Helmička na zploštelou hlavičku. Máte zkušenosti?

nikca269
13. srp 2019

Ahoj holky, syn skoro 3 měsíce má zplostelou hlavičku, protože nejvíc upřednostňuje levou stranu, snažím se ho otáčet, ukazovat mu hračky aby otočil hlavičku na pravou stranu, on ji otočí a podívá ale zase vrátí hlavu na levou stranu. Četla jsem, že dávají dětem v tomto případě takový ty helmičky. Ma s tím někdo zkušenosti? Přikládám foto

krista25
13. srp 2019

Nás s tím poslali na rehabilitace. Byli jsme 3x a pak nás vyřadili protože to rozhýbal. 😊Co říká Dr.?

nikca269
autor
13. srp 2019

@krista25 k doktorovi jdeme příští středu, tak jsem zvědavá co řekne🤔

karolinka252
13. srp 2019

My taky cvičili Vojtu a koupila jsem mu polštářek traumeland na tvarování hlavičky. Měl to slehlé taky takto zboku a já z toho byla nestastna, ale to cvičení a polštářek pomohli. Já to na něm vidím pořád, ale naše skvělá fyzio říkala, že jak poroste a bude se mu zvětšovat lebka, tak to nepůjde vůbec poznat. Hodně sil preju

lucie01
13. srp 2019

Zkuste polohovat na spánek, až usne tak ho otočte na správnou stranu a třeba smotany ručník položte tak, aby se neotočil zpět. Dělala jsem to jak při spínkání v postýlce, tak v kočárku. Hlavička se pak hezky srovnala.

deny_peny
13. srp 2019

Aby ti helmicku proplatila pojistovna (stoji 15000) tak musis mit zpravu od neurologa a absolvovat dvou mesicni rehabilitaci. A potom navstivite Plagio kliniku, kde delaji ty helmicky. A oni prozkoumaji, jestli je to fakt tak spatne, nebo se to srovna samo. Zrovna to resime a mame za sebou mesic rehabilitaci 😊

mona0000
13. srp 2019

@deny_peny Ahoj prosím tě kolik máte měsíců ? Můj syn bude mít 9 měsíců a teprve teď mi na neurologii řekli že máme vyřídit helmicku

kejt29
13. srp 2019

Urcite polohovat na spani, aby na te strane lezel dlouho.

krista25
13. srp 2019

@nikca269 tak se jí poptej na ty rehabilitace 😊aby jste začali co nejdřív. Já jsem z toho byla taky nešťastná ale říkali že nemá uzavřenou hlavičku tak jak poroste a zaroste vlasama tak se srovná😊polohuj ho na druhou stranu při spaní.

deny_peny
13. srp 2019

@mona0000 Ahoj, ted bude mit 6 mesicu a uz to skoro 2 mesice resime. Nejdriv jsme shaneli neurologa, potom fyzioterapeutku. Museli jsme jet do vetsiho mesta cca hodinu od nas, protoze jedina neulozka tady, ho chtela objednat az za pul roku. Takze podle me to nejtezsi uz mate 😊

moly001
13. srp 2019

@nikca269 mám synka 2.5 měsíce, také má predilekci hlavičky, ale doprava. První syn měl také, tehdy jsem pořídila " podhlavnicek", hlavička se krásně srovnala hlavně i tím, jak začal být více aktivní. nyní se snažím podkládat, ale stejně si na spaní otočí hlavičku doprava. Uvidíš, co Dr řekne na 3 měsíční kontrole...

mona0000
13. srp 2019

@deny_peny No já už s malým chodím od šesti měsíců a až teď prostě mi řeknou že se to samo nesrovna teď mi psali s kliniky v Ostravě že termín máme až 17teho září to malý bude mít 10mesicu no tak snad už není pozdě jinak mě asi mrskne 😣😢

deny_peny
13. srp 2019

@mona0000 urcite neni pozde, vsak ta hlavicka se porad tvaruje. Maximalne bude nosit helmicku trosku dyl 😉

mona0000
13. srp 2019

@deny_peny jé děkuji strašně si mě uklidnila já měla strach že už budu pozdě nikdy bych si to neodpustila kdyby se to malému nesrovnalo akorát škoda že to doktoři neřešili dřív ikdyz jsem se na to ptala už jsme to mohli mít za sebou

verace81
13. srp 2019

Měla jsem stejný problém u dcery pořád hlavičku nalevo pan doktor mi ukázal jak jí mám zakládat, aby se to srovnalo, ale malá se stejně z toho vždycky vykroutila takže jsem koupila ten anatomický polštářek a teď je jí 5 měsíců a řekla bych, že dobrý jinak kupovala jsem jí ho když jí byli 3 měsíce.

margaritta1987
23. srp 2021

Koukni tady do skupiny Kraniapni remodelační ortéza, sice se toho tam moc neděje, ale najdeš tam všechny informace a treba fotky. Nebo ještě lépe ve skupině na FB, tam je větší pohyb lidí. Syn mel a nemůžu si vynachvalit