Velmi upovídané dítě. Přejde to někdy?

23. črc 2024

Máte doma taky někdo velice upovídané dítě? Syn mluví a mluví. Komentuje úplně vše. Ráno rozlepí oči a jede "Vstal jsem, jsem vzhůru, vylezu z postele a jdu dolů a tam si budu hrát nebo si pustím tv a taky budu snídat, co jen si dám dneska k snídani" V tomto režimu jede celý den. Často potřebuje i to, abych reagovala a "HM" mu nestačí. Vedle komentování pokládá záludné dotazy typu, co to je antihmota a jak dlouho letí světlo ze Slunce na různé planety, kdo běhal rychleji jestli T-Rex nebo velociraptor. Podobných otázek má denně mnoho. Babička ho odmítá hlídat, když je škola, nosí několikrát týdně úkol navíc za povídání. Učitelka už ho nevyvolává, že se nedá zastavit.
Chodil na nástroj a učitel mi pravidelně volá, že celou hodinu povídali, tak ať víc procvicime to a to.
Byli jsme na dovolené s kamarády, co mají prý upovídané dítě. Po týdnu mi kamarádka říkala, že mají velmi tichou holčičku. Pokud je syn doma, tak se nikdo nedostane ke slovu. Mluví i u filmů, u jídla...
Uklidněte mě někdo, že to přejde.

radecka1
23. črc 2024

Myslím, že nepřejde, jen mu za chvilku budeš moct říct, ať si to zjistí sám, když ho to zajímá, že nemáš tušení.

autor
23. črc 2024

@radecka1 to mu už říkám, ale když někde jdeme, tak to nepomůže a tomu ostatnímu mluvení to taky nepomůže.

glimmer
23. črc 2024

nepřejde, mám doma to samé ... je mu 12 let ... a občas mám pocit, že mluví jen proto, aby nebylo ticho ... všechno komentuje ... Vítek má tedy ADHD, ale i s léky pořád mele a mele ...

budouci_maminka
23. črc 2024

Neprejde. Az na to bude psychicky zraly, tak se kvuli okoli zacne trosku korigovat sam. Ale upovidany bude vzdy.
Treba bude mit svuj podcast 😉)

radecka1
23. črc 2024

Protože mám něco podobného doma, tak proto si myslím, že nepřejde. Můj exemplář docela rád čte, to je občas ticho, tak možná mu zkusit najít nějakou aktivitu, která ho na čas zabaví. Občas ho pošlu pryč, že potřebuju ticho, ale vrací se 🙂. U nás ještě funguje, že může diskutovat o těchto "zásadních světových" problémech s dědou, to si oba užívají.

teate
23. črc 2024

Tohle dělá naše mladší 2.5 letá. Mluví často i ze spaní. 😆 A přesně, ráno otevře oči a už jede bomby. Hned: Už jsem vzhůru. Jdu do pokojíčku. Tady se vyčůrám, mami. Vezmu si kalhotky a vyberu si šaty. Připravím se ke stolu na jídlo. A vše co dělá nebo plánuje udělat, tak říká. A když nereaguju. Zavolá mě. Maaaamiiii? A já, ano? A ona tu poslední větu zopakuje… je to trochu magorismus. 😆 Někdy, když je výjimečně potichu a nic neříká, mám pocit, že na ni leze nemoc. Taky komentuje i televizi, i dospělácký zprávy nebo i dětskou pohádku. Prostě furt a furt. A upřímně, myslím, že z toho nevyroste. To už je prostě taková. Každej řekne: Buď ráda, že mluví… Tak si to tak říkám a beru ji takovou, jaká je. Ale nepopírám, že je to vyčerpávající.

autor
23. črc 2024

@glimmer u nás podobný věk. Taky mám pocit, že mele, aby nebylo ticho.

jannym
23. črc 2024

Syn taky furt mele a je schopny se zakecat s kazdym znamym at uz svym nebo nas dospelych, pro me jako nekomunikativniho introverta je to ocistec, ale osobnost clovek nepredela a jemu vyditelne moc nevadi, ze uplne nereaguju tak jsme se spolu naucili nejak koexistovat

emillyhk
23. črc 2024

Nejspíš to nepřejde - mojí mamce je přes sedmdesát a je to jako přes kopírák. A opravdu komentuje naprosto všechno, nevydrží mlčet ani 30 vteřin, ani když ji o to požádám. Prostě mluví a mluví a mluví... Je to vyčerpávající 🙈😂

sorboni30
23. črc 2024

Mám dvojčata kluky 9 let..jedem z nich stále mluví od malička a nejhorší na tom je, že už nás někdy bolí hlava jak stále mele a mele. Rychlé, v kuse. Ted dcera má 2 roky a 4 měsíce a to samé. Co se vzbudí stále mluví..
Takže nepřejde to. Ve škole mají synové jedničky, ale problémy s chovanim hlavně ten jeden ze stále mluví, hlásí a vykřikuje co ví.. protože prej jeho hlavička mu nedá klid. 🙈

neomenia
23. črc 2024

Jako introvert, co si vystačí sám se sebou , a při mé práci pediatra, kdy v práci melu a melu a komunikuju s rodiči a dětmi několik hodin v ordinaci a doma mě čeká mladší synek, co mele a mele a má tisíce otázek a VYŽADUJE odpovědi a reakce, jsem někdy ( často) zrála na psychiatrii a mám pocit, že vybuchnu, fakt. Mám radost, že je společenský a veselý, ale toto je pro mě náročné.

mirecka.jaroscakova
23. črc 2024

Mladší má šest a tu pusu nezavře, je to děsně vyčerpávající. Navíc ho teď zajímá hmyz, takže o tom buď mluví, nebo se ptá. Usíná kolem půl jedenácté a mluví, ráno kolem šesté už mu ta pusa jede zas. Nevím, jak přežiju prázdniny, nemám možnost být sama a v klidu víc než pár hodin. Navíc mám ještě manžela, který je taky hodně ukecaný a staršího syna🙈 moje nervy🙈

autor
23. črc 2024

@jannym náš syn mluví jen se známými lidmi. Ve škole první rok mlčel.
Mně nejvíc vadí to, že musím reagovat. Často už vypínám a on se pak rozčiluje.

exbordelar
23. črc 2024

Jak je psano vyse, syna to zrejme neprejde. Tak co zkusit to jeho mluveni formovat nejakym prijatelnejsim smerem? Treba existuje nejaky "mluvici" krouzek. Navic podle toho, co pises, bude i velmi chytry. Coz je ta lepsi kombinace 😃
Takze ja bych se zamerila na to, aby nejak smysluplne zpracovaval tu jeho vlastnost, abyste byli vsichni spokojeni. Az bude starsi, treba muze mit svuj vlastni porad, nebo taky muze byt kvalitni mluvci, pracovat v marketingu, byt ucitel, herec atd atd. Je spousta zamestnani, u kterych je velka vyhoda, kdyz nekdo umi mluvit a nestydi se.
Ale verim, ze je to narocne. Syn mel takove obdobi, kdyz chodil do skolky, porad mluvil a na vsechno se ptal proc a chtel se mnou aktivne komunikovat. Taky mu nestacilo "hmm." 😄 Bylo to vycerpavajici a s nastupem do skoly to preslo.

lenkalubina
23. črc 2024

Já jako malá taky pořád mluvila a mluvila...takže když už toho měli naši dost,tak mě přihlásili do divadelního kroužku 🤣🤣 no, nepřešlo to🤣🤣🤣

autor
23. črc 2024

@exbordelar
@lenkalubina on nebude ani na divadlo a ani nic podobného. Před lidmi nemluví a zadrhává se.

volfikovi
23. črc 2024

Obávám se že nepřejde. Dcera 13 let a je to to samé. Teď vstávám , teď se jdu namalovat. Teď si dám jídlo ,dneska sem jedla jen dvakrát denně ,tak ještě něco můžu. A jeeee teď si dám ještě bomonon. Najednou a mami kdy budou Vánoce ? A co budeme na vánoce dělat ? A bude chodit Mikuláš ? No já už sem velká ,ale Matýsek je malý tak by mikukas chodit měl. Je hele jablko to si dám. A mami pojedeme k moři příští rok ? A takto je to celý den. Ona si vystačí i sama když už neví co by tak zpívá nebo si brouká. Někdy toho mám plný zuby , ale naučila jsem se jí částečně ignorovat ,protože jede to samý pořád. Hodně se opakuje. Má Adhd porucha opozičního vzdoru.

petaov
25. črc 2024

Starší syn je to samé, nedá se s ním dívat doma na film natož jít do kina, mele totiž po celou dobu filmu. On ani nekomentuje, co dělá, ale neustále se na něco ptá a přemýšlí nahlas. Napadají ho nejrůznější blbosti. Taky nosí poznámky za vyrušování. Nemá problém ani před cizími, seznámí se s každým. Spíš mi přijde, ze s věkem se to zhoršuje. Asi to má po tchýni, ta taky mluví pořád. Mladší syn v jeho přítomnosti moc nemluví, nedostane se ke slovu. Když ale starší není doma, tak se taky umí rozjet.

te_reza
25. črc 2024

Nepřejde. Na otázku, zda by mohla být aspoň pět minut zticha odpoví, že to neumí a nemá ráda ticho.

kacka1994
25. črc 2024

Ja mam upovidane dva ze tri deti (prostredni dite zacalo mluvit ve vetach v roce a pul a chraptel, protoze to jeho hlasivky nedavaly) a uz i ta nejmladsi pulrocni uz si svoje "blablabla" vali taky skoro cely den :D :D je to tu silene 😆 od rana do vecera se nezastavi, kdyz nekde vyhlidnou nejakou obet, kdo je posloucha, tak jsou schopni vymluvit mu diru do hlavy 🙈🙈 ale doufam ze s vekem ji treba vysvetlim, ze ted potrebuju chvili pro sebe a ticho - ne?! 🫣🫣🤔

autor
25. črc 2024

@kacka1994 zatím se mi nepovedlo vysvětlit, že chci ticho.
"Mami, vím, že jsi chtěla ticho, ale mám ještě jednu otázku."

jitkaem
26. črc 2024

Zacalo to nevinne ..."Honziku, rekni má.....ma" 😁