Hrozně vylezlý pupík - měsíční mimčo. Srovná se to?

nagojka
10. zář 2021

Ahoj maminky mate nekdo zkusenosti s vylezlim pupikem u miminka?ja ssm tomu nak nevenovala pozornost ale ted uz me na to upozornil i pritel ze ten pupik je vylezly fakt hodne😞ve stredu pristi tyden jdeme do poradny ale zajimali by me zkusenosti zda se pupik srovna.prikladam foto snad to tam bude dobre videt...dekuji

klokanka31
10. zář 2021

@nagojka Nemůže to být pupeční kýla?🤔

emillyhk
10. zář 2021

@nagojka Pupeční kýla. Určitě sledovat, aby nebyla uskřinutá - lehce zmáčknout, pokud to jde, je to ok. Pokud ne, ihned volat na pohotovost a řešit. Většinou se to spraví samo 😊🍀

nagojka
autor
10. zář 2021

@emillyhk zamacknout to jde dobre a lehce...kyla??? Ty jo z ceho se to takhle malemu miminku udela???udelala sem neco spatne?je to moje prvni mimco tak doufam ze sem mu nejak neublizila..

emillyhk
10. zář 2021

@nagojka Hlavně klid 😊 Já se přesně takhle ptala před půl rokem a měla nervy, že jsem něco pokazila 🙈 Naštěstí Google ví všechno 😉😄 Kýla se prostě někdy u miminka objeví, někdy krátce po porodu, někdy později. Rozhodně nevznikne např. tak, že miminko pláče (to mi předhazovala máma). Prostě kýla se objevila, pravděpodobně zase zmizí (syn má 7,5m a už je ok), určitě ji průběžně kontroluj, na kontrole upozorni pediatra a všechno bude v pořádku 😊😘

knoesell
10. zář 2021

@nagojka stejná pupeční kýla se objevila u malého ve 2 měsících, chodili jsme na fyzio tejpovat a za cca. měsíc se pupíček krásně vtáhl zpátky. Údajně se zatáhne i bez tejpovaní až miminko více posílí břišní svaly, ale nechtěli jsme se na to spoléhat, protože potom ve dvou letech hrozí operace.

neomenia
10. zář 2021

Pupeční kýla. Do peti až sesti let se neřeší, casto se sama zatáhne a zmizí. Do tohoto věku je riziko uskřinutí mizivé. Neboj,. pokud by se do školního věku nezatahla, operuje se. ale často se zatáhne.

me_druhe_ja
10. zář 2021

Kýla...🙂 Neboj...až začne miminko víc posilovat bříško, zmizí to samo. Zcela výjimečně to zůstane dýl a až pak se to řeší operativně. Ale zachovej klid, fakt to skoro jistě zmizí samo.