Tv a miminko. Jaký máte názor? Jak moc to škodí?

michaelaa9026
29. zář 2020

Ahoj, možná mě za to odsoudite ale me 3 měsíční miminko hrozně fascinuje tv, i když ho dám tak aby na ni nevyšel , otáčí se za ní. . Chci se zeptat jaký na to máte názor, jak moc to škodí. . Malý skoro nespí přes den , takže si s ním hraju , ukazují hračky a podobně, ale někdy ho taky vemem do obýváku kde ta tv hraje . .😯

jjasmina
29. zář 2020

Nevidím na tom nic špatného, taky mi to malá dělala 🙂

squezy
29. zář 2020

@michaelaa9026 tv je pro děti šíleně fascinujici. Hraje to, blika to. Je však otázka, proc ti 3 mesicni nespi přes den, to by mělo spat tak 3xdenne. Každopádně obcas to asi nevadí, ale asi bych to mimcu nenechala pustene. My jsme to do roka vůbec klukum nepousteli, delali jsme všechno jen ne tv.

klokanka31
29. zář 2020

@michaelaa9026 Mojí malé jsou 4 a půl měsíce, a taky se jí líbí TV asi od 3.měsíce. Nenechávám jí u toho nonstop, ale když něco potřebuju nutně udělat a ona v postýlce pláče, tak jí pustím pohádky o chytré kmotře lišce, a je to. Ale jak říkám, dívá se max. půl hodinky.

klokanka31
29. zář 2020

@squezy Moje malá taky nespí skoro přes den, ale v noci mi spí třeba od 21- 7.hod.

jjasmina
29. zář 2020

@klokanka31 Tak to je zlatýý 🙂 Ono co dítě, to svůj originál 🙂

jjasmina
29. zář 2020

Cíleně vyloženě jsem nepouštěla, ale když hrála v místnosti , tak je dítko prostě zvědavé 🙂 Jinak teda je fakt mazec, jak sme my jako děcka mohli přežít, protože v dnešní době se nedoporučuje vůbec nic

mourovatakocka
29. zář 2020

@michaelaa9026 TV nemáme a nenechávám dceru koukat na tablet, mobil, nic ani v necelých třech letech. Do roka mi to připadá jako zbytečné a v podstatě i pak. Co jsem četla názory odborníků, žádný nezmiňoval jakýkoliv přínos.

neomenia
29. zář 2020

Tv jr pro miminka nevhodná. Na tom se shodují dětští neurologove i pediatři. Miminka a batolata obtížně zpracovavaji rychle se měnící obrazy v tv a mohou špatně spát a brzdí to vývoj řeči. Nechápu ty rodiny, když tv jede cely den jako kulisa 🙄🙄 ale vaše věc. Spíš teda pokud blbě přes den spí, tak TV opravdu není pro ní.

ajja87
29. zář 2020

@neomenia u nás tv jako kulisa jede, rozhodně taky nejsem šťastná, ale jsem na ro prostě zvyklá, že když jsem sama doma, tak si nepripadam tak blbě... Určitě není pro děti vhodná, s tím souhlasím, ale když u nás jede tak ss samozřejmě neubráníme tomu, aby se nepodivali(je ro naše blbost, přiznávám), ale s čím nesouhlasím je rozvoj řeči, naše malá v roce a půl mluvila jak general, zvladla básničky, písničky a ve 3,5 letech neumí pouze R a Ř

lenatko91
29. zář 2020

Mně přijde TV celkově zbytečná. Malé se samozřejmě líbí a když se stará táta, tak je to bohužel často s křupkama u TV 🤦🏻‍♀️ Ale když jsem s malou sama, tak TV nejede vůbec a když je doma manžel, tak jsem s malou většinou za gaučem na jejím plácku, odkud na TV nevidí. Když TV jede v místnosti, nehroutim se z toho, ale přínos nevidím, tak ji dívat nenechávám..

95newmommy2020
29. zář 2020

TV se mu líbí. Ale neruší ho nijak. Neviděla bych to tak dramaticky. ❤️

fouskovi
29. zář 2020

Ono se jim to líbí bliká to vydává zvuky u nás taky

nita1984
29. zář 2020

Četla jsem několik studií, proč TV do roka vůbec a i potom velmi omezene. Vzniká na ní velmi rychle závislost. TV nemáme už minimálně 10 let a nechybí nám.

neomenia
29. zář 2020

@nita1984 taky nemáme.

keksik002
29. zář 2020

@michaelaa9026 pokud u toho nesedi vecne tak v pohodě 🙂 syn to taky delal, ale zase se to hodí, napr zvoni postak atd :D

gracinka7
29. zář 2020

Stačí tu televizi prostě vypnout 😉

ondul
29. zář 2020

My telku nemame, ale cas od casu, kdyz si nemuzu vzpomenout na pisnicku, tak si spolu s 8 mes. pustime Zpivanky. Opravdu si nemyslim, ze by ho to nejak poskodilo 😁 ale verim, ze kdyz takhle male dite pred tim bude dennodenne vysedavat, ze to znacka ideal neni. Holt extrem je na obe strany.

pinkyy
29. zář 2020

Taky bych to nak nedramatizovala, dneska jsou odbornici na vse a vse je zakazano. My mame maly byt, muzeme byt pres den pouze v obyvaku kde je i kuchyn, loznici zatim mame jen jednu, takze tam si hrat nejde. Kdyz je hezky, tak jsme samozrejme venku. Od mala kouka na tv, na youtube a uz v roce umela mluvit, v roce a pul mluvila nadherne, umela uz asi dve basnicky, ve dvou letech uz umela nekolil pisnicek, basnicek, mluvi nadherne (az moc😀) , takze v Tv problem nebude a nestydim se za to, ze ji poustime. Ja jako mala jsem taky furt koukala na Disneyovky, my to mely tezsi, musely jsme jeste pretacet kazety 😀 a zadny dopady to nema.

klokanka31
29. zář 2020

@ajja87 Taky myslím že rozvoj řeči je blbost, četla jsem že pro rozvoj řeči je dobré, když dítě slyší mluvení. Prý se nemusí mluvit přímo na dítě, stačí když slyší jak se v bytě někdo baví atd. No a tak když je pak žena sama s dítětem, tak je lepší aby mluvila televize, než aby bylo ticho... A já myslím že naše malá taky bude brzo mluvit, až teď se jí pusinka skoro nezavře, pořád si "žvatlá" ☺

klokanka31
29. zář 2020

@nita1984 No já nevím, i já když byla malá tak nás naši posadili do křesla a nechali nás koukat na pohádky, a závislost na TV nemáme...

journals
29. zář 2020

Nevidim jediny duvod proc by mimino melo koukat na telku. Ja jsem ji naopak nepoustela, nebo davala syna schvalne tak, aby na ni nevidel. Muj osobni nazor je, ze nechat mimina koukat na tv je spatne. Ale ja vas zivot neziju.

klokanka31
29. zář 2020

@journals Ale někdy když to některé situaci pomůže? Např. zvoní pošťák. Tak je lepší nechat miminko plakat třeba 5-10minut v postýlce, a mít obavy, zda se nezakucká, a nebo ho na chvíli nechat koukat na pohádku, u které se hihňá a je spokojené?

nita1984
29. zář 2020

@klokanka31 ani na počítači, telefonu? Já kolem sebe těch zavislaku na TV vidím hodně. Už jen to "mám TV jako kulisu" je závislost. Ale ať si každý dělá podle svého, jen je dobré mít informace.

nita1984
29. zář 2020

@klokanka31 syn má rok a zatím situace, kdy bych ho "musela uklidit" k TV fakt nenastala

klokanka31
29. zář 2020

@nita1984 Ani závislost na mobilu, ani na počítači. Já jsem knihomol ☺ naši mají tv taky jako zvukovou kulisu, dělají v bytě různé věci,klidně ani nejsou v obýváku, a TV mají jen aby jim v bytě něco mluvilo.

nita1984
29. zář 2020

@klokanka31 ano, "aby doma něco mluvilo " to je právě ta závislost. Ale každý to vnímá jinak a každý to má jinak, to je v pořádku. Někdo krmí dítě od půl roku párky a koblihou, jiný ho posadí k TV. Každý dělá to, co si myslí, že je pro jeho dítě nejlepší

klokanka31
29. zář 2020

@nita1984 No já si myslím že pro někoho je nepříjemné spíš to ticho. Já mám doma pro zvuk puštěnou telku nebo rádio, nesnáším poslouchat sousedy, jak se třeba zrovna vášnivě dvě hodiny milují ☺ nebo hádají, nebo jak naklepávají řízky...

katule1990
29. zář 2020

@neomenia Souhlasím. Taky nesnáším, když TV běží jako kulisa, pak řvou reklamy atd. Manžel to bohužel někdy dělá a občas se kvůli tomu hádáme. Když byl 6 týdnů na služebce, tak jsem TV nezapnula ani jednou a jaké to bylo blaho 😀. Já teda nemusím ani rádio jako kulisu, pro mě je nejlepší ticho 😅. Teď čekáme mimčo, doma s ním budu já a o víkendech se mi to snad podaří manželovi vysvětlit, až bude malý na světě, že to pro něj není ok 🙂.

me_druhe_ja
29. zář 2020

S tou TV je to těžký. Když jsem doma sama s kojencem, co toho moc nemluví, tak si to jako kulisu pustím. Přítel bývá pryč pracovně třeba 3-4 dny v kuse každej týden a to je docela depresivní být celý den v totálním tichu. Jako malýho dávám tak, aby to spíš neviděl, ale rozhodně to nijak extra neřeším. Taky ani tak mi to nejede doma celej den. Když je doma chlap, tak to rozhodně jako kulisa nejede, to se bavíme spolu. 🙂 Jen, když se fakt na něco díváme (dost často sport).
Jinak jsem v tomhle takovej střed: nic nehrotim nijak do extrémů. Až bude větší, klidně ho nechám se na tu pohádku podívat (teď to nevnima že), ale zase nesouhlasím s tím, aby tam vysedával celý dny. Prostě nějak rozumně.

malenka3
29. zář 2020

Televizi přes den vůbec nezapínáme. Takže prvorozená jí vůbec do roka neviděla. Druhorozená vidí pohádky, na které kouká ráno starší, ale nadšená z toho nejsem. Takhle malým dětem rozhodně nic nedává. Ano, líbí se jim to, ano, jsou tím fascinovaní. Ale proto, že to je nové, zajímavé, dělá to zvuky, bliká to.
Je to jen tvoje věc, ale až se budeš pídit třeba po tom, proč ti dítě hůř spí, proč se budí, zamysli se, jestli je ta televize vážně potřeba. Protože vedle svého vývoje a jeho věku relevantních vjemů dostává další, které nemusí stíhat zpracovat a projeví se to různě, nejčastěji právě v noci.