Exekuce na účet + plat. Nestrhnou mi RP i plat najednou?

3. srp 2022

Ahoj,
Svojí zapometlivostí sem porušila splátkový kalendář, tudíž mi byl zablokován účet + exekuce na plat.
Pracuji na částečný úvazek + mi chodí RP (7100,- a nějaké drobné). Ovšem mezi RP a vyplatnim termínem je jeden den rozdíl. Nestrhnou mi oboje najednou? Samozřejmě to chci mít zaplacené a z krku, ale nechci o tu částku přijít dvakrát, jestli mi rozumíte.
Do Ex. kanceláře volám od rána, bohužel zatím bezůspěšně.. díky za případné rady

j.a.n.i
3. srp 2022

Nejak nechapu o co nechceš prijit 2x, z uctu mohou strhnoit vse co na nem je.

zuzita15
3. srp 2022

@j.a.n.i nemusi nechat zivotni minimum?

autor
3. srp 2022

@j.a.n.i vymahaná částka činí 12,5 tisíce, když mi během jednoho dne přijde rp (s těmi 5000,- navíc) a druhý den výplata, na kterou je taky nastavena exekuce a bude cca 12000,- tak abych o to nepřišla dvakrát

zuzita15
3. srp 2022

Proc bys o to mela prijit 2x? Proste si strhnou 12.5 tis, pokud uz je to castka vcetne vsech uroku z prodleni a odmeny exekutorovi. Urcite ti nestrhnou 2x 12.5

autor
3. srp 2022

@zuzita15 no, prave tím ze jsem na účtu -12,5k plus mám obstavenou výplatu tak tím, že je to v rozmezí jednoho dne tak nevím. Jestli to jde přes účetní tak z výplaty nebude nic ale den před tím přijde RP, tudíž se vyrovná ten mínus na účtu, jestli mě chápeš

zuzita15
3. srp 2022

No tak ale tech 12.5 minus na ucte asi nebude cela vymahana castka, to je jen dluzna castka, ze ktery ta exekuce vznikla, ne? Celou vymahanou castku bys mela mit v obsilce od exekutora. Az ti na tvuj ucet dorazi 12.5 tis, tak tim uhradis dluznou castku a z dalsich penez si pak exekutor strhne uroky z prodleni a svoji odmenu. Podle me ti teda musi nechat zivotni minimum

zuzita15
3. srp 2022

Jo, musi ti nechat na ucte 9tis a nejaky drobny

autor
3. srp 2022

V obsílce je stejná částka jako je zamrazena na uctu

zuzita15
3. srp 2022

Jo tak jeste jinak, ja myslela, ze mas treba kreditku a jsi v minusu, takze nejsi v zadnym minusu, mas zmrazenou castku 12.5 tis, ok, takze ti strhnou proste 12.5 tis, pokud ti na ucte zbyde to nezabavitelne minimus 9tis a neco, jinak ti strhnou maximum, co muzou, a dalsi mesic zbytek. Nic dvakrat strhavat nebudou. Mozna bys mela zapracovat na svem vyjadrovani, protoze tohle pochopit je fakt orisek

autor
3. srp 2022

@zuzita15 omlouvám se😅 super, jsi moc hodna, diky za trpělivost a přelouskání mých zmatených myšlenkových pochodů😂

veroniquecz
6. srp 2022

@zuzita15 a není těch minus 12,5 t. myslen kontokorent?

zuzita15
6. srp 2022

@veroniquecz to jsem si puvodne myslela taky, ale nakonec jsme se dopatraly, ze to neni minus, ale castka zmrazena na ucte exekutorem shodna s castkou v obsilce

2hanah
6. srp 2022

Exekutorovi se nedovoláš, telefon nějak neberou ze zásady, ne že bych s tím měla osobní zkušenost, ale často to řešíme v práci.