Oblékání miminka na jaře. Poradíte, prosím?

makkyv
26. únor 2021

Ahoj holky, jsem prvorodička a nemám nikoho kdo by mi poradil, na vše jsem sama... tak bych ráda poprosila Vás o radu. Je to takový hloupý dotaz, většinou dávám na mateřský instinkt a oblekam jak uznám za vhodné (spíše tepleji než méně) ale přece jenom holcicku 4 měsíce mám narozenou v listopadu a už se pomalu blíží jaro.. a já potřebuji poradit jak ji oblékat...

Premyslela jsem, ze když už je takhle hezky a je 10 stupňů a i více zda už bych mohla místo zimního fusaku vyměnit za jaro/podzim od pinkie.. co myslíte? A když ano, tak jak oblékat? Stačí třeba když bude do těch 10 stupňů -jarní fusak, body, puncosky třeba, bunda, kalhoty a cepicka + tedy teplejsi deka? A když bude nad 10 stupnu, tak jen lehčí bundicka a lehčí deka?
Co myslíte?

Opravdu mi je to trapné, ale raději se poradim.. děkuji Vám moc a snad mě pochopíte 😔

amazonkajanik
26. únor 2021

@makkyv platí stále pravidlo, že dítě má mít o vrstvu víc, než rodič. Ale musíme vzít v potaz i to, že v kočárku třeba nohy jsou ve fusaku, ale ramena a někdy i ruce už ne. Jarní fusak by už neměl vadit (záleží, jaké teplotní rozpětí uvádí výrobce). V tomhle věku jsme měli obdobně teplý podzim a já tedy dala body s dlouhým rukávem, mikinu, punčochy a teplý overal/kombinéza a sebou jak klasickou deku,tak i silnější, kdyby byl náhlý propad teplot . Primář z dětského nás učil, že máme hlídat teplotu dle zátylku, ne podle končetin, abychom se vyvarovali přehřátí, zpocení a následnému prochladnutí dítěte ...

makkyv
autor
26. únor 2021

@amazonkajanik zatím ještě mám ten zimní, jarní je objednán.. tak zatím co v týdnu má být 6,7 stupňů tak kdybych dala dlouhé body, legínky, na to bundu s chlupem, kalhoty a čepici + ten zimní fusak a deka, by mohlo být oka? 🙂

b91
26. únor 2021

Já jsem vždCky razila podle pravidla. 0-10stupňů zimní fusak. 10 až cca 15stupňů jarní fusak. Pak už jen deka 🙂.
Kombinován zimní fusak se zimní kombinézou a jarní fusak se sofshell kombinézou 🙂. A když hodíte pod kočár jednu deku navíc, pro případ, že by byla oblečená málo, bude to supr 🙂

makkyv
autor
26. únor 2021

@b91 bomba. Děkuji moc moc, tohle potřebuji. 😍

b91
26. únor 2021

@makkyv mně to takhle poradila zkušenější kamrádka a vyhovovalo mi to. Třeba Vám to taky sedne 🙂

makkyv
autor
26. únor 2021

@b91 Mám rada ve všem řád a když si budu tohle pamatovat, tak to bude mnohem lepší😍 jen je masakr to počasí.. vyjdeme v 11 a je 6 stupňů a v 13 hod je 15, tak člověk neví co.. tak ji vždy z fusaku lehce vybalim, rozepnu trosku overal a zabalim dekou.. ach to počasí 😒

amazonkajanik
26. únor 2021

@makkyv jo, to bude akorát a pro sychr sebou tahám ještě deku navíc,kdyby náhodou, ale většinou jí mám pak pod sebou na lavičce 😊
Jinak u nás se ukázalo, že kluk je horkokrevny po otci, zatím co já klepu kosu, jim je fajn 😁

makkyv
autor
26. únor 2021

@amazonkajanik děkuji moc, jste zlato😍 klasika😀oni se mají vždy lépe 🤣

b91
26. únor 2021

@makkyv je to tak no. Ale to za chvíli přejde, to aprílové počasí a bude to TOP! 🙂

makkyv
autor
26. únor 2021

@b91 už ať je to tu.. včera bylo tak krasne, ze to bylo jen na svetr pro mě teda, mala i tak byla nabalena🤣

malinkaelinka
26. únor 2021

Dcera je nedonosena, ale od chvíle, co se malinko obalila, tak se držím pravidla, že oblekam jako sebe, maximálně vrstva navíc, radsi míň nez víc. Od narozeni postupně a zlehka otuzuju. Fusak jsem nemela a nemam, ani zimni ani jiný. Babicky lomi rukama, ale dceři bude rok a půl a nemela ani rýmu, ven chodime vždy, za kazdeho počasí.

87pavlina
27. únor 2021

Já jsem na tom podobně. Holku mám v červnu. Zimní fusak jsem neměla. Celou zimu chodím se dvěma dekami, plus navíc jsem pod ní měla jako teplou podložku část slabého fusaku. Když bylo do plus 5, tak jsem dala dlouhé body, punčochy, tričko, teplou čepici a zimní kombinézu a ty dvě deky. Když bylo nad 5, tak dlouhé body, punčochy, kalhoty, mikinu a slabší čepici. No a když už se mi zdá víc teplo, tak uberu jednu deku a podložku z fusaku. Když ji obleču víc, tak se jí špatně spí a je zpocená. Jsme venku i třikrát denně. Taky se netěším na to aprílový počasí, ale říkám si, že radši obleču míň, deku můžu přidat vždycky.