Opilý parter. V jakém stavu chodí vaši muži domů z hospody?

jajaneu
12. únor 2022

Předem chci napsat, že můj muž není alkoholik a doma žádný alkohol nepijeme... Pivo jen v létě ke grilování.

Chci se zeptat, v jakém stavu chodí vaši můži domů z hospody... Ten můj jde stěží jednou za měsíc na pivo, a je jedno jak dlouho tam je, ale téměř vždy přijde nalitej, kolikrát i zvracel, ale to už jsem mu zatrhla. Zaleze spát na gauč a já celou noc nespim, poslouchám jak funí, škyta, heká nebo mluví ze spaní... Ráno je úplně k nepoužití plus ten smrad... Ještě než jsme měli děti tak to byla katastrofa, sotva vylezl po schodech a vše poblil, hlavně po vánočním večírku...
Nechápu proč pije tak moc, spíš se setkávám s názorem že to je normální...

klokanka31
12. únor 2022

@jajaneu Tohle bych teda nesnesla. Dělala to moje švagrová, a je to hnus když měli vše poblinkaný,taky jim to manželství nevydrželo...
Jinak můj chlap do hospody nikdy nechodil, kupoval si pivo domů, ale to už taky zrušil kvůli naší malé a nepije vůbec.

jajaneu
autor
12. únor 2022

@klokanka31 hnus to je to máš pravdu... Kdyby chodil do hospody každý víkend a tohle pak doma předváděl, tak s ním už dávno nejsem... Spíš mě vážně zajímá zda i jiní chlapy chodí domu pod obraz...

lenerka1
12. únor 2022

Asi v kolektivu nepozná míru nebo ho chlapi vyhecují. Můj muž se z hospody vrací v náladě, ale použitelný. Ožere se akorát s mýma příbuznýma (on tintítko a oni chlapi jak hory, takže je ve značné nevýhodě 🙂 ), ale to je tak jednou za půl roku možná za rok. Naštěstí nezvrací, to bych těžko rozdýchávala. Zase máme vtipné historky typu, jak vrávoravým krokem chodil po baráku a hledal syna...nenašel, syn spal u babičky a muž na to v alkoholovém opojení zapomněl 🙂

klokanka31
12. únor 2022

@jajaneu A kdyby i jiní chodili pod obraz, pak bys mu to tolerovala? Ještě když máte dítě/děti,asi není dobrý aby viděli/cítili tátu nalitýho...

jajaneu
autor
12. únor 2022

@klokanka31 oni ho naštěstí nevidí a ráno si zaleze do dílny jako každý víkend nenechávám ho spát. Jinak já mu to toleruju, ale samozřejmě mi to vadí... Opět opakuju že mě zajímá stav ostatních...

jajaneu
autor
12. únor 2022

@lenerka1 vtipné zážitky máme taky, ale jen když jsme byli někde spolu... Jinak já si též myslím, že se tak výborné baví až se zapomene... On má na víc ještě hodně citlivé zažívání tak proto to blinkani...

bara88
12. únor 2022

@jajaneu a proč tě tak zajímá stav ostatních?když by ti tady napsalo dvacet ženských že toto by netolerovaly a rozvedl se tak to tolerovat nebudeš?nebo kdyby ti tady dvecet ženských napsalo že to chlapů dělají taky tak ti to bude připadat normální?

pampeliska1313
12. únor 2022

Hmmm, já chodila pít s manželem, trochu vychcaně, abych viděla toleranci. A ten proste pít nepřestane. Takže jsem ho kolikrát táhla domu a blil ruzne venku, paráda, ale to bylo ještě za školních let. Ale “dikybohu” má autoimunitni zánět a došel k tomu, ze mu alkohol nedělá moc dobře. Takže teď když jde výjimečně na pivo, jako je to z nej cejtit, hnedka usne, ale tím ze mi to nepřijde jako katastrofa, ze výjimečně takhle jde, tak to beru v pohodě. problém bych viděla, kdyby chodil pravidelně a nedokázal bez toho bejt, nebo kdyby se opil a byl třeba agresivní, to bych už řešila.

jajaneu
autor
12. únor 2022

@pampeliska1313 pravidelně nechodí, spíš tak jednou za dva měsíce a agresivní naštěstí není, hned spí...

drakenn
12. únor 2022

Můj muž jednou měsíčně přichází veselý a miluje celý svět. A neblinka..

