123
7. led 2021

@jana31990 jak už byla větší ... tak už se takhle polohovat nedalo ... proste si tu hlavu narvala kam chtela ... 😞rehabky jsou největší pomoc... (začali jsme pak teda kvůli něčemu jinymu... hlavicka se srovnala

martt
7. led 2021

Syn měl poměrně dost slehlou hlavičku. Chodili jsme na rehabilitace, tam nam poradili polohovat pomocí knížek zabalené v ručníku. Dokonce nas objednali k jednomu doktorovi, který se zabýval helmickami. Tam nám řekl, že u syna je to "jen kosmetický" problém a záleží jen na nas. Poradil nám dávat syna hodně na bříško. Helmicku jsme na konec nedali. Synovi jsou 4 roky a hlavička mu krásně dorostla sama. Ale je pravda, že cca od 4 měsíce trávil hodně na bříšku, kdy se i sám už začal pretacet.