Délka miminka v 6 měsících. Je to málo?

rebejsova
24. zář 2020

Maminky, prosím o uklidnění. Syn byl dneska s tatínkem na půlroční prohlídce, má 7,7 kg (to se mi zdá docela hodně), ale jen 65,5 cm. V růstovém grafu se propadl pod 10. percentil. Myslíte, že je to OK? Pediatrička nic neříkala, ale mě se to zdá divné. Oblíkám ho tedy do vel. 74, tak si i říkám, jestli ho sestřička nezměřila špatně.... Díky za vaše zkušenosti!

emamaira
24. zář 2020

Myslím, že ok, co ty a manžel, jak jste vysocí?

areh
24. zář 2020

@rebejsova a na kolikátém percentilu byl při minulém měření? Pokud doktorka nic neříkala, tak bych brala že je to ok. Uvidíte jak to bude na další prohlídce, nebo třeba za čtvrt roku. Může vyrůst i skokově a všechno dohnat.

rebejsova
autor
24. zář 2020

@emamaira Já malá, 158 cm. Partner nevím, ten normální, cca 180 cm.

rebejsova
autor
24. zář 2020

@areh On se právě propadl, minule byl na 27 percentilu. Nebo jestli to u mimin prostě takhle je, že někdy naberou váhu, někdy "vytáhnou"...

barmil
24. zář 2020

@rebejsova tak mne přijde málo i 7,7kg, syn měl teď v 3mesicich 6780gr, neteř 7010 gr ve 4mesicich.. Syn je kojený, neteř na UM.

saarunka
24. zář 2020

@rebejsova já myslím ,že je to v pořádku i podle tabulek na netu. Vůbec se nestresuj😊 my máme v měsíci 50 cm a 3 kg. Narozená o tři týdny dřív.

@barmil A mě teda zase přijde dost 7kg ve 3. Měs.
Průměrná váha 3. Měsíčního miminka je cca 5kg🤷🏻‍♀️🙄

barmil
Autor odpověď smazal
Zobraz
saarunka
24. zář 2020

@barmil to nevím ,to mi teda přijde docela zvláštní🙄

rebejsova
autor
24. zář 2020

@barmil Dvojnásobek váhy má být v půl roce. Jinak váha ve třech měsících dost záleží na porodní, kt. u nás byla nízká (2970 gr).

barmil
24. zář 2020

@rebejsova no tak to je drobinek, tak to je jasný potom..

pavelkamat
24. zář 2020

Oba synové měli na 6 měsících 64 cm. Starší vše dohnal a při nástupu do školky byl stejně vysoký jako vrstevníci.
Nestresuj se😉

lenatko91
24. zář 2020

Nenech se rozhodit.. dcera má až v 10m 6,6kg čili dvojnásobek porodní váhy a 67cm. Tabulkově je na spodní hranici, ona nemá být po kom velká.

sigyn
24. zář 2020

My máme zase gigantuli - v půl roce 70 cm / 9,1 kg 😉 To se srovná..

lovemusicsun
24. zář 2020

Zrovna dnes jsem byla s druhou dcerou na šestiměsíční prohlídce - 65,5 cm, 7950g. Má první dcera měla v šesti měsících 66 cm a 7340g. Obě měly porodní váhu těsně pod tři kila. Dnes má starší 2,5 roku, měří plus mínus metr a váží 13,5 kg. Myslím, že jsou to naprosto normální míry. Orientačně by měl být v šesti měsících dvojnásobek porodní váhy a v roce trojnásobek.

antoinet
24. zář 2020

Dokud neplaší pediatr, nemusí plašit ani rodiče 🙂
Máš drobné dítě, na tom ale není nic špatného, jestli se mu vede dobře 🙂

keksik002
25. zář 2020

Syn v 6ti mesicich 7kg a 63cm ;) takze klidek, pokud dětská nic neříká tak asi v pohode ;)

me_druhe_ja
25. zář 2020

Pokud roste i přibírá, absolutně nemá smysl to řešit. Klik má 10,5m a 9kg. Cm nevím, ale zhruba 71-72 max.
V půl roce měl 7,7kg/67cm. A to je kluk. 🙂 A porodní váha zcela "tabulková" 3,5kg, 49,5cm.

Jinak to měření ber s rezervou, ne pokaždé ty mimca správně natáhnou. My byly jednou u pediatry a na druhej den na neurologii a měřily ho obě: rozdíl 1,5cm.

krupka3
25. zář 2020

Rustovy graf je extremne dulezity. Bylo by vhodne, aby pediatr minimalne sledoval, jak se to bude vyvijet. Nas tedy na univerzite v Pediatrii ucili, ze tohle je jedna z nejdulezitejsich veci, ktere se u deti ve vyvoji sleduji, protoze vyrazne zpomaleni rustu muze znacit velke mnozstvi zavaznych onemocneni. A tim te nestrasim, jen sdilim vedomosti. Verim (nebo spis doufam, jak znam nektere doktory), ze tvuj pediatr vi co ma delat.

rebejsova
autor
25. zář 2020

@krupka3 Ještě doktorce v úterý zavolám, na druhou stranu, ona je opravdu hodně pečlivá, všechno vždycky dovyšetřuje, dořešuje atd. Ale na tohle nic neříkala, prý o tom nepadlo slovo (na prohlídce byl se synem tatínek). Souhlasím s tím, co píšeš, jen si nejsem jistá, že je to takhle i u malinkých dětí - říká se přece, že speciálně kojené děti nemusí nějakou dobu ani moc přibírat, zvlášť, když se začnou pohybovat (syn už leze), začnou s příkrmy atd. Že rostou skokově. A četla jsem, že "své místo" v grafu mají děti zaujmout do dvou let (Znamená to tedy, že do těch dvou let můžou kolísat? To nevím). Jsem z toho zmatená, všichni mi říkají, jak je syn velký, jaký je to chlapák atd., i váhu má pěknou, zvlášť vzhledem k té porodní. A najednou zjistím, že je tu takový problém.

krupka3
25. zář 2020

@rebejsova pozor na zamenovani toho, ze rostou a pribiraji skokove, neni to totez. Kojene deti skokove pribiraji, coz prave ovlivnuje ten pohyb. Rust by vyrazne kolisat nemel. Kazdopadne pokud by slo o jednorazovou odchylku, tak ok. Pokud by se to opakovalo, melo by se to zacit hned resit - lepsi resit neco zbytecne, nez zamedbat potencialni velky problem.