Druhé dítě. Budu muset zas hledat info, nebo mi naskočí?

kachidlo
2. pro 2014

Jsem podruhé těhotná a zjišťuju, že si dost věcí nepamatuju. Z těhotenství celkem jo, ale když tak koukám na miminka, tak nějak nevím, která bije. Mám skoro čtyřletého kluka a tak bych měla už leccos vědět, ale mám pocit, že mně postihla ztráta paměti. Pamatuju si jen každodenní přebalování, a nekonečné uspávání a kojení. ... Plno věcí jsem musela vrátit, takže výbavičku budu muset hodně doplňovat . Pamatuju si paní z porodnice, jak se s ní skoro nebavili, že je zkušená matka druhorodička a ona byla bezradná, když měla poprvé okoupat miminko. To budu zas muset hledat informace znova, nebo mi to naskočí? Už jsem přece jednou měla seznam výbavičky, internetové stránky v oblíbených...to budu muset hledat všechno znova? Je to normální tahle ztráta paměti?

wendy_
2. pro 2014

Neco se urcite pozapomene, ale podle mne toho hodne naskoci az bude miminko v naruci. Ja mela tedy mensi rozdil a docela dost si pamatovala, ale treba muj manzel byl pokazde trosku ztraceny, ale rychle si vzpomnel 🙂.

tamarila
2. pro 2014

Neboj, všechno naskočí 🙂 Taky jsem při těhotenství s druhým měla podobné pocity, když jsem viděla miminko tak jsem si to nedovedla představit, měla jsem pocit že budu zase jenom vstávat a kojit, a že ho nemůžu mít tak ráda jako starší atd atd...
Te´d mám šestitýdenního chlapečka, nechápu jak jsem bez něho mohla žít, co se výbavičky týká tak potřebuju snad čtvrtinu věcí než u starší. Výbavičku moc nedoplňuj, kdyžtak se dokoupí za pochodu, ale ono toho pro ty šprčky ve skutečnosti fakt není moc potřeba. Takže ztráta paměti je normální, stejně jako její rychlý návrat .o) Bude to super, neboj 😉

olusenka
2. pro 2014

mě to naskočilo, jak to postupem času přicházelo, a hodně věcí přišlo automaticky hned po porodu ještě při starání se o mimčo na porodnici v pokoji. To je vůbec něco jiného, měla jsem pocit, že jde všechno samo než u prvního, kdy jsem byla vyjukaná. Ale je fakt, že mám rozdíl mezi dětmi něco málo přes rok a půl pouze.

pigpeppa
3. pro 2014

Já znovu otěhotněla, když byl synovi rok, a stejně jsem si prd pamatovala. 🙂

lrg
3. pro 2014

Já budu mít rozdíl dva roky a taky nad tím přemýšlím, že už si už třeba moc nevybavuju jaké bylo kojení a jak jsem jí koupala, uspávala, oblíkala...... Je to fakt zvláštní, dokonce jsem se nedávno ptala manžela, z čeho jsme byli tak vyřízení, když ještě nic nedělala 🙂 A on mi připomněl spoustu věcí, jak strašně plakala kvůli prdíkům, jak jsme jí nemohli uspat atd..... Když nám v porodnici ukazovali, jak se mímo koupe, všechny druhorodičky se chtěli jít podívat 🙂 Takže to asi je normální, člověk jede na nějakého autopilota v tomhle období asi 🙂 A výbavičku si taky vyjedu na internetu nějaké seznamy a budu doplňovat, protože jsem dost nepořádná a taky jsme se stěhovali, takže mi to ho bude dost chybět. Jen oblečení nebudu vůbec kupovat, protože máme zase holku a ještě stejný termín porodu 🙂

andelka
3. pro 2014

Vzhledem k rozdílu necelé dva roky jsem nestihla nic zapomenout a prostě jsem pokračovala v běžném systému, jen navíc k tomu bylo batole. Pak jsem zpětně si uvědomovala jak první rok první mateřské byla pohoda 😀 Některé věci se po těch 2 letech trochu změnily, třeba výživová doporučení, nebo zas byla spousta nových věcí a vychytávek, takže jsem si užívala každé těhotenství. Po porodu je fakt že mě nechávali být, že všechno umím a znám, ale mně to vyhovovalo.U druhého jsem byla víc v klidu.

vendy01
3. pro 2014

Mam deticky po 6,5 letech a spousta veci naskocila sama. 🙂 Ale bylo i dost veci,ktere jsem si musela pripomenout,hlavne okolo kojeni a ted prikrmy.🙂 Ale pece o miminko byla v zacatku mnohem jednodussi vcetne koupani atd.. Clovek to proste nezapomene 🙂
V porodnici se mi venovali stejne jako u prvorodicek ohledne koupani,pece o mimi. Jen mi to rekli jednou a clovek uz vi a jde vse rychleji. Kazdy porod je teda jiny i miminka,to uvidis sama . Prvne jsem rodila spontanne,druhe planovanym cisarem..
Jinak preji pohodove tehotenstvi a niceho se neboj 😉

janinek
3. pro 2014

@kachidlo nas za chvili ceka rozdil dva a pul a doufam, ze mi to naskoci 🙂 zatim nevericne koukam na oblecky, ze fakt tak male dite preizlo nasi peci tehdy.

mandala
3. pro 2014

Určo naskočí, my máme skoro po 8 letech a všechno dělam tak nějak automaticky, až se tomu sama divím. 😉

skavenka
12. pro 2014

Jasne 🙂 ono vis co ten prvni rok byva dost casto kriticky a clovek ho nejak samovolne vytesni,kdyz jsem cekala druhe a moje kamaradka mi ukazala novorozene jsme si rikala boze co s tim budu delat :D a hned jak jsem porodila ,tak vse se vratilo zpatky uplne v pohode 🙂

sarkar
13. pro 2014

Jé, to je super otázka, taky mě to napadlo...druhé dítko budu mít po 2 letech a 2 měsících a už teď si spoustu věcí nepamatuju a když chovám nějakého novouše, tak se cítím dost nejistá...S malou (21m teď) už je to veget, zrovna jsem koukala na ani ne rok stará videa s malou a říkala jsem si, že to snad není ani pravda, jakej prcek nešikovnej to byl ještě začátkem letošního roku a teď už je to takový dost samostatný dítě, se kterým si i pokecáš, zasměješ, zabavíš...Tak snad mi to pak taky naskočí 🙂 Výbavičku sice mám schovanou, ale vzhledem k tomu, že první byla holka a teď je to kluk, to stejně budu muset ještě pořešit...