Pomáhá vám okolí s miminkem?

anna189
11. srp 2020

Maminky, spíše pro zajímavost by mě zajímalo, zda vám občas někdo pomůže s domácnosti nebo miminkem kromě manžela? Mám na mysli rodinu, jestli je nějak napomocna, třeba povozit kočárek, pomoci při větším úklidu (myti oken, cisteni sedacek) nebo když jste třeba nemocné.. svou holcicku miluji nadevše, manžel hodně pracuje a celý dům (máme 8+2 dvoupatrovy) včetně péče o malou je veškerá na mě... zatím zvládám s přehledem, ale malá má 6 měsíců a já třeba ze strany rodiny manžela zatím neslyšela bohužel nikdy žádnou pomocnou větu, kocarek povozili 1x na hodinu... jak to máte vy? Musím říci, že ikdyz jsem s malou šťastná, tak tohle mě mrzí a možná i tohle bude v budoucnu důvod proč bude nejspíše jedinacek... ještě bych chtela zmínit, že další 3 vnoučata tam se zapojují permanentně, ale ty bydlí s nimi v domě..

hanih
11. srp 2020

Tak mě třeba s domácností nikdo moc nepomáhá. A ani bych to od prarodičů nechtěla. Většinou si s holkama pohrajou, když byly menší, povozili kočárek. Naši mi teda pomůžou se zahradou (vyplít záhonky apod.), ale spíš jsem radši, když si vezmou na starost děti a já si to v klidu udělám sama. Já teda přiznám, že mi přijde lepší, když prarodiče pomůžou tím, že zabaví děti, protože to má benefity pro všechny - děti si užijí prarodiče a naopak a já mám klid na práci. Když u nás někdo z prarodičů chce pomáhat, jsem z toho nervózní a připadám si jako vykořisťovatelka...

andrea93133
11. srp 2020

Ahoj, já mám třeba mamku podemnou, bydlíme ve stejné bytovce (byt 3+1) a za 8 měsíců pohlídala všeho všudy asi 3x 🤷‍♀️ z toho 2x na vlastní popud asi na 1,5 hodiny toť vše 🤷‍♀️ s domácností mi nepomohla nikdy a rodiče z manželovi strany jsou úplně mimo 🤷‍♀️ tam hlídání nepřipadá v úvahu a ani tam není nějak zájem o malou i když je to jejich jediné vnouče (to mě mrzí nejvíc).. takže i my jsme na to sami a nevidím v tom problém, zatím, máme jen jedno dítě, uvidíme jake to bude při druhém, snad se pak trošku s hlídáním rozhoupou 😂 ale já jsem taková, že si radši udělám všechno sama i kdybych měla padnout na hubu, než abych někoho otravovala 🤦‍♀️ a už vůbec se nikoho nebudu o hlídání nebo zájem doprošovat 🤷‍♀️

karkulka63
11. srp 2020

Jedině naši se nabízí, ale nevyužívám často, bydlí daleko🤷 vozil ale jen manžel občas, jinak nikdo

zelenaesmolda
11. srp 2020

@anna189
na co mate tak obrovsky barak kdyz jste tri?

jjasmina
11. srp 2020

U nás fungujeme já a manžel, jinak nikdo. Když jedem za mojí mámou, tak si ju jde vozit v kočárku a tam jezdíme tak 1x za 3 měs. Jinak to obstaráme sami, Až bude větší, bude jezdit ke švagrové třeba na pár dní nebo vikend, bydlí na vesnici, barák, bazen asi stejně jako jezdí její děti k nám.

anna189
autor
11. srp 2020

@zelenaesmolda máme velký dům no 😁 bude sloužit také pro pracovní účely... já budu po MD podnikat z domova a manžel tady má pracovnu a dílnu... ve finále obytna část až tak moc velká není... no jako zvládat domácnost, vše okolo a malou se dá s přehledem... jen okna myju 1 okno tak 3 dny 😂... proto jsem vznesla sem ten dotaz... protože mě kolikrát mrzí že nepřijde ani taková ta řečnicka otázka jestli nepotřebuji pomoci...nebo když jsem nemocná jestli něco nepotřebuji...neni to ani tak že bych si stěžovala jen mě zajímá jak to mají ostatní...

