Tábor s prckem. Co myslíte?

elis101
5. kvě 2020

Zdravím všechny a prosím o názory a radu

Jezdím od mých 9ti let na tábor, kde jsem si prošla už vším (dítě, íčko, vedoucí, poslední dobou hlavní vedoucí a párkrát pro psychický odpočinek kuchyň). Pokud tedy vůbec tábory za současné situace budou, řeším otázku (více otázek), nechtěla jsem vynechat ani s prckem, taky je to naše ,, dovolená" s mužem, ale malé v té době bude půl roku a možná začínám být nervózní 😂 (Budeme tam samozřejmě jako člověk navíc s možností kdykoli odjet)

Jedná se o tábor s kapacitou 44 dětí a cca 16 dospělých. Pouze stany, konstrukce jídelny, kuchyně polní, bez elektřiny, pitná vida dovážená... prostě stará klasika. V případě nouze bych asi měla možnost vlézt si s malou do boudy, kde se dá zatopit...

Největší strach mám asi z přebalování a kojení večer. Na to asi není ve stanu vždycky úplně teplo. Jinak máme v plánu, že malá bude spát v postýlce v zimním fusaku od Emitexu místo spacáku.

Pak režim koupání, v tuhle chvíli koupeme doma před sedmou večerní, to už ale bývá venku hodně chladno (sprchu máme venkovní) takže bych ten koupací režim musela přesunout třeba na hezké odpoledne, ale jestli si to všechno pak nerozbourám...

Máte některá zkušenosti, nebo nějaké doporučení a vychytávky?

kakba
5. kvě 2020

Ano, mam. Jezdim takto s holkama uz par let. Mladsi mela 8.mesicu. jak pises. Bez elektriky polni kuchyne. Sprcha zadna jen rybnik. Zachod v lese. Mala byla castecne kojena. Takze jsem mela cestovni bombu s malym varickem a ohrivala mliko pred stanem podle toho jak byla potreba. V lete je vecer teplo. Nebala bych se koupani. Koupala jsem v lavoru s ohratou vodou normalne venku. Kdyz uz bylo chladneji. Zalezly jsme na do teepee. Mela jsem kocar kde jsem mela vse pro mimino. Manducu do lesa. Kdyz byla potreba kojit, vytahla sem prso za pochodu a bylo. Prebalit. Plenku sem dala na travu nebo kdekoliv a prebalila taky za pochodu. My jsme takova komunika, co se zname a jezdime kazdy rok takze defacto o mimino jsem se nemusela starat 😀 v noci jsme spaly ve spacakach a pres to jeste klasickou perinu. V noci ve stanu byla zima. Zadny rezim jsem nenabourala. Nehrotila jsem to. Bud koupani vyslo nebo ne. Celkem me to bylo fuk. 😀

codal
5. kvě 2020

@elis101 ja byla tyden s devítiměsíční a bylo to v pohodě. Měla zimní fusak na spaní, koupala jsem přes den, když bylo teplo a rozhodně jsem nekoupala denně. Kojila jsem normálně, když mi byla zima, zalezli jsme si do spacáku, přebalování jsem neřešila, zas taková zima nebyla. Je fakt, že tam máme boudu, kde je celkem teplo, takže tam se dalo zalézt, ale bylo teplé léto, tak to nebylo potřeba. Jako režim úplně nebyl, kolikrát jsem si ji večer navazala do šátku a spala mi v šátku u táboráku. Ale bylo to super, nemusela jsem vařit, mýt nádobí, instruktorky si ji rady půjčily a já měla na chvíli klid. Loni jsme tam byla dokonce už se dvěma, jedna skoro tři léta, ta litala s dětma a půl dne jsem o ní ani nevěděla a ta mladší byla zase třičtvrtěroční a byla v pohodě. Večer bylo náročnější uspávání, ale jinak to byla fakt dovolená😀. Takže já doporučuju jet, ale nelpět na režimu, na každodenním koupání, prostě se přizpůsobit situaci🙂.

codal
5. kvě 2020

Je teda pravda, že my máme v boudě zavedenou elektřinu, takže příkrmy jsem ji mohla ohřát, to by bez elektriky bylo náročnější, ale pokud jí je půl roku, tak je víceméně kojena, takže v pohodě.

lennus
5. kvě 2020

@elis101 To je úžasné a fandím vám! Budete mít šátek či nosítko? To je velká pomoc. A když budete spokojená vy, tak mrňous taky. Jezdila jsem na tábory tohoto typu celou ZŠ a byly tam dvě paní v kuchyni s malými dětmi, krásně k nám zapadly. Hned bych jela taky, užijte si to!

neomenia
5. kvě 2020

Jela bych, bez obav. Když kojis, máš o starost min a okoupat mimi muzes trrba v poledne 1 x za 2 dny.

eleanorrigby
5. kvě 2020

Jezdim leta jako vedouci na tabor rodicu s detmi. Jsou tam i s malymi mimci ve stanech,bez elektriny, bez tekouci vody a nikdy si nikdo nestezoval, i ja se tam pristi rok chystam konecne s prckem 🙂 je teda pravda, ze jsme kousek od mesta,neni problem kdykoliv si sjet domu.

podestatka
5. kvě 2020

Já bych se toho nebála, byla jsem s kamarádkou jako zdravotnice...Na táboře nebyla elektřina ani tepla voda. Ona měla chlapečka, tři roky a dceru 16 měsíců. Já syna, 2,5 a těhotná v sedmém měsíci. Bylo to krásných čtrnáct dní.

kakba
5. kvě 2020

@eleanorrigby miluju tenhle typ taboru. Zadna moderna. Jen ne vsichni na to maji. Moje svagrova by to nedala.😀😀😀

eleanorrigby
6. kvě 2020

@kakba To je pravda, nekteri rodice to daji jednou a pak uz ne 🙂 ale pro me je to totalni ocista hlavy a ty deti si to maximalne uzivaj, vcetne tech nejmensich 🙂

elis101
autor
7. kvě 2020

Teda!!! Moc vám všem děkuji za podporu ❤️. Je to super. Samozřejmě doma se trochu posunula, když jsem já byla malá, měli jsme v případě nouze domluvený telefon ve vesnici. Dnes má telefon každý vedoucí, ale pořadník nabíječky je daný 1) HVT, Zdravotník, kuchař 2) vedoucí když je potřeba mít telefon při sobě v případě velkých her a oddělených skupin kde nestačí vysílačka...a pak dlouho nikdo a íčka. Každopádně až do skupiny HVT, zdravotník, kuchař nemusíte vědět 14 dní o Světě vůbec nic 👍....a sprchovat se s hvězdami nad hlavou...a ty rána ❤️

elis101
autor
7. kvě 2020

@kakba někdo na to má a někdo na to nemá chodit večer 50m za tábor na vojenské kopané latriny 😆😆😆

kakba
7. kvě 2020

@elis101 presne. Kor kdyz do nich vidis, co se uvnitr ukryva.😀😀😀
Nicmene jeste doplnim, ze jezdim na tabor uz 5 rokem a byla jsem tam i s bubnem s mladsi. Niceho se neboj a uzij si to.

elis101
autor
7. kvě 2020

@kakba ten chlad ve stanu a třeba toho, když bude pršet několik dní v kuse, to je pak vše vlhké...toho se bojim nejvic no, ale snad to nebude tak horký, když to tu čtu 👍🍀...asi se mi to bude i krýt se zaváděním příkrmu, tak budeme mít asi vlastní bojovku 😆

kakba
7. kvě 2020

A tedka si predstav, ze ja pokazde kdyz tam jsem, mam rudou armadu a to je teprve bojovka s kaliskem. 😀

elis101
autor
7. kvě 2020

@codal já vlastně nekoupu denně ani doma. Koupeme 3x v týdnu, myslím, že to stačí, tak snad 👍. Uspávání asi bude taky boj, ale hlavně malá je malý ,, škodovák" takže vstává fakt brzy... někdy ještě za tmy...a když si člověk nerozsvití 😞...ale muž si dělal srandu ( nebo ne?) že ji soupneme do kočárku a dáme hlídce, ať s ní objíždí tábor 😂

elis101
autor
7. kvě 2020

@kakba 😂😂😂...no, já to taky vždycky slízla, teď ještě nevím ...zatím nic a nevím kdy to přijde. Doteď jsem byla na malém kalíšku, už jsem objednala větší a uvidíme 🤦

elis101
autor
7. kvě 2020

@kakba já byla právě minulý rok na táboře taky těhotná ( Byla jsem jako HVT Albus Brumbál, celkem dobrý kostým na schování břicha 😂)....to to teda teprva začínalo růst, ale všichni na mě museli být hodní a v kuchyni jsem měla protekci 😆😆😆

elis101
autor
7. kvě 2020

@lennus děkuji 🍀. Zatím mám nosítko, nejsem úplně šátkový typ popravdě. No uvidíme 😆