Stává se učitelkám, že mají averzi na dítě?

dc282308
16. pro 2022

Mám takový zvláštní dotaz, hrozně by mě zajímalo, jestli učitelky ve škole cítí i nějakou nesympatii, a nebo naopak preferenci vůči některým dětem. Myslela jsem si, že jsou vždy 100% neutrální. Nebo by to alespoň mělo tak vypadat.
Už od nástupu do 1. třídy mám pocit, že našeho syna nemá jeho třídní učitelka zrovna v lásce. Ještě není ani první pololetí za ním a už dostal několikrát známku 4, 5. Přestože má podezření na nějakou poruchu, šli jsme do PPP. Všechno jsme splnili. A stejně dostává špatné známky. Syn mi už několikrát řekl, že ho nemá ráda, a když se ho zeptám, proč si to myslí, tak řekne, že to tak je. Že se na něj nikdy neusměje, že mu říká jen věci co dělá špatně. Zatím se ještě nestalo, že by vystavila jeho výrobek, obrázek, nebo psaní. Dnes celá třída jela na výlet a on nemohl, šel do vedlejší třídy, kvůli tomu, že na posledním výletě nestihl vystoupit z šaliny. Asistentka jim onemocněla a učitelka řekla, že ho prostě nebere. Podle mě je to jen zámiňka a nemá ho jednoduše ráda, ale je to profík, a tak by se jí to stávat nemělo, ne?

zelenaesmolda
16. pro 2022

@dc282308
Ucitelka nema pravo dite vyloucit ze spolecne aktivity.Tohle na me zkusili jednou ve skolce a tezce narazili.Proc jsi se za syna nepostavila?Kdo jiny ho ma branit kdyz ne rodice?

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
16. pro 2022

@zet83
a byli tak dobri nebo to byla opravdu tlacenka?

dc282308
autor
16. pro 2022

@zelenaesmolda Já jsem zrovna byla v porodnici, řešil to manžel, ale nešťastně a řekl ji, že ten výlet je stejně nic moc a vezme ho tam sám.

dc282308
autor
16. pro 2022

@zelenaesmolda Ale děkuji za tuhle informaci, to jsem vůbec nevěděla, že na to nemá právo.

zrzinda
16. pro 2022

Ano, i učitelky jsou jenom lidi a je možné, ze nějaké ditko proste v lásce mít nebudou. ALE! V žádném případě nesmí dite vyloučit ze společne aktivity, pokud k tomu není “oprávněný” důvod. Napr.chápu, ze nevezmou dite s epilepsií do kina. Ale i tohle by mělo byt podle mě předem domluveno s rodičem. Důvod “nestihl vystoupit ze saliny” je absolutně mimo. Kvůli tomu bych si klidně i stěžovala a to normálně nemám nijak v povaze. 😊

zet83
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
16. pro 2022

@dc282308
ze dite nestihlo vystoupit z tramvaje je chyba ucitelky,ona si ma deti pohlidat.

Nam se tohle stalo kdysi na ZS.Byli jsme v divadle v centru Ostravy.Byla to tusim 3.trida.Par holek omylem,nevim jak se to stalo,nasedlo do tramvaje a odjelo zpatky do skoly.Myslim,ze neslysely ucitelku jak rika,ze pockame na tu dalsi tramvaj.Nic se nestalo ale ve skole jim chteli dat snizenou znamku z chovani,za coz dostali akorat od rodicu ceres protoze tohle byla zodpovednost ucitelek si deti ohlidat.

slecnami
16. pro 2022

Ahojky, určitě to řešte! Narovinu - já jsem ze školství a bohužel spousta mých kolegyň se chová k dětem hnusně (po mateřské se na původní pracoviště určitě nebudu vracet). Ryba smrdí od hlavy, tak je otázka, jestli něco zmůžeš (smutné, ale pravdivé), ale určitě se za své dítě postav...

dc282308
autor
16. pro 2022

@zrzinda A jak ? Mám napsat nějaký e-mail ředitelce, nebo nějak oficiálněji?

mollyweasley
16. pro 2022

@dc282308 A co s tím má co společné ředitelka? Domluvila bych si schůzku s učitelkou, zeptala se na její názor na syna, co mu jde, v čem je slabší, na co se doma zaměřit, co potrénovat. Jak je na tom s kolektivem, jak se projevuje o přestávce, jestli má kamarády, nezlobí nebo naopak není moc bokem.
Uvidíš, jak se bude učitelka o synovi vyjadřovat. Teprve potom bych dělala nějaké závěry a dala si schůzku s ředitelkou ohledně změny třídy, například.

atraps
16. pro 2022

@dc282308 nejdřív to řešíš s učitelkou a když je voči synovi pořád zaujatá, tak si domluv schůzi s ředitelem školy. U nás to tak funguje.....

