1. třída. Co všechno dítě potřebuje?

lucianka14
19. dub 2024

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co všechno potřebuje dítě do první třídy? Prosím hoďte mi sem nějaký seznam 🙂. Na internetu je těch seznamů samozřejmě spousta a v každém je něco jiného, takže z toho mám spíš zmatek. Takže kdyby vás napadlo něco co opravdu potřebuje, budu moc ráda. Děkuji 🙂

merope
19. dub 2024

Ono bude šíleně moc záležet na konkrétní škole. Něco děcka dostávají, něco se kupuje.

Takže to hlavní, co potřebuješ asi vždy:
- aktovka
- papuče + pytlík na papuče
- dobrá netekoucí flaška na pití
- krabička na svačinu

A se zbytkem bych tak nějak počkala 🙂. Nebo se ptej ve škole, kam je dítě přijaté, co třeba dostanou a co se má koupit.

patypresdevaty
19. dub 2024

@lucianka14 a proto je lepší počkat na seznam z vaší konkrétní školy ;)
Na každé škole děti některé věci dostanou, některé mají na seznamu a jiné nepotřebují vůbec (byť jiné školy je třeba vyžadují)

eviicka
19. dub 2024

Naprostý souhlas s holkami, u nás se dostávalo skoro všechno. Pokud si chceš výdaje trochu rozložit, tak to, co psala @merope (i když u nás dostali i ten pytlík na tělocvik).

K tomu se asi neztratí ještě pastelky a obyčejné tužky - to je celkem spotřební zboží 🙂 (pastelky se osvědčily silné, nejen kvůli úchopu ruky, ale i se tolik nelámou).

glitterglue
19. dub 2024

Skoly poradaji pro rodice budoucich prvnacku informacni schuzky, nema cenu neco iniciativne nakupovat dopredu. Pozadavky se lisi podle konkretni ucitelky, deti ruzne pomucky dostavaji v ramci sponzorskych daru od obce. Je duben a jeste ani nejsou vysledky zapisu, vydrz.

krisstina93
19. dub 2024

U nás ve skole byl v červnu aktiv pro budoucí prvňáčky a tam nám řekli, co potřebuje, vesměs nepotřeboval skoro nic :D aktovku, penal, kufřík s par vecma (vodovky, lepidlo, nůžky, voskovky), sáček a boty na telak, pantofle do třídy a to bylo tak vše. Veškeré učebnice, sešity, pracovní sešity, pera apod dostávali od školy.

aktakd
19. dub 2024

@lucianka14 U nás třeba pouze aktovka, věci na svačinu, tělocvik, přezůvky. Vše ostatní dostal ve škole, od gumy přes fixy, pastelky a vše na výtvarku.

jeyre
19. dub 2024

Počkala bych na informace ze školy, u nás třeba všechny výtvarné potřeby dostali jako dar od města, takže jsem kupovala jen aktovku, penál a přezůvky.

miryp
19. dub 2024

U nás byla potřeba aktovka, penál, zástěra a kelímek na Vv, tenisky do tělocvičky, bačkory, svačinový box a lahev na pití a nějaká hračka. Zbytek buď děti dostaly od města zdarma jako dar, nebo škola nakupovala hromadně za zvýhodněné ceny a pak se cena rozpočítala mezi žáky a my jen poslali peníze.

neomenia
19. dub 2024

To koukám, teda. U nás do první třídy jsme myslím kupovali vše. I celou vytvarku. Nedostali skoro nic. Praha 6. Ale může se to lišit i škola od školy v rámci čtvrti/ města asi🤷

eithelwing
19. dub 2024

Počkala bych na informační schůzku. Napřed se dá koupit taška a penál. Pastelky, pokud máte speciální požadavky.
U nás dost věcí objednávala škola hromadně, dokupovala jsem už pak jen pár drobností.

glitterglue
19. dub 2024

@neomenia Nam treba rekli "v balicku pro deti jsou vodovky, ale ty jsou spatne, nechte je na doma a na Vv kupte jine"😆

kkrubova
19. dub 2024

Sáček na bačkory se nám neosvědčil. Jdou tam špatně dát a nevětrá. Lepší je taška s delšíma ušima.

merope
20. dub 2024

@glitterglue Tak to je ale drsně úchylné - jako že doma se s tím dítě bude mořit nebo že doma si nemaluje nebo co?

hanka_12345
20. dub 2024

@lucianka14 my to mame napsany na strankach skoly -celorocne

glitterglue
20. dub 2024

@merope jako ze si s tim muzou deti malovat doma, aby se to nevyhodilo...ale hlavne ze je to zdarma😅

marses
20. dub 2024

Záleží nejen na škole, ale i na konkrétní učitelce. Mám dvě děti v jedné škole a každému jsem kupovala jiné pomůcky, něco dostali. A určitě to není potřeba kupovat s půlročním předstihem.

l_
20. dub 2024

S jistotou muzes koupit veci na telocvik, tasku, penal, veci na svacu, prezuvky, mozna box/kufrik na vytvarku.. zbytek vazne pockej..

U nas jsme dostali seznam co koupit i s doporucenim konkretnich veci/znacek - ze to maji vyzkouseny.. a zaroven i bylo vypsane, co dite dostane (i krabicka na svacu tam byla, ale pro moji kyselinku mala😁)..

Sponzorovala to obec, takze verim tomu, ze kazdy rok je to jinak, dle daru, dle cen atd..

lucianka14
autor
20. dub 2024

Děkuji všem moc za odpovědi, začátkem června máme schůzku takže tedy ještě vyčkám, aktovku už máme, tu měl syn vysněnou už dlouho.

fire85
20. dub 2024

@merope tak setri se, takže rodič má koupit proste lepší než to co dostali ...tak to chapu já

fire85
20. dub 2024

My dávali asi 500 Kč a škola z toho vše nakoupila

eviicka
20. dub 2024

@fire85 nebo to dostali jako sponzorský dar, tak co s tím, že jo.
@l_ u nás box na vytvarku kupovala škola, a věci na tv (tedy boty do tělocvičny) bych si taky netroufla předem.

fire85
20. dub 2024

@eviicka ale tak boty do tělocvičny proč ne? Musí mít bilou podrazku, kupuju obyc v decathlonu, třeba v srpnu, z toho noha nevyroste . Akorát starší syn měl boty na ven a do tělocvičny, pak nosil už na venkovní tělocvik jen boty na ven takže o to koupím mladšímu min bot na tělocvik. Stejně tak těch různých pytlu/ sáčku do školy, kupovala jsme asi 6 kusu, leží to doma.naštěstí to byly věci z pepca za par kaček.

merope
20. dub 2024

@fire85 Mně prostě jen přijde úchylný, že pokud to je špatný pro školu, tak proč by to mělo být dobrý pro malování doma - když je to v principu totéž. Nebo jestli berou, že když dítě maluje ve škole, tak doma malovat nebude... přičemž lepší by bylo to nekupovat vůbec a koupit něco jiného.

fifinka2020
20. dub 2024

@fire85 no právě že až třeba v tok srpnu, ne v dubnu 🙂

lucy1234567
21. dub 2024

Dobrý den, v tomto duchu bych vás moc ráda poprosila o vyplnění dotazníku ohledně školních aktovek pro děti 1.-4. tříd. Moc mi to pomůže, děkuji! https://forms.gle/tf1r2fNtxWShJ25y7