Dlouhá cesta autem se tříměsíčním miminkem

martinatd
28. čer 2021

Ahojte, uz jsem to tu řešila ale přece jenom ještě mi to furt vrtá v hlavě. Čeká nás tento týden 1000 km autem . Žijeme v zahraničí a všechny máme od nás tak daleko, proto jsem se rozhodla tu cestu s malým 3 M absolvovat a nějak to zvládnout. Všichni doporučuji cestovat v noci, což i mi přijde nejlepší jelikož maly část doufám prospi, ale zároveň se všude píše a říká, že mimco nemá být ve vajíčku déle jak 2 hodiny a ze se mají dělat často pauzy at se mimco protahne. To si ale trochu protireci a je jasné že když bude maly spinkat i víc jak 2 hodiny, nebudu ho přece zbytečně budit. Mám ale strach ze když tam bude déle, že se něco stane. Zada to pro jednou určitě nějak prezijou, ale všude straší že SIDS, že se může udusit 😔I když se během cesty vzbudí na kojení, tak nakojim a dám.ho zpět abychom mohli pokračovat, přece ho nebudu úplně probírat a ve tmr někde na odpočívadle s nim pochodovat aby měl jinou polohu. To už mi přijde lepší jet přes den.potřebuju se na tu cestu uklidnit a tahle myšlenka mě dost straší. Děkuji za názory 😔🙏

lenatko91
28. čer 2021

Když byly malé 3 měsíce, jela jsem s ní do Německa, nějakých 600km. Jela jsem přes den, malá většinu cesty prospala. Když se vzbudila, tak jsem jen zastavila, nakojila a jelo se dál. Ale měla jsem s sebou mamku jako pojistku, takže na malou dohlížela. Nepíšeš, jestli jedeš sama nebo s někým, každopádně pokud tu možnost máš, jeďte ve dvou, pro tvůj klid 🙂 a pokud musíš sama, tak pořiď zpětné zrcátko do auta, jestli nemáš. 🙂

neomenia
28. čer 2021

Jak už to psaly ostatní v minulé diskuzi: jednorázově taková cesta neublíží. Jeďte pres noc, když bude potřeba, zastavíte, nakojite, protahnete se... Nebo to same pres den, to je úplně jedno. když bude spát, prostě pojedete. Tečka, noc složitého, ne? Nejak nechápu, co řešíš. Bude to ok, šťastnou cestu!

martinatd
autor
28. čer 2021

@neomenia ja vim jsem hrozná 🙈 děkuji 😁🙈

zrzinda
28. čer 2021

@martinatd SIDS z autosedačky? Co to je za blbost? 🙈 My si dlouho cestu s tříměsíční naplánovali na celej den. Dělali jsme zastávky, aby se narovnala. Ale když spala, tak spala, rozhodne bych ji nebudila 😊

martinatd
autor
28. čer 2021

@zrzinda ja nevim, to jsem někde četla proto se raději ptám🤦‍♀️😅 snad to proběhne celé v klidu 🙏😁