Spořící účet. Máte? Vyplatí se?

obloha78
30. čer 2022

Hezký den děvčata,
chtěla bych se zeptat,jestli máte založený Spořící účet?Už jsem o něm delší dobu uvažovala,ale nevím,jestli se vyplatí nebo ne.Někdo mi tvrdí ano a někdo ne.Tak jestli by jste mi dali info k tomu?yDěkuju

kamce
30. čer 2022

@obloha78 tak rozhodne je lepsi mit sporici ucet, at se alespon nejakym urokem penize zhodnocuji nez lezet na beznem uctu s 0%😊 u air bank mam aktualne 4% do 250tis. V dobe covidove byl ale snad jen 0,5 🙄

zelenaesmolda
30. čer 2022

@kamce
pri skoro 20% inflaci je to k nicemu

j.a.n.i
30. čer 2022

@zelenaesmolda Od kdy plati ze -16 = - 20 ... přemýšlím, kdo z nas nechodil do skoly.

areh
30. čer 2022

@obloha78 já ho mám k běžnému účtu. Mám tam odložené peníze, které chci mít po ruce, ale nechci je mít na běžném účtu.Úročení mám 4 %, takže aspoň něco. Je jasné, že na spořicím účtu nezbohatneš, tak záleží proč ho chceš.

m8
30. čer 2022

@obloha78 Já ho mám u Airbank, při běžném účtu. Jak už tu bylo psáno výše, je lepší ať se ti úročí alespoň něčím, než aby se to válelo jen tak na účtu. Ale každý ti řekne něco jiného a rozhodnout se musíš ty sama. 🙂

kaml24
30. čer 2022

Určitě lepší, než nechat peníze na běžném účtu, jsou kdykoliv k dispozici. Pokud bys chtěla vyšší výnosy, je třeba investovat jinak a dlouhodobě..

j.a.n.i
30. čer 2022

@kaml24 To jo, akorát pokud s tím nemá zkušenost, tak začínat v téhle době... to taky může vyjít líp ten běžňák.

intonace
30. čer 2022

Mám k běžnému účtu dva spořicí,na jeden při RD moc neposílám,ale peníze se i v malém můžou hodit. Druhý mám pro syna a vkládán mu tam když něco dostane k svátku, narozeninám atp. Kdykoli můžu přeposlat na běžný účet, když je potřeba.

betelgeuzz
30. čer 2022

Ano, mám k běžnému účtu i spořící. Mám tam uložené peníze, o kterých vím, že budu za chvíli potřebovat. Lepší na spořícím se 4%, než na běžným. Ale na dlouhodobé ukládání peněz to není ideální.

darinka84
30. čer 2022

@obloha78 záleží co od toho očekávás.. Ja mam pro děti. Nebo pro strýčka příhodu.. Prostě tam každý měsíc odlozim peníze. Každý měsíc odlozim i do,, tajné,, skrýše... Další takové dvě pokladničky má manžel pro děti a jednu rezervu pro nás... Prostě peníze na více místech... Ale víme ze na tom nezbohatnem.. Takže záleží zda chceš tvořit rezervy nebo vyloženě investovat.

mourovatakocka
30. čer 2022

@obloha78 Doporučuju zajít si do banky a zeptat se tam, kde máš běžný účet. A uvidíš. Já jsem se pořád odhodlávala řešit nějak finance a když už jsem to jako vždy prokrastinačně odkládala, volali z banky, jestli nechci přijít na návštěvu 😁 No a tak mám spořicí účet, jednorázově vložené peníze a dej se vůle Boží. V současné chvíli žádná sláva, ale lepší než absolutní nula na běžném účtu.

kamce
30. čer 2022

@zelenaesmolda 🤔 jakoze uroceni 4% je k nicemu oproti 0 %?

zelenaesmolda
30. čer 2022

@j.a.n.i
ne,samozrejme to neplati ale porad ty penize ztraceji hodnotu tak rapidne,ze ty 4% fakt nepoznas

obloha78
autor
30. čer 2022

@darinka84 mám běžný účet a ty peníze co nepotřebuju,tak jsem myslela,že bych si založila spořící účet a nějaké peníze na něj přeposílala.A nevěděla jsem,jestli se to vyplatí.A děkuju

j.a.n.i
30. čer 2022

@zelenaesmolda No, ja tedy 4% poznam, kor když me nestoji zadne usili.

marketa11112
30. čer 2022

@obloha78 urcite zaloz. Riziko zadne a mas par procent ke vkladu navic. Cokoli je lepsi, nez bezny ucet.

kometkak
3. črc 2022

Spořící účet je dobrý asi jen k tomu, nechat si tam nějakou krátkodoubou rezervu. My tam máme tak na cca 4 měsíce fungování. Na obyč. účtu mívám jen tak 5-10t. Ale kam dneska s penězi, to je asi jak věštění z křišťálové koule. Ale název není správný.. spořící účet určitě není NIKDY spořící, nikdy nepokryje ani inflaci. Spořit v penězích (dolary, eura, koruny.. aj) prakticky nelze. Současné neníze jsou vhodné bohužel jen na to, je vydělat a obratem utratit, dokud mají hodnotu.. Bohužel to je realita.

johca
4. črc 2022

mám stavebko, jestli je to tím myšleno...https://www.financni-navigator.cz/424-stavebni-... tady je hezky vysvětleno a poradili mi i 🙂