zelenaesmolda
11. srp 2020

@anna189
no tak v tom pripade bych asi poradila nakoupit spotrebice,ktere it praci usnadni (mycka,susicka,roboticky vysavac atd.)

konidana
11. srp 2020

@anna189 tak mě se taky nikdo neptal. Když potřebuju, tak si řeknu, zeptám se....

pe_tu_ss_ka
11. srp 2020

My bydlíme přes 100 km od našich i partnerovych rodičů a nikdy nejezdili pomáhat s domácností (ani bych to po nich tedy nechtěla) nebo hlídáním.. Když přijeli šli jsme společně na procházku, to samé když jezdíme k nim. Partnerova mamka hlídala pár hodin dopoledne, když měla moje babička pohřeb, a moje mamka zas když jsme s tátou jeli něco zařídit. Nebojím se nechat malého ani s jednimi, ale když není důvod, tak to nejvyhledáváme, to asi až bude starší, pokud o to budou stát a budou na něj mít sílu. Zatím to zvládáme s partnerem sami a bez hlídání, když jde jeden z nás cvičit, tak hlídá ten druhý. A o domácnost se dělíme stejně, jako o výchovu malého.. 🤷‍♀️

me_druhe_ja
11. srp 2020

Partnerovi rodiče jsou 150km, moji 1700km. Pouze jedni sousedi jsou schopni a ochotni malýho ohlídat, ale výjimečně a chvilku. Jinak je všechno na mě s tím, že partner pomůže, ale bývá často pracovně pryč. A to čekám druhý, rozdíl bude 15m. Asi se poseru. 🙈 Jinak já naštěstí nejsem typ, co by musel mít nalestenou super sterilní domácnost, stačí takovej normální pořádek. 🙂 Člověk si vždycky nějak poradi.

surikata131
11. srp 2020

@anna189 když řeknu mamce nebo tchýni, tak mi dítě pohlídají, to spíše když někam potřebuju jít sama, něco si zařídit, není to pravidlem. Že by někdo chodil pravidelně, třeba každý týden, tak to ne. I jsem si říkala, že by mi to někdy docela bodlo, v klidu si bez malé třeba uklidit, ale jakž takž zvládám, takže jsem si o to sama neřekla. S umýváním oken mi pomohla mamka. Pokud padáš na hubu, tak si zkus o pomoct říct

lolam10
11. srp 2020

S hlídáním pomahaji pravidelne(1tydne na 3 hodiny) a občas nárazové.s úklidem a ani bych to nechtela.a treba na okna bych si najala uklizecku byt vami...

ondul
11. srp 2020

My máme jednu babičku (tchýně) bydlící a pracující v jiném městě a druhou babičku (moje maminka) také pracující, ale v našem městě, nicméně jí projde čas od času půl hodinky, když musím něco vyřídit v bance, zubař atp. O víkendech jezdíme s mými rodiči na chalupu, tak tam se o mimino "podělíme" a tchýně jezdí většinu víkendů za přítelem na druhý konec republiky. Manželova sestra žije v Polsku, moje 80 km daleko. No, ale protože ček na výběr nemá, tak mu to nechybí. Zvládáme 🙂

lachtanice86
11. srp 2020

Nikdo mi nepomáhá s úklidem ani s malou. S úklidem nechci, to se mi příčí. Malou povozila moje mamka asi 4x, tchyne nikdy, té bych ji tedy ani nedala, dceři je 20 měsíců.

terla
11. srp 2020

Tak se taky připojuji a spíš si musím taky postěžovat. Máme taky obrovský dům a je fakt, že nyní již tolik úklid neřeším. Ale uklizeno mám, akorát nestihnu vytřít. To mě občas štve. Naučila jsem se tolik neřešit úklid hraček. Tchánovci ve vesnici pohlídají pouze v případech zubaře, nutně vyřídit něco na úřadech a pod. Manžel je pracovně vytížen, takže ani ten nepomůže a nikdy nepomáhal nějak enormě. Většinou na mé požádání. V šestinedělí ale šlapal jak hodinky. No a světe div se, čekáme třetí. Moji rodiče se starají ještě o své rodiče, takže je nechci zatěžovat, ikdyž mi výkendové hlídání nabízí. Využili jsme ale jen párkrát (děti 5 a 2). Teď mi přijde, že starší pohlídá mladší na zahradě, tak aspoň chvilku na úklid mám. Spíš co mě mrzí, že nemám čas sama na sebe. Ale zase si říkám, že je to jen pár let než budou samostatní a já si snad zajdu s kamarádkami na večeři nebo do kina. Nejde mi tak ani o nabídku hlídání v rámci nějakého úklidu jako spíš pohlídat v rámci duševního draví maminky🙂 No a k tomu jedináčkovi...myslím, že s ním je větší práce nějž s dvěma. Vidím to u nás, jak si spolu děti hezky vyhrají.

orisek56
11. srp 2020

Ne nepomáhá. Jen přijedou na kafe, zevidují, z kritizují co není hotovo, dodelano, předěláno (svépomocí postupná oprava) a odjedou.

bramarfi
11. srp 2020

@anna189 Ne a ani se nenabízí. Teď uz žádná očekávání nemám. Ale pravda, když jsem byla těhotná a doma šílenou dvouletacku a brecela vyčerpáním, protože moje těhotenství, to je děs, tak jsem si říkala, proč to nikomu nedojde.... nedošlo 🙂

zmrzlinka
11. srp 2020

Nikdo nepomáhá.Ani s úklidem a ani s hlídáním..... dvouměsíční prázdniny jsou fakt sranda ,když oba pracujeme 🙈😂
A neuvazujes o paní na úklid?Nebo aspoň na ten " velkej" úklid jako jsou okna atd.

amazonkajanik
11. srp 2020

@anna189 mě pomáhali až na dovolené 😁
Syn se budil se svítáním a já na půjčené chaloupce chtěla zvelebit zahrádku. Tchýně chtěla obejít okolí,tak si ho vzala ráno na procházku,odpo pro změnu mužský a večer jsme se u něj při hraní tak nějak prostřídali ...

zmrzlinka
11. srp 2020

@orisek56 jo to znám....mně přijde ,že se k nám všichni přijdou akorát " nažrat" 😂😂😂

te_reza
11. srp 2020

Upřímně si nedovedu představit, že mi moje máma co ještě dělá přijde umýt okna. Nebo tchyně 😂Tchyně mi vyžehlila horu prádla, co jsem nestihla před porodem. Jinak jen kočár, nesnesla bych, že mi doma někdo příbuznej uklízí

fandysek_1
11. srp 2020

@anna189 poriď si uklízečku. U nás pomoc rovná =0 a nemíním být otrok. Musím si vždy říkat, když nutne potřebuju pohlídat děti, takže o další pomoc si neříkám.

fandysek_1
11. srp 2020

@bramarfi měla jsem to podobně u druhého těhotenství, že jsem byla vyřízená a nikdo nikde a to bydlím vedle tchyně. Teď u třetího těhotenství ani nedoufám a srovnala jsem se a tím a je mi trochu lépe, ale občas slzy mám.

berenika39
11. srp 2020

Pokud ti nikdo nepomáhá, jako mě, normálně si najmi hodnou paní, co za tebe všechno nutné udělá. Rodina není asi to pravé, kdo by měl pomáhat. Pokud to jde, ok, ale třeba my máme rodiče už starší, nikdy bych to po nich nechtěla. Paní je tu co týden, ví, co má udělat, v rodinném rozpočtu to ani nepoznáme a ta pohoda - nic mě netlačí, že bych měla to,a to,a není hotové a mělo by být....

jjasmina
11. srp 2020

@orisek56 tak takový jsou nejlepší

petrasipkova1
11. srp 2020

Ne, to fakt ne, ani bych si nenechala od někoho z rodiny uklízet, to bych se propadla studem. Taky máme velký dům a zahradu, na dopoledne několikrát v týdnu chodím do práce od roka a půl druhého dítěte, Je s nimi manžel, který pracuje na směny. Rodičům manžela je už 80, takže tam jsme rádi, ze jsou soběstačni. A naši se rozvedli, s mámou se stykame minimálně a jen formálně a táta si chodí s detma k nám hrát a já třeba posekam, vytru, proste to co se s detma děla blbě. Nikoho jiného nemáme, tož tak. Když mi je jednou za dva roky blbě, tak se stará manžel. Jinak vše co chci zařídit sama domlouvam tak aby byl s nima on.

sigyn
11. srp 2020

Nikdo nám nepomáhá. Když nad tím tak přemýšlím, tak by mě hanba fackovala, kdyby mi tu třeba mamka myla okna. Prostě to dělám po kouskách a návštěvy si moc nezvu 😀. Kočárek nikomu nepůjčuji a většina rodiny je v práci a když končí, tak jde dítko spát. Takže ani není jak.

anna189
autor
11. srp 2020

Holky ale já nemyslela že by mi šel někdo taky uklízet 😁 ráda si to udělám sama...ale... prostě občas mě zamrzí, že tchýně hubou mele jak bude jezdit kocarem.. malé je půl roku a byla jednou a to ještě 3x přesunula návštěvu... spíše občas je mi líto, jak vidí kolik všeho mám (dobrovolně já vim) a ani se nezeptaji... nejde mi o úklid, ale malou vzít do kočárku abych si mohla já sama uklidit hodinku? To přece není oběť.. to vše by ani tak nevadilo když další 3 vnoučata vozili jako miminka 3x týdne a švagrová vysmata, uklizeno vše stihla... ale přece k nám je to 15km extrémně daleko... možná jsem si chtěla i trošku postěžovat 😁 a zjistí jak to mají ostatní jestli třeba nechci příliš? No.. ale samozřejmě já jsem chtěla miminko takže já si poradím, nechci ať to vyzní tak že to nezvládám nebo nedejbože chci urputně v půl roce malinké už hlídání...to ne..

miba10
11. srp 2020

@anna189 máme patrový dům 5+1 a k tomu 2 koupelny (něco přes 200m2). Mám 2 děti. Mladšímu je 15 měsíců. Většinu si doma dělám sama. Včetně nákupů, doktorů a dalšího. Přítel se samozřejmě postará a pomůže,pokud není zrovna v práci. Co se rodiny týče, tak nikdo nehlídá. Tchyně je od rána do večera v práci a moje mamka už zdravotně moc nemůže, takže přijede na pohlidani max k nám, abychom byli po ruce. Ale to jen když děláme věci, na které potřebujeme více času (teď jsme třeba dělali dětem pokojíček). Jinak nechám "pohlídat" jen v době posledního spánku a v nutných případech. Jinak děti nikdo nevozil, nehlidal. Vše dělám když děti spí přes den nebo večer.
Neřeším jestli si děti někdo bere. Spíš bych byla nervózní kdyby byly děti pryč 😂

martt
11. srp 2020

Nám doma taky nikdo s úklidem nepomáhá. Jednou jedinkrát mi mamka vyprala koš špinavého prádla a vyzehlila, když jsem tenkrát se starším synem, když mu byli 4 týdny skončila nečekaně na týden v nemocnici. Manžel v ty době jezdil kamionem, takže když přijel domů nabídla se ať přiveze spinave prádlo, že ho vypere. Jinak o domácnost se starám sama. Tchánovce máme daleko a nijak moc se neangažuji co se týká synu. Naši když vidí, že je potřeba, tak se sami nabidnou, že pohlídaji kluky. S manželem chodíme už oba do práce, tak se mamka nabídla, že si veme o prázdninách dovolenou a kluky bude hlídat. Ale u nás to je tak, že tam s klukama spím přes noc já rano jedu do práce a odpoledne si jsem zase u kluků.