andelka
16. pro 2022

Tu asistentku má tvůj syn nebo jiné dítě ve třídě?
Nám se totiž stalo, že ve třetí třídě měl syn též problémy. Hlavně při cestách mimo školu. Pro učitelku to muselo být o nervy. I když jsem taky říkala,že si s tím měla poradit, už ví co od dětí čekat a musí předvídat a dělat preventivní opatření ( zmatkare apod mít u sebe). V pololetí už ho nechtěla brát třeba do knihovny ( stejně jsme šli na vyšetření, takže by nešel), na ŠVP ho vzali,ale po týdnu jsme si pro něj jeli. V té době bylo v běhu vyšetření v PPP a žádost o AP. Covid to tehdy zdržel, a já jsem ho tehdy do konce roku do školy už nedala. Ono je to náročné, uhlídat děti, když je člověk sám. AP má taky právo onemocnět. Ale vylučovat dítě z akcí by se nemělo. Nicméně podívala bych se i do školního řádu. V některých případech tam bývá řečeno i o tomto.

mourovatakocka
16. pro 2022

Ty bláho, já čekala nějakou teoretickou diskuzi a ona takováhle vohavnost! Chudák kluk, když si uvědomuje, že je něco jinak, než by mělo být. Asi by to chtělo si narovinu promluvit s učitelkou, když se ti to nebude zdát, tak pokračovat s ředitelkou. Tohle je teda situace...

dc282308
autor
16. pro 2022

@andelka AP je přidělena jinému dítěti, ale funguje pro celou třídu.

dc282308
autor
16. pro 2022

@mourovatakocka Já se původně chtěla zeptat teoreticky, ale asi by to nedávalo pak souvislost.

zelenaesmolda
16. pro 2022

@andelka
ja bych se rovnou podivala do skolskeho zakona

dc282308
autor
16. pro 2022

@mollyweasley S učitelkou se moc komunikovat nedá, já mám teď šestinedělí a řeší to s ní manžel, ale ona má vypsané nějaké hodiny pro schůzku, které jsou časově úplně mimo. Docela rychle funguje po mailech. Ale to by asi nebylo ono. Proto mě napadlo, ji třeba obejít a začít to řešit s někým neutrálním.

atraps
16. pro 2022

@dc282308 žáden e-mail, přímá komunikace!!!!

knuffel
16. pro 2022

@dc282308 Hele, čas si udělat úča musí. Nevzít na výlet jen kvůli její chybě, s tím ať se jde rovnou bodnout.

dc282308
autor
16. pro 2022

@knuffel Vážně? Takže ji mohu napsat například 3 návrhy termínů schůzky, a ona se přizpůsobí? Mě to teď zpětně hodně štve, protože nejdřív se i syn tvářil, že je mu to vlastně jedno, a pak to obrečel.

antilopkax
16. pro 2022

Učitelce by se to stát nemělo, ale stává se to. Někdy je to i naopak, že dítěti nesedne učitelka a dělá jí naschvály.
Zkusila bych za učitelkou zajít. Časově mimo znamená co?
Učitelku bych neobcházela. U nás se nabízí na konzultace třeba výchovná poradkyně - pokud by hrozil problém.

@zelenaesmolda ono je krásné říct, že učitelka nemá právo dítě vyloučit ze společné akce. Je to pravda, nemělo by se to dít. Ale u nás kvůli jednomu dítěti učitelka zrušila školní výlet. Maminka nesouhlasila, že by dítě šlo do jiné třídy a učitelka řekla, že si to nevezme na triko. Takže všechny třídy někde byly, jen třída mého dítěte ne.

andelka
16. pro 2022

@dc282308 a to jiné dítě jde? I bez AP?
Nerozumím tomu, proč takhle rychle zhodnotili,že nepůjde, z jednoho výletu ( zapomenout se může každý, není to chyba dítěte. My když jsme dvě, hlídáme vše, vystupuju jako poslední, abych věděla,že nikdo nezůstal, a pořád děcka počítáme. Jsou to náročné akce, ale je to součást školní docházky. Důležité pro děti, pro kolektiv.
Vždy je dobré si písemně domluvit schůzku, ať se obě strany mohou na to připravit.

andelka
16. pro 2022

Někdy je možnost zajistit jiný doprovod než AP, která chybí. U nás zaskakuje školní asistentka, speciální pedagog, vychovatelka..

zelenaesmolda
16. pro 2022

@antilopkax
ucitelka spis hledala zaminku,aby nikam jet nemusela.
Proc odmitla to dite vzit?
Tezko se posuzuje kdyz nic nevime

zelenaesmolda
16. pro 2022

@andelka
nebo nekdo z rodicu

andelka
16. pro 2022

@zelenaesmolda ano, nebo prarodičů. Moje mamka třeba chodila se synovou třídou na bruslení. Nebo plavání,taky je potřeba více lidí,rukou..

dc282308
autor
16. pro 2022

@antilopkax Nabízí konzultace v době 12:45-13:30 a 13:45-14:30

zelenaesmolda
16. pro 2022

@dc282308
tak jako tezko tam bude sedet treba do 17h,taky ma nejakou pracovni dobu.