Je mi ze sebe dnes smutno

slecnami
25. led 2022

Ahoj holky,
asi ani nepotřebuji radu (žádná není), ale spíš trochu holčičí podpory a když zjistím, že si tímhle jednou projde každá z nás...

Máme fantastické miminko, 4,5 měsíce...v noci jsem se moc nevyspala a malá byla dnes taková plačtivá, normálně se jí věnuji, ale dnes jsem byla prostě taková přejetá, nic se mi nechtělo, bolí mě záda, ani hrát se mi moc nechtělo, tak malá trošku kňourala...a pak odpoledne, když jsme šly na procházku, tak jsem šlápla do h***a a mě to tak naprdlo, že jsem na malou zvýšila hlas (neřvala jsem), ale prostě jsem na ni zvýšila hlas (něco jako "nech toho, už to stačilo")... A teď je mi to hrozně líto, že mi takhle ujely nervy. Malá za nic nemohla a teď mě to mrzí, že jsem na ni byla ošklivá .. 😿

michaela666
25. led 2022

Babička říká, že šlápnout do 💩 znamená štěstí. Kup si los a hoď to za hlavu. Stane se to víckrát, jsi jenom člověk.

lv
25. led 2022

Nejsi robot "dokonalá matka" ani mimi není, nemá někdy den. Výčitky nejsou na místě.

carameels
25. led 2022

Mně dítě prořvalo téměř 6 měsíců a v noci spí bídně do teď. Kolikrát mi už ujely nervy… Vždycky si říkám, že už stačilo, že už ne a pak přijde krizová situace a je to zas. Tohle se prostě děje a dít bude. Neublížila jsi jí, jen sis potřebovala vybít vztek… to je normální. Pokud je možnost, někdy je lepší odejít na chvíli pryč, nadechnout se a pak se vrátit. Ale těch situací ještě bude… 🙈 Já mam 9měsíčního syna a vím, že z toho ještě moc rozum nemá. Ale vždycky se mu omluvím a vysvětlím mu, proč jsem se tak zachovala, že jsem unavená, je toho moc... Uleví se mi.

neomenia
25. led 2022

Normalka. Nejsi robot, máš emoce, jsi unavená. Stane se to ještě stokrát, jsme lidi🙂 buď v pohodě 🍀 a neudělala jsi nic zlého, neco jiného je zvýšit hlas a každý den na mimi řvát nebo s ním třeba třást.

jjasmina
25. led 2022

@slecnami mě dnes taky ujeli nervy, brecela jsem tu, ale sme prostě jen lidi, malou jsem pak mazlila a omlouvala se jí, snad odpuštěno

emillyhk
25. led 2022

Já dneska křičela na roční dítě 😟 Asi mu rostou zuby, má průjem, příšerné opruzeniny a u každého přebalování zdrhá, řve, nasadit plínu je neskutečně náročný... Přebaluju co hodinu a večer už mi ujely nervy, protože po 10 minutách jsem byla zpocená až na zádeli a malej stále bez plíny... Nějak jsme ho s chlapem přeprali a já se utekla vybrečet 🤦‍♀️😟 Jo, štve mě to... Ale nejsem robot a dneska to bylo prostě na 💩

merope
25. led 2022

To se ti stane ještě mnohokrát. Jen teda já si na to musím dávat šíleně pozor, protože můj tříleťák strašně špatně nese, když se na něj zakřičí a začne pak brečet. No, tak když jsem na něj posledně řvala, on brečel, tak jsem ho pak přitulila a omluvila se, že jsem opravdu moc unavená. Myslím, že pokud to není pořád, tak jim to neublíží - prostě postupně vidí, že máma je taky jen člověk.

izzylka
25. led 2022

V klidu 🙂 nervy ti ujedou ještě tolikrát 🤣 nic jsi ji neudělala, jen si zvýšila hlas....to mimčo o tom teď už ani neví 🙈

lenerka1
25. led 2022

Jsme jen lidi, taky máme své potřeby, nálady a jen jednu trpělivost. Já se vždycky omluvila, vysvětlila, jak jsem se cítila a šlo se dál. Hlavně žádné výčitky 😉 Však to mrně bude brzo batole a bude křičet a vztekat se, a když mu budeš už teď svým příkladem ukazovat, jak to řešit (omluva, vysvětlení), tak za pár let i ono po příšerné ječící scéně, kdy se válelo po zemi a kopalo nožkama samo přijde a řekne: "mamiko plomin, já moc zlobená" a obejme tě.

