Exekuce na účet, kam mi chodí jediný příjem, a to rodičovský p. Co dělat?

stastnamatka07
5. bře 2023

Ahoj, ve čtvrtek večer jsem se dozvěděla, že jsem měla před rokem zaplatit něco o čem jsem ani nevěděla a dali mi rovnou exekuci na účet. (Žádné dopisy apod nechodili ani na poštu) Podvod to ale není, je to přímo od nějaké soudní exekutorky dle banky.
Na ten účet mi chodí ale jediný příjem a to rodičovský příspěvek, žiji teď chvíli sama, s otcem dětí jsme se ještě nedohodli kolik bude platit a s nájmem mi pomáhají rodiče. Celý rodičovský 13 tisíc mám na 2 děti a pro sebe na celý měsíc. V úterý mají rodičák odesílat a mě zajímá, zda bych v pondělí stihla změnit číslo účtu, když bych tam šla hned po otevření, zkusím vysvětlit situaci. Přece mi nemůže zabavit peníze, které mám na celý měsíc a ještě k tomu jsou to peníze pro DĚTI. Samozřejmě budu volat o exekutorce zda to nemůže stáhnout, že budu posílat na jejich účet splátkový kalendář. Děkuji za rady.
OLOMOUCKÝ KRAJ

melek5
5. bře 2023

@stastnamatka07 ahoj já myslím že má rodicak ti nesáhnou nebo by neměly ale běž na úřad a oni ti to vyřídí že máš vyživovací povinnost a pak na to už fakt nemůžou sáhnout

lencaa11
5. bře 2023

@stastnamatka07 účet je zablokovaný exe je mu fuk co ti tam chodí pokud nestihneš změnit výplatu rodičáku tak můžeš vybrat u banky životní minimum jinak účet ti odblokuji až to bude zaplaceny splátkový kalendář si domluvit můžeš to je fajn ...ale účet ti neodblokuji

j.a.n.i
5. bře 2023

@melek5 Vždyť oni ji taky na rodičák nesáhnou, ale ve schvíli, kdy to přijde na účet, tak už to žádný rodičák není, ale jsou to prostě peníze na zablokovaném účtu a už je fuk, co to bylo.

malanoha
5. bře 2023

A kolik je ten dluh? Nemůžeš si to třeba půjčit od rodičů a splácet to jim?

melek5
6. bře 2023

@j.a.n.i ona se ptala jestli ji nezabavi peníze které ji přijdou na účet tak jsem ji odpověděla 😉

stastnamatka07
autor
6. bře 2023

@lencaa11 Dle právničky to může stáhnout a já jí to budu platit na jejich účet.

stastnamatka07
autor
6. bře 2023

@melek5 Ptala sem se, jestli stihnu změnit číslo účtu na sociálce, když mají odesílat 07....
Já vím, že na to nárok nemají a navíc já mám 2 děti a z toho je živím celý měsíc, tudíž stoprocentně dle životního minima na to nemá nárok.

lencaa11
6. bře 2023

@stastnamatka07 nemá nárok ale exe nerozlišuje co přijde na účet oni to zablokuji a max se snima dohodnout na splátkách ...

j.a.n.i
6. bře 2023

@melek5 Ale blbe, jak to dorazi na ucet, tak uz na to klidne sahnout mohou a taky sahnou, resp. ucet uz je blokovany, takze vic jak tu castku k jednorazovemu vyberu z nej nedostane.

j.a.n.i
6. bře 2023

@stastnamatka07 Narok na to maji... A zda UP stihne zmenu, to se musis ptat tam, to ti tady nikdo nerekne, záleží, zda narazis na hodnou urednici, co to bude chtit resit.

bertik20
6. bře 2023

S exekutory není kolikrát řeč. Nejvíc mě na tom štve,že nikdo!!!! nepošle ani upozornění, že se někde něco dluží. Bohužel se nám stalo to stejné a hned 2x a my neměli ani tušení, že někde něco dlužíme. Vše prošlo i soudy a od soudu také ani čárka,že se něco projednává - prostě o nás bez nás!!!
Účty ihned zablokované a ani exekutor se neobtěžoval nás informovat,že má exekuční příkaz. Účty odmítl odblokovat dokud jsme nezaplatili. V prvním případě jsme si museli půjčit od rodiny, protože takovou částku jsme neměli a v druhém případě jsme museli do banky a banku požádat o zaplacení vymáhané částky z našeho účtu. Za to jsme platili poplatek 500,- bance a účet nám exekutor uvolnil až za týden🤦

V tomto státě naprosto chybí povinnost kontaktovat dlužníka a tak spousta lidí nemá ani tušení, že mají problém....

stastnamatka07
autor
6. bře 2023

Tak už to nestíhám, mám smůlu ale mám si nechat v bance vyplatit trojnásobek životního minima, nemá někdo zkušenost?

lencaa11
6. bře 2023

@stastnamatka07 ano zajít do banky a podat žádost o vyplaceni trojnásobku živ.minima a nechat si zaslat další rodičak na složenku než budete mít exe zaplacenou

bertoldina
6. bře 2023

@stastnamatka07 Zarid si chráněny účet. A teď stáhni ten 3nasobek živ.minima. Detaily k chráněnému účtu ti řeknou v každé občanské poradně.

ninive211
6. bře 2023

@bertik20 To je blbost, že by nikdo neposílal upozornění o dluhu, já když zapomněla několikrát zaplatit telefon, vždy O2 posílá SMS i email, že není zaplaceno a že mám 5 dní na to to uhradit, jinak pozastaví služby, to samé u radnice kvůli nàjmu, když se navyšovaly zálohy na služby a my jsme blbě nastavili TP a byl tam nějaký menší nedoplatek - přišlo upozornění, ještě ten den jsem dluh uhradila. Pokud nemá někdo přehled o tom, že někde něco nezaplatil, je to většinou jeho chyba, že nemá nahlášené aktuální kontaktní údaje, adresu, telefon...je blbost, že by někdo dával hned dluh exekutorovi, aniž by se jen jednou jedinkrát pokusil kontaktovat dlužníka kvůli úhradě dluhu. Problém samozřejmě může nastat kvůli dluhům expartnera atd.

stastnamatka07
autor
6. bře 2023

@ninive211 Jasně píšu, že mi nic nechodilo a nejsme jediný, ptala jsem se právníka a kolikrát dopisy neposílají, posílají třeba jen emaily které zapadnou do spamu atd, kdybych o tom věděla, tak to asi platím ne ? Lepší platit měsíčně než pak tahle situace ! A údajně jsem měla u nich pojištěné auto a pojistku sem nezaplatila ale u nich jsme měli měsíc zdarma na vyzkoušení a měl se platit až další měsíc, takže to byl podraz ! Proto po tom prvním měsíci jsme to rušili, protože nás známý který řeší pojistky všeho druhu nám doporučil něco jiného ale že to bylo z pojistky která měla být zadarmo jsme se dozvěděli až teď, když jsme tam dnes volali....

j.a.n.i
6. bře 2023

@stastnamatka07 Jasně a soud, který řešil nejdříve platební příkaz a pak tu exekuci, tak se taky neobtěžoval ti nic poslat...

ninive211
6. bře 2023

@stastnamatka07 No tak to jste v tomto případě narazili na hajzly a podvodníky, to mě mrzí. Každopádně pojištění (pojistka) začíná vždy nejdříve dnem, kdy je uhrazeno, takto standardně fungují všechny pojistné smlouvy, pokud jste neuhradili nic, tak jste pojištění de facto nebyli...by mě tedy i z osobního zájmu zajímalo, co to bylo za produkt a společnost a jak byla postavena ta pojistná smlouva.

krisstina93
6. bře 2023

To asi nestihnou, ale můžeš až přijde zajít do banky a vybrat si ho.

stastnamatka07
autor
6. bře 2023

@j.a.n.i Věřit mi nemusíš 😉 Já se tě taky o nic neprosila, ptala jsem se zda stihnu změnit číslo účtu a ne proč soud neposílal dopisy ;)

sangina
8. bře 2023

@stastnamatka07 okamžitě volej exekutorovi....sděl mu,že zabavil nezabavitelné částky na učtě a sociálce si vybav zasílání poukázkou...tohle se mi také stalo...bývalý neplatil a vlezli mi na konto..zabavily mateřskou přídavky,doplatek na bydlení..po sdělení a zaslání dokumentů mi je vrátily na učet..a dokonce i s omluvou

stastnamatka07
autor
8. bře 2023

@sangina Děkuji už jsem to vyřešila, já sem hned pak v pondělí exekutorce volala a ona mi řekla že jí to nezajímá, že tenhle zabavený rodičák mi vyplatí banka jako trojnásobek životního minima...

j.a.n.i
9. bře 2023

@stastnamatka07 No, vzdyt ma pravdu...

bertik20
9. bře 2023

@ninive211 blbost to není. Nikdo se neobtěžoval. Dokonce v jednom případě ani soud a ani právnička, že manžel prohrál spor. Bylo to v roce 2020, byl kovid a najednou obstavené účty. V druhém případě si pojišťovák na manžela uzavřel pojistku a že 300,- byla exekuce 6 tisíc. A opět ani soud, ani ta pojišťovna se neobtěžovali informovat,že se něco děje!!! Tak to bohužel u nás bylo. Až zpětným pátráním co,kde,jak jsme příčiny exekucí zjistili.

bertik20
9. bře 2023

Jinak všechny účty máme v pořádku, nikdy jsem se neopozdila s platbou, o všech povinnostech si vedu záznamy.
Bohužel jsme narazili na podvodníky, kteří v tom umí chodit a v okolí nejsme jedinní, koho takhle u soudu potopili a hodili je do exekuce.