Odchod od manžela se třemi dětmi. Rady, tipy, zkušenosti?

Včera ve 12:50

Dlouhodobe to u nas nefunguje. Kazdy mame jine predstavy o tom, jak travit cas, do ceho (ne)investovat, hadame se, uz mame za sebou manzelskou poradnu pred par lety, a posledni hrebicek do rakve jsou opakovanene nevery... ano, jsem to ja, co tu nedavno zakladala diskuzi na tema, ze me manzel asi podvedl. Stale je v modu, kdy vse popira. Ale ja jsem zacala patrat trochu v minulosti a chce se mi blit 😖 momentalne jedeme v modu - "krize zazehnana, nic se nestalo." Ale ja uz vim, ze cisty neni, jen si to nechavam zatim pro sebe.
No a ted k te prakticke strance veci. Pripravuji se na odchod - az zase prijde zklamani nebo dalsi nevera (ted si dava pozor), at jsem pripravena to rychle rozseknout.
Nase situace se ma tak, ze mame dve deti 10 a 8, a jednoho rocniho mrnouse. Hypoteku na dum a psa.
Jsem na rodicaku, ale mam jeste svuj maly prijem (par tisic mesicne), ktery muzu delat pri detech.
Az se od nej odstehuji, potrebuji mnohem vetsi prijem, abych poplatila najem a dalsi provozni veci.
Do jesli/skolky by maleho vzali.
Mam moznost pracovat blizko klasicky po-pa 7-15 za cca 35-40 tis mesicne a nebo dojizdet nepravidele do velkeho mesta (30 km) s tim, ze ale budu cely den pryc, casto i pres noc, nebo se vracet hodne pozde domu - vydelek by byl cca 60 tis, casem i vic.
Najem v nasem malem mestecku je cca 20 tis (i s poplatky) za 2+1.
Manzeluv celkovy prijem je momentalne 80 tis.
Po prvni materske nam ta moje prace celkem vyhovovala, ale delala jsem ji a polovicni uvazek.
Co byste vzaly? Pravdelnost za nizsi penize? Ze by to dorovnaly alimenty? Ale budu usilovat o stridavou peci, minimalne u tech starsich. Nebudu se stehovat daleko, chci, aby nas decka meli blizko oba a chodili do stejne skoly. Oni s nim maji hezky vztah, jako tata je super, ale jako manzel... radsi pomlcim.
A co deti? Jak jim to oznamit, atd. Brzo pujdou do puberty, nebude to lehke...
Ale ja uz fakt nemuzu 😞
Jak jste to vsechno resily vy?

1pomnenka
Včera ve 14:23

Kdo se bude starat o nejmladší dítě, když budeš pracovat ve vedlejším městě? Tvoji rodiče?

autor
Včera ve 14:56

@1pomnenka manzel. Predpokladam, ze odchod se bude konat nejdriv za rok za dva... takze to uz bude mrnou starsi a on schopny se postarat. Kdyz byli starsi takhle mali, tak uz to zvladl... s donucenim... ale pak byl v pohode...
ale prave... je jeste malicky, a aby nevidel mamu trba tri dny... to je taky na pytel 😭 na pytel je taky to, aby byl ve dvou ve trech letech do ctyr ve skolce...😭 Jenze abych mohla samostatne bydlet, tak potrebuji vydelat aspon 40 tis 😭

goldenova
Včera v 16:48

A když děti budou nemocné, bude se o ně starat kdo? Rozvážet je na kroužky, trávit s nimi alespoň nějaký čas po příchodu z práce? Promysli si všechno do detailů, já mám jedno dítě, jsem na něj sama čtyři dny v týdnu, práce na plný úvazek a nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsem s ním nemohla trávit víc času, věnovat se mu, protože jsem buď musela do práce nebo jsem byla neskutečně unavená. Plus, uvědom si, že to, na co jsou v běžné domácnosti dva, budeš jen ty. Tj, ukrojí ti to ten případný zbylý volný čas. Děti tě prakticky neuvidí. Dále, pokud budou nemocné a nebude je mít kdo hlídat kromě tebe, sníží ti to výplatu. Budeš mít pak na nájem? Moje dítě je nemocné každý měsíc. Kdyby neměla babičku, která se o ni postará, abych mohla chodit do práce, byla bych v prdeli.

1pomnenka
Včera v 17:08

Možná blbá, ale dobře míněná rada: zůstaň s manželem, dokud nejmenší trochu nevyroste. Bez babičky to nedáš, budeš víc doma než v práci.

fifinka2020
Včera v 17:52

@1pomnenka asi jo, co? Jakože to moc jiné řešení nemá 🙈 A spoléhat se na to, že se manzel postará, když ona bude potřebovat...to bych teda moc nedelala

marketa1218
Včera v 19:00

Fandím Ti a hlavně i v tom, že to s ním ještě vydržíš i přesto, že víš co je zač. Vím, že kvůli dětem. Sranda to není, samozivitelka nejsem, ale mám nějakou tu kamarádku, co to dává s jazykem na vestě . Pokud by to šlo, vzala bych jednou tu méně placenou práci, abych mohla být taky s dětmi. Budou tě potřebovat. Musíš si to všechno spočítat . Přeji hodně štěstí a sil🍀

autor
Včera v 19:43

Kdyz bychom meli tu stridavou peci, tak by to bylo stejne cca 3 dny u nej, tri dny u mne. On dela na smeny, plus jeste dalsi praci, ale tam si muze tu pracovni dobu prizpusobit. Osetrovacku by si klidne bral i on. Jak pisu vyse, jako tata je skvelej. Tim si podle me obhajuje i ty nevery - funguje, tak co 😒 Toho nejmensiho mam vecne na hrbu ja, furt tvrdi, jak je to jeste nehlidatelne mimino, ze se s nim neda jeste nic delat. Da, ale jemu se nechce. Na druhou stranu vim, ze opravdu, jak u budou tak dva, tri, tak se postara. Bylo to tak i u starsich. Dost me mrzi, ze mi ted, kdyz je to ten nejvetdi zahul, s nim vubec nepomuze - pritom to byl predevsim on, kdo chtel jeste treti dite, ale to je ted vedlejsi... ukrivdenost stranou, ted musim resit, jak to udelat prakticky...
Do budoucna se postara, to si jsem jista.
Tu praci v tom velkem meste bych si mohla uzpusobit na dny, kdy by je mel v peci on.
Jenze je to krok trochu do neznama, jak to cele bude fungovat. Predstavuji si, ze by to mohlo jit celkem hladce, ale treba me vubec nenapadaji ty prakticke prekazky...
Dale, pokud bych vzala tu lepe placenou praci, musela bych si poridit nove auto. Ted jezdim se svym starickym 25 letym vozem, ktery se pomalu rozpada a rozhodne uz nezvladne kazdodenni jezdeni po dalnici a pod.
To je vydaj min. 11 - 12 tis navic - 6 tis benzin/nafta, 5 tis leasing/splatka. Nasetreno samozrejme na auto nemam (manzel si koupil pro sebe motorku 🥸) a co setrim, tak na odchod od nej - budu potrebovat minimalne 80 tis - najem, kauce, provize RK, neco do zacatku na vybaveni. Ale spis budu potrebovat 100 tis. Protoze vybaveni domacnosti neco bude stat - 3 postele, dva psaci stoly, pracka, vysavac, postel nebo aspon matrace/rozkladaci gauc pro me... Ach jo. A plus dalsich milion polozek, ktere me zrovna nenapadaji, ale budou potreba...
Bez poradneho prijmu to nedam 😳
Na druhou stranu - zit tady v tomhle, se mi uplne ekluje, pote, co uz vim 🤮 Snazim se pretvarovat. Chladnokrevne a vypocitave.. nemuzu se ted v emocich sbalit a vypadnout. To zatim nejde...😳

aedoss
Včera v 19:49

A co vyložit karty na stůl? Jakože by jste spolu chvíli žili jako spolubydlící. Za mě se nedá dlouhodobě hrát na někoho divadlo, jak jsi s někým šťastná a zároveň plánovat, jak mu utečeš. To tě zničí.

autor
Včera v 20:02

@aedoss no to me prave nici. Jenze kdyz vylozim karty na stul, tak udela vsechno, aby me ziskal zpatky... bude totalni vzornak, bude se strasne snazit, bude ten nejskvelejsi muz pod sluncem a svou oddanosti pro zachranu manzelstvi a rodiny me vmanipuluje zase do modu poslusne zenusky, co mu vari a pere trenky a zajistuje veskery provoz.
To uz tu jednou bylo... neresili jsme neveru, ale jine sracky. On se urcite rozvadet nechce. A ja se bojim, ze bych casem zase podlehla a vymekla, protoze (zase) uverim, ze mam toho nejlepsiho z nejlepsich.
Ale ja uz vim, ze je to jen docasna iluze...🙁
A hlavne - po tech letech vseho mozneho a po tom, co se probiram ze sve duverive naivity, se uprimne tesim, az budu sama...

martina1317
Včera v 20:11

Alimenty jsou cca 12% z platu pokud je mas ve vyhradni peci … tak si to spocitej… budes na ne sama. Rano je rozvezt do skolek na 7.00 nejpozdeji, 16.00 nejpozdeji byzvednout, nejak skloubit krouzky vsech 3? Ukoly? Nebude nikdo kdo by ti pres noc pohlidal, budes nonstop privazana k detem… nezajdes si do kina. Na kafe, na party, nikam… a s penezma budes v prrrr. Dostanes za zkraceny uvazek jeste s ocrkama tak mizna 20, alose 24, nejaky prispevek na bydleni 5, na deti 3……… najem 20, projedes 5….. jidlo obleceni, tak pocitej no… jako zvladnout se to da, ale bude to peklo

autor
Včera v 20:23

@martina1317 to ne... manzel je celkem schopny otec, bydleli bychom cca 3 km od sebe, deti by v dobe sveho volna obstaraval komplet on - dela na smeny, byl by ochotny si vzit i ocr v pripade potreby. V tomhle je spolehlivy partak 👍🏼
No ale prave - ty prachy, toho se dost bojim 😳

A chci se jeste zeptat - mame barak na hypoteku. V soucasne dobe ma hodnotu tak 6-7 milionu. Hypoteku jsme si tehdy brali 2,5 milionu. Ted nam zbyva doplatit cca 1,8 miliomu. Jak je to s vyplacenim / delenim majetku pri rozvodu? Na vyplaceni nema prachy, ale kdyby teoreticky jo, na kolik peneze mam narok, kdyby si dum chtel nechat?
Popr. da se spoluvlastnit barak i po tozvodu? Jak to funguje prakticky?