monuleee
26. led 2022

@slecnami myslím že buď v klidu. Proti mně to nic neni. Já mám čerstvý miminko. Jsem v sestinedeli. Je moje 1.a zároveň myslím že i posledni miminko. Ale občas si prostě nevím rady. Je nakrmeny,prebaleny,převlečený,prostě mám pocit že vše ok. A jednou takhle přesto pořád brecelo a já už nevěděla co. Nepomohlo chování,kojení,tuleni,nic. Prostě pořád rev. A já už že zoufalosti řekla ,,ku*va ale tak já už fakt nevím co s tebou do pí*e..nic nepomáhá a všechno je špatně ty vole..." a začala jsem brecet. hned jak jsem to dorekla mi ho bylo tak lito. On si chudáček nedokaze říct a taky za to nemuze... Bylo mi pak hrozně a i teď když si na to vzpomenu. Vím že mě asi spousta lidí ukamenuje jako nejhorší matku- taky si tak pripadam. Já si ale myslím že občas se to tak všechno nakupi a bouchnou saze...občas na nesprávném místě😰

odula
26. led 2022

twe... zensky. Ja ujet v zivote jenom takhle, tak si dam na instac svoje selfie a hashtag #dokonalamatka :D . je super ze to takhle vnimate, ale mimca opravdu zvyseni hlasu zapomenou jako v podstate okamzite, dulezity je dlouhodoby, celkovy navazovani vztahu, haptika, usmevy, aby si vybudovalo bazalni duveru k pecujici osobe. jednou, dvakrat, i trikrat, i desetkrat zvysenej hlas... fakt to je preci uplne v pohode. Dokonce i p*ca, ku*va a podobny vyrazivo :D (deti nemaji vyvinuty pojmovy mysleni takze - kdy jindy nez ted :D ) . I kdyz brecite, ale pak vezmete mimino do naruce a pohojsate a usmejete se - tak se buduje bazalni duvera, ze ktery to dite bude cerpat. Ne ze mluvite spisovna a na jedne zvukove hladine. Toz budte v klidu jo? to pravy rodeo teprve prijde (rika matka pubertaka, co ji onehda syn rekl, ze ji bude poslouchat az to, co matka rika, bude dava smysl, a matka pubertacky, co na ni dcera vriskala ze je nejhorsi clovek na svete, protoze trva na tom, aby byla vyklizena mycka) :D hlavne kliiid, jste vsechny skvely 😍

emillyhk
26. led 2022

@odula 😂😂😂 Ježíš, úplně se slyším, když se mnou třískala puberta 🙈 Jinak máš pravdu, to mimčo z toho nemá rozum a za chvíli neví. Rozumově to všechno vím. A co budeme povídat, tyhle zkraty přichází ve chvíli, kdy už je člověk na konci sil, je to taková ta poslední kapka. Ty emoce jsou už tak vypjatý a do toho tohle "selhání"... Každá si to v sobě zpracováváme jinak 😉 Mě pomáhá uronit pár slz, pustit to ven. A když už jsem v klidu, tak se omluvit, pomazlit (zatím omluvu nechápe, ale brzy bude). No a potom se svěřím na MK podobně nešťastný matce, ona ví, že v tom není sama, já vím, že v tom nejsem sama a život jde dál 😊
@monuleee Mě úplně stejně ujely nervy v šestinedělí - přesně jak píšeš, nepomáhalo nic, k tomu spankový deficit... Jo, zařvala jsem, vyděsila se, čeho jsem schopná a co jsem to za mámu, položila dítě do postýlky a v slzách se zhroutila vedle postýlky. No, vybrečela jsem se, ulevilo se mi a dobrý 😉

monuleee
26. led 2022

@emillyhk jo tak to je presny. Úplně stejnej ,,postup" tak aspoň že je nás víc😰😂 můj chlap to nemohl rozdejchat když mě slyšel co jsem to řekla😣🙈

emillyhk
26. led 2022

@monuleee No, můj mi láskyplně řekl, že jsem trubka, když kvůli tomu brečím, protože ten náš křikloun si toho v tom svým řevu ani nevšiml 🤦‍♀️ Pár dní mě potom nenápadně kontroloval, abych se mu nezhroutila (myslí si, že to nevím). Ale naštěstí už se to neopakovalo, když jsem měla pocit, že to nezvládám a byla jsem doma sama, tak jsem šla prostě na moment do jiné místnosti. To že po mrňousovi křiknu teď, to už je prostě jiný, v tom roce už to vnímá 🤷‍♀️

sylvka
26. led 2022

@slecnami Jsem matka tří dětí.nejmensi Karolinka má devět týdnů.dnes přesně jak u vás.v noci spí +- 5 hodin,klidně a často je vzhůru od půlnoci do pěti.dnes od rána uknourana,jen nosím,kojím a ještě ji Dr dala očkování. Takže večer rev.Chtela jsem ji teda dat siroupek,čajka jsem jí ho a málem se mi udusila. Nemohla se nadechnout,tak jsem bouchala do zad,trošku si dýchla a kašel . No dobře deset minut trvalo,než se pořádně a pravidelně rozdychala. Mám hroznou výčitkou,jak jsem blbá.ten strach o ní.myslela jsem,že u třetího mě nic nepřekvapí,že už vím...omyl. Samoz jsem si pobrecela a malá spi u mě,bojím se aby nepřestala dýchat.blbej den prostě.

odula
26. led 2022

@emillyhk jo, vsak jo. vsak me taky ujely nervy. Kolikrat. A taky jsem z toho byla na prasky. Jasny. Ale jenom mam ted uz trochu odstup , vidim trochu vic v kontextu dalsich let, tak jsem se chtela podelit o trochu toho nadhledu (mozna, kdyby me nekdo nabidl ten nadhled tenkrat, pred par lety, a rekl mi - neboj, to jsou maly veci, jsi skvela - byla bych rada). Jenom jsem chtela napsat, ze tohle jsou opravdu maly veci, stane se, jede se dal, pokud je v poradku ten zakladni vztah, kdy matce na diteti opravdu zalezi. To jest ze by mu nikdy neublizila. Twe... kdybych ja mela vypravet kdy mi v poslednich par letech ujely nervy... to by byly diskuse na konikovi pane jo. Ja uz bych i cekala kdy mi zazvoni socialka :D ale jak jsi psala, je dulezity to uzavrit, omluvit se, vysvetlit a pak uz neresit. 😉

maxulekapcule
27. led 2022

Jsem na tom podobně, maly prorve půlku dne, ale je ti teda rev, jako by ho někdo vraždil. Taky ujedou nervy, ale schytá to vždycky ten starší a ten z toho už má rozum. Ale je tak uzasnej, ze mi řekne, maminko, pusť mi pohádku s ty si hajni a odpočiň si, a ještě mě chodí kontrolovat, zda nejsem odkrytá 😁♥️ prostě občas to ven musí

mazeret
27. led 2022

@slecnami rodiče jsou taky lidi!! Taky mi už párkrát ujely nervy. Prostě člověk není za to rád, ale je to zas ventil dospělých... 🙄🙈

michaela666
27. led 2022

Dneska máme taky den blbec, už jsem si vyčerpáním probrečela.
Všichni covid pozitivní, 5 den zavření doma. Dcera má šílenou rýmu, v noci nemohla ani dýchat takže jsme nespaly. Do toho rostou zuby a jak je zvyklá být aspoň 3 hodiny denně venku, doma jí už nic nebaví. Do toho od pondělí řešíme, kdo nám dá žádanku na PCR test a následně manželovi neschopenku. Hygiena a obvoďák si to přehazují jak horký brambor a dnes to vypadá, že si prostě bude muset na dobu karantény vzít dovolenou. 😡 Člověk by řekl, že když je tady covid už dlouho, všichni ví jaké jsou jejich pracovní povinnosti.