Je tohle hlen ve stolici?

veronikauu
16. čer 2021

Holky , je takova stolice normalni u plne kojeneho miminka? Prijde mi to hlenovite, ale nevim teda, jestli se tohle resi, kdyz problem nemame.. dekuji a omlouvam se za foto

veronikauu
autor
16. čer 2021
abig
Autor odpověď smazal
Zobraz
kmarie81
16. čer 2021

@veronikauu moje mala, taky plne kojena ma uplne stejnou stolici (obcas s bilymi hrudkami) , pribira neplace, brisko krasne mekke, prdiky tak akorat. 28.6 ji jsou 4 mesice

kmarie81
16. čer 2021

@veronikauu jeste dodam, ze to "voni jako tvarohovy dezert biomatylda" 😀

te_reza
16. čer 2021

Ježíš 😁 já teda vidím 💩 ale jestli se ti zdá, že tam má hleny, nemůže to být rýma? Holka to tak mívala, že šli hleny spodem.

neomenia
16. čer 2021

Trochu hlen tam bude, ale jestli je mimi spoko, tak bych neřešila. Odér a la tvaroh je normální.

pajula123
16. čer 2021

Přijde mi tam hlenu dost

slunea
16. čer 2021

Taky mi to přijde hlenovité dost. Kolik je prckovi?

veronikauu
autor
16. čer 2021

@slunea mesic :/

katule1990
16. čer 2021

@veronikauu Hlenem ve stolici se často projevuje alergie na bílkovinu kravského mléka. Můžeš zkusit vysadit všechno mléčné (mléko, sýry, jogurty, máslo, smetanu...) aspoň na 14 dní a uvidíš, jestli bude změna. Ale jestli miminko nebolí bříško a nemá ve stolici krev, tak bych se tím asi netrápila.

lenkabukov
16. čer 2021

@veronikauu Tohle měl náš malý také. Vysaď všechno, kde je mléčná bílkovina,pokud kojis. Opravdu všechno (máslo, mléko, sýry, určité pečivo apod.) Může to být projev ABKM. Zkus držet dietu třeba týden a uvidíš. Pak bych to řešila s Mudr

veronikauu
autor
16. čer 2021

@katule1990 mala je v pohode… obcas prdiky nas trapi, ale jinak je hodna, vesela, casto pije s prospiva.. budu to ted sledovat a uvidime

katule1990
16. čer 2021

@veronikauu A ten hlen má pravidelně nebo to bylo jen teď jednou? Jestli je malá spokojená a prospívá, tak bych se tím asi moc netrápila. Samozřejmě doktorky se zeptat můžeš. Nebo i zkusit tu dietu, dá se to. K snídani jsem třeba měla smoothie nebo nějakou kaši s vodou a ovocem, k obědu třeba boloňské špagety bez sýra, rýži s kuřecí směsí, brambory s masem, k večeři pečivo s rostlinnou pomazánkou/šunkou/paštikou atd. Dělala jsem i palačinky s domácím ovesným mlíkem (to je hned), z toho jsem i pekla.

slunea
16. čer 2021

Já bych teda po zkušenostech zařadila dietu hned. Ale rozumím, že se člověku do tak náročné diety nechce, pokud dítě jiné problémy nemá. Syn měl kromě časté hlenovité/pěnovité/zelené stolice novorozenecké akné, jinak byl spokojený, přibíral možná až moc. Ve dvou měsících se oprudil na stehýnkách a nešlo se toho zbavit, od 3 měsíců malé suché flíčky na končetinách, později i na trupu, po koupání vyraznější. V 6m jsem se odhodlala k dietě a vše se zklidnilo.

veronikauu
autor
16. čer 2021

@katule1990 uz jsem si toho vsimla driv, ale bylo to malinko, tak jsem to nejak neresila, ale dneska to bylo fakt dost, tak uz jsem si rekla, ze to nejspis neni normalni… koupila jsem probiotika a zkusim to.. snad to nebude nic vazneho

katule1990
16. čer 2021

@veronikauu Uvidíš. Kdyby se to nějak zhoršovalo, trápilo jí bříško nebo se objevil nějaký exém, zelená stolice, krvavé nitky, tak zkus tu dietu. Ale nic vážného to myslím nebude 🙂. Ani ta alergie není nijak vážná, ve většině případů časem vymizí, jen je to dost otrava vše hlídat. Jinak prý podobné projevy může mít i nedostatečný příjem mléka, resp. moc dlouhé pauzy mezi kojením. To střívko se pak podráždí tím, že je prázdné a tráví tak vlastně samo sebe a hlenem/krví se tomu brání. Tam pak pomůže kojit co nejčastěji, na požádání a nemít dlouhou kojící pauzu v noci.