neomenia
12. únor 2022

Manžel se pob....il podle mě tak dvakrát nebo třikrát za těch 15 let, co jsme spolu. Vždy do wc. Jinak domů alkohol kupujeme , ale pijeme s mírou, neopijime se. Tvůj asi nezná tu hranici, kterou má každý jinde. Nekdo vypije klidne lahev vína a je úplně v pohodě, někdo leží pod stolem a blinka po dvou skleničkách. Je To individuální, promluvila bych s ním, ať treba vice pije i vodu v hospodě, a ať dává vic pozor na svojí hranici.

guliii
12. únor 2022

Manžel už je dlouho abstinent, protože usoudil, že mu alkohol nedělá dobře a byl pak k nepoužití. Ale jak říká on prostě pil a dobrý, dobrý a pak jako když ho někdo praští palicí a bylo to moc. Pak prý zvracel a několik dní mu bylo zle. Já ho tedy potkala už jako abstinenta, nedá si se mnou ani skleničku vína. Ale taky měl matku alkoholicku a říkal, že se bál, když nepozná kdy má dost, aby jednou neskončil jako ona. Okolí si na to muselo zvyknout, že si s nimi nedá ani pivo jen nealko. Nepije už asi 15 let, jen třeba nealko šampus nebo nealko pivo. Já bych asi přežila, když by šel jednou za dva měsíce do hospody, nelíbilo by se mi to, ale tolerovala bych mu to. Když by byl jinak super manžel. Každý má nějaký neduh, ale pokud by se poblil, musel by si to vše po sobě uklidit a vyvětrat.

biciklissie
12. únor 2022

Já jsem tu vždycky za toho, kdo alkohol toleruje velmi málo. Jako takhle, manžel pije pivo, výjimečně víno, tvrde minimálně. A má naprosto stopku, ví, kdy má dost a neřeší kamarády, co nabízí až moc. Že by si dal víc, než je zdravo, to akorat jednou ročně na cundru. A to ještě pokud fakt je to absolutně bez rizika. Minule tam hlídal kamaráda, co má s alkoholem problém, takže si dal jen společensky. Vím, že se v tom na něj mužu absolutně spolehnout, nikdy by neřídil, pokud by měl alkohol, nikdy by nebyl opilý před detmi. Takhle je to u nas. U tebe, no, pro mě je výstražné, když muž nemá stopku, neví, kdy má dost a opakuje se to. Tohle by měl mít každý vyřešené a vyzkoušené za dob mladí a už vědět a podle toho se řídit. Druhá má obava by plynula z toho, že se opije vždy, když je příležitost. Chodí takhle do hospody jednou za dva měsíce, ale když pak bude víc příležitosti (hospoda, oslava, grilování, svatba, atd.), tak bude ožralý pokaždé? Asi bych si s ním o tom vazne promluvila. Za mě je chlap ten, kdo se nedá vyhecovat kamarády a kdo ví, kdy má dost. Ale to se budu opakovat, to je v ČR nepopulární názor a jsem za zapsklou babu, co nepřeje legraci.

mishka87
12. únor 2022

@jajaneu můj nikdy pod obraz nebyl. Nebo aspoň ne viditelně. Maximálně, když mu nesedne víno, tak ho v noci nachrápne, ale to už musí být. V hospodě sám byl naposledy před covidem. Jinak občas skočíme na večeři všichni a dá si třeba láhev vína. Tvrdé už nepije. Dříve si dal třeba Jagermaistera, ale víc jak půlku lahve nedal. Jeho táta byl kdysi alkoholik a tak nechce být jako on.

jjasmina
12. únor 2022

manžel do hospody nechodí, max si dá doma pivo, panáka, Občas to přežene, ale to já i s malou spíme.nevyvádí a nevadí mi to. Ikdyž to přežene, špatně mu nebyva a kolikrát je dřív vzhuru než my, uvaří, uklidí.. Použitelný je až moc 🙂

jajaneu
autor
12. únor 2022

@guliii právě že jinak je skvělej táta, hodně pracovitej a šikovnej...

jajaneu
autor
12. únor 2022

@biciklissie jo taky mě napadlo, že by už měl znát tu hranici a nechovat se je za mladí... Jinajk na jiných akcích jak píšeš si dá třeba jen pivo dvě, tvrdý vůbec... Přežene to jen v té hospodě...

lotosek
12. únor 2022

A jemu samotnému to není trapné, že po každé hospodě je jak žok? Dospělý chlap a neumí pít tak, aby se úplně nezrušil? Ostatní kolegové se taky po každé akci vrací po čtyřech a budí s kýblem u hlavy, nebo jenom ten tvůj? Asi bych si s ním velmi důrazně promluvila, že toto je už přes čáru a co navrhuje. Domluvila bych se s ním, že příště udělá vše pro to, aby ta hospoda proběhla bez blití a bolehlavu na druhý den - pořádně se nají, další jídlo ať si klidně objedná i v té hospodě, bude důsledně dbát na nealko a nebude do sebe klopit všechno, co kdo objedná. Někdy člověk chce zbytečně šetřit a neobjedná si nic k jídlu, žádné nealko, po pivu pak samozřejmě hlad ani žízeň nemá, ale to pak může špatně dopadnout, zvláště když se začne panákovat. Jestli se i po této domluvě nebude umět uhlídat, tak bych mu natvrdo řekla, že asi by bylo lepší do té hospody nechodit vůbec, když to očividně nezvládá.

jako_mala_holka
12. únor 2022

Manžel do hospody dávno dávno nechodí, ale doma si rádi dáme víno, manžel v létě pivo, žádná divočina... Naposledy byl v hospodě zapíjet dceru a to přišel druhý den do porodnice ještě s kocovinou 😄 chudák jsem byla hlavně já, že jsem se na něho musela koukat, jak trpí 😁

katule1990
12. únor 2022

@jajaneu Manžel jde tak jednou až dvakrát do roka, není to teda hospoda, to nemá rád, ale sportovní akce a pak párty. Přijde v náladě, ale rozhodně nezvrací a není totálně ko. Za 10 let jsem ho viděla zvracet jen jednou, a to když slíbil, že se mnou a mojí kamarádkou vypije sám litr vína, víno normálně nepije vůbec. No, už si ho s náma nikdy nedal 😂. Jít jednou do měsíce na akci a opít se mi nepřijde žádná hrůza hodná rozvodu, ale nechápu, že se není schopný ponaučit a vždycky dopadne tahle zle. Sama si dám víno celkem často, ale vím, kdy mám dost, abych nedopadala takto. Zkusila bych s ním promluvit, jak se píše výše. Musí přece vadit i jemu samotnýmu, že je mu vždycky tak zle a někdo po něm ješte musí uklízet a starat se o něj. To fakt není hodný dospělýho chlapa od rodiny.

sasbu
12. únor 2022

Můj manžel pije tak 2x měsíčně. Už to není tak divoké, jak kdysi. Přijde v náladě, ale naštěstí nikdy snad nezvracel. Tolikkrát jsem mu říkala, že se mi to nelíbí.

biciklissie
12. únor 2022

@jajaneu Tak to bych asi viděla na to, že ho tam stengruji nějací kamarádi. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby jste na druhý den ráno měli naplánované neco, kdy by prostě musel fungovat.

jajaneu
autor
13. únor 2022

@biciklissie ano asi to bude i v těch s kým chodí... A když máme někam třeba jet tak přijde úplně střízlivý, to je zodpovědný

mrstte
13. únor 2022

@jajaneu jednou za měsíc bych to snesla, jen je na houby že mu je potom blbě. Můj přítel jezdí domu na víkendy a většinou se aspoň jeden den opije... To mi přijde mnohem horší.

jajaneu
autor
13. únor 2022

@mrstte to mě mrzí...

biciklissie
13. únor 2022

@jajaneu Tak to asi bude hodně o tom, že se prostě necha ovlivnit. Známe ty mužský kecy, že teda snad se nemusí doma dovolovat, že snad neco snese, že ještě do druhý nohy, pak třetí nohy... Když dokáže být zodpovědný, tak to je snad ještě ok. Bych ty promluvy směřovala nenápadně tím směrem, copak to tam má za společnost.

kakba
13. únor 2022

@jajaneu pockej, resis tady fakt hospodu 1x za mesic? Tak v tom pripade ja chlastam 1.ligu. 😀 Zrovna se lecim z kalby u nas doma. A nikdo nic neresi, jen ja sama, ze mi ji zase blbe. 😀 kdyby to bylo kazdej den tak jako to bych vyvadela, ale 1x za mesic. Tohle fakt mas jako problem? Ja teda ne.

bara88
13. únor 2022

@kakba jako že ti přijde normální se každý měsíc zliskat tak že zvraciš?chudáci tvé děti

bara88
13. únor 2022

@kakba já si taky ráda dám sklenku vína ale ne tak abych ráno byla nepoužitelná

kakba
13. únor 2022

@bara88 achjo, zase se tu budeme handrkovat, jak moje deti se maji strasne. Asi tady pisou jen maminy, co nikdy nebyly v hospode a nikdy je nebolela hlava. Bavte se nekdy a nebudte jen upjaty, nespokojeny matky.