Kravské vs. umělé mléko. Co myslíte?

31. led 2024

Dobrý den maminky,

mám dvouletou dceru, která bych řekla prospívá velmi dobře (15,5kg). Před spinkáním ovšem stále vyžaduje mléko (odpoledne, večer+-210ml) . Má otázka zní, jestli stále potřebuje umělé (Zn.Hami) nebo ji postačí i například obyč kravské trvanlivé polotučné. Chuť ji nevadí. Jde mi spíše o ty živiny a sytost, jestli má někdo zkušenost.
Děkuji

blondynka400
31. led 2024

UM už v tomto věku nepotřebuje. Klidně bych vyměnila za čerstvé mléko. Ale určitě ne trvanlivé. Volila bych čerstvou variantu

xxx3d
31. led 2024

syn 6,5let, pije mléko ráno a večer, trvanlivé, plnotučné.
ale, když jsme s ním byli v jeho 2,5 letech na alergologii, překvapila mě doktorka sdělením, že to, že pije mléko je super, ale že by doporučila UM adekvátní věku.
když jsem se jí ptala proč, tak protože jsou tam všechny živiny přesně tak, jak mají být. 🙂
jenže syn to UM od dvou let nechtěl, takže jsme přešli na plnotučný a trvanlivý.
🙂

konidana
1. únor 2024

Davala bych uz cerstve plnotucne. Nejradeji mam ty v PET lahvich. Nikoli trvanlive, to vubec

konidana
1. únor 2024

@xxx3d doktori casto doporucuji UM protoze maji provize od prodejcu za reklamu. Kdyz ma dite pestrou a vyvazenou stravu, tak ve 2 letech UM fakt nepotrebuje.

neomenia
1. únor 2024

Um nepotřebuje.

krisstina93
1. únor 2024

Pokud má pestrou stravu, tak UM nepotrebuje. Naše dvouletá ho třeba porad má, ale ona je malinka (má sotva 11kg) a špatně ji, je schopna za den sníst třeba jen misku suchých těstovin. Syn už v tomhle věku jedl normálně s námi, tak um bylo zbytečné.

autor
1. únor 2024

Děkuji všem za odpověď. Chtěla bych se zeptat proč né trvanlivé ale čerstvé?
Jinak dcera má neustále k dispozici ovoce po celý den. Ráno boj akorát se snídaní. To si zobe to ovoce nebo nějaké křupky. Teplý oběd v 10 hod neboť v 11 už zase spí ( ranní ptáče) svačinka většinou něco mléčného ( jogurt, mléčný řez) večeře většinou též teplá ( od oběda 🙈😁) a pak dozobe ještě ovoce ( například množství půlky většího banánu)

xxx3d
1. únor 2024

@konidana no, v tomto případě to tak nebylo, i jsem se jí ptala na nějakou konkrétní zn.jestli doporučí, čistě pro mou informovanost 🙂
ona to brala z pohledu alergií, kdy jsme se snažili vyloučit případnou souvislost s opakujícím se zánětem spojivek a došlo na jídlo a pití.

konidana
1. únor 2024

To trvanlive je tak osetreno, ze to je spis bila voda nez mleko. Moc tam tech dobrych puvodnich latek nezbyva. To cerstve je take pasterovano, ale mnohem setrneji.

trilien
1. únor 2024

Záleží ako dieťa jedáva. Ak je strava pestrá, dostatok ovocia, zeleniny, rýb, obilnín, atd, tak vo veku dvoch rokov stačí čerstvé mlieko. Ak je strava jednotvárne a dieťa mnoho jedál odmieta, sla by som do fortifikovaného mlieka.

trilien
1. únor 2024

Len jedna poznámka na margo. UM je vo väčšine prípadov z kravského mlieka (môže byt samozrejme aj iného živočíšneho pôvodu, prip. existujú aj veganske alternatívy, ak by sa chcel niekto vramci diskusie púšťať do detailov), jeho kaloricka hodnota zodpovedá tučnému mlieku, nie 1,5% mlieku. Najmarkantnejší rozdiel oproti bežne dostupnými mlieku v potravinách, je práve vo fortifikacii.

autor
1. únor 2024

Děkuji moc. Dcera má ve 2 letech přes 15kg, takže si myslím, že se jí daří velmi dobře🤭😁. Snažím se, aby měla pestrou stravu, ikdyž s partnerem nejsme kdo ví jací jedlíci a celkem si vybíráme.