Uspávání v šátku. Máte zkušenost s hojdavakem?

martinalal
30. črc 2024

Ahojte, dotaz na ty, fo mají zkušenosti s uspavanim v šátku. Mám mimco 2 měsíce a uspavam od začátku v šátku, mám ještě starší dítě, které vyžaduje moji pozornost, takže šátek byl jasná volba. Do nedávná to bylo v pohodě, mimco do pár minut usnulo a mohla jsem se věnovat staršímu, jenže teď je to o nervy. Mimco se neustále dokola furt budi a uspavam snad na 6x 🤦‍♀️ ať už je klid nebo hluk, stačí vyjít jen z místnosti kde uspavam a už na mě kouka a tak musím zpět douspavat, je to o nervy. Uspavam u broukani, bílého šumu a pohupuju. Teď má přítel dovolenou takže je o staršího postaráno, ale až bude v práci, nevím jak to budu dělat 🤦‍♀️jiné uspavani se mi zatím neosvedcilo a navíc potrebuju furt někde chodit ven apod, takže se nošení nevzdam 🙈 a otázka, máte ještě zkušenosti s hojdavakem? Potřebuji ještě nějak vyřešit večerní uspavani. Mimco mi v postýlce zatím moc nepocka, než uspim staršího a ten s mimcem spát momentálně nechce, tak mě napadlo že by pomohl. Diky☺️

veronka_123
30. črc 2024

Ja hojdavak mam, ale asi to bude hodne individualni jak to noseni. Muj syn v nositku zaspi do par minut a spi tvrde (stejnou zkusenost mam i se starsimi detmi), v hojdavaku zaspi rychle ale ten spanek je proste lehky a hned ho kdejaky zvuk vzbudi takze uz uprednostnuji radeji to nositko i kdyz v tech vedrech.... 🙈 Vyckejte, mejte trpelivost, ono to zase za dalsi mesic muze byt jinak. Muj syn ted bude mit 3m, jeste pred 3 tydny jsem myslela, ze umru, cele dny na mne visel a nechtel spat jinde, ted uz druhy tyden (tukam 100x) spi sam v postylce uplne bez problemu 🙏

martinalal
autor
30. črc 2024

@veronka_123 a jak jste dospěli k postýlce? Jen tak vás napadlo ho tam dát? A uspavate? Nebo jen položíte a odchazite? Všimla jsem si, že mimco nebude takové pricucle jak první takže se mi zdá, že po čase by mi mohla postýlka také klapnout 🙏😁

veronka_123
30. črc 2024

@martinalal zkouseli jsme, kdyz jsem mela pocit, ze ma den, ze by to mohlo klapnout 😂 Nekdy neuspesne i tyden, nekdy to slo... V noci tedy spi v postylce vzdycky, v posteli se mnou spal jenom v sestinedeli a pak nemohl usnout tak jsme zkusili postylku - v noci tedy ale neuspavam, nakojim, ulozim a spinka. Pres den se to strida, nekdy polozim, sedim u nej a hladim, nekdy zacne plakat a tak ho chovam, houpu - to vetsinou zaspi do par minut. 🙂 Odejit bez uspani ale v zadnem pripade nemuzu, to je v sekunde sileny plac. Podobne se to stridalo u nejstarsiho syna, ten nekdy zaspaval uplne sam, nekdy jsem musela chovat. Prostredni naopak vzdycky zaspaval jenom v postylce ale musela jsem byt u neho 🙂

martinalal
autor
30. črc 2024

@veronka_123 tak to vám závidím a přeji ať už to tak zůstane. Budu se modlit abych měla alespoň u druhého to štěstí a šlo to i v postýlce.Momentalne totiž jen nosím celý den 🤦‍♀️

veronka_123
30. črc 2024

@martinalal stejne jsem to mela u tohto syna od jeho mesice do predchoziho tydne, cele dny se nosil, kdyz jsem ho polozila byl sileny plac. Az najednou pred tema 2 tydny se to zlomilo a zatim to vychazi 🙏 Uvidime samozrejme casem, vime jak se to u miminek muze menit ze...

veronka_123
30. črc 2024

@martinalal v hojdavaku usne hezky, ale zda se mi, ze nedokaze propojit jednotlive faze spankoveho cyklu a po pul hodine je vzhuru (kdyz ho tedy nevbudi starsi deti po 10min 😂)