Nevěra, rozchod a deprese

Chtěla bych vám napsat svůj příběh, vlastně se svěřit, protože nemám nikoho, komu bych to mohla říct...dost se za to, co jsem udělala stydím, ale zpět už to nevrátím, jen se můžu poučit z vlastních chyb. Prosím neodsuzujte mě, sama vím, co jsem provedla a tím jsem se už tak dost potrestala.

S manželem jsme už hodně let a v posledních letech jsme prožili dost těžké období, co se týče dětí, zdraví, práce....oba jsme se tak nějak uzavřeli. Manžel se mi nevěnoval, úplně se odcizil. Byla jsem hrozně citově vyprahlá a po nástupu do zaměstnání si nevinně začala psát s kolegou. Bylo fajn někomu se svěřit, sdílet s někým problémy a nakonec i slyšet, jak mi to sluší. Po nějaké době jsem se zamilovala a on taky, byli jsme v tom až po uši. Bylo to jen na platonické úrovni, i když on na mě pořád dorážel, vydržela jsem to rok. Rok trápení, neustálého ukončování, chtěla jsem z toho kolotoče pryč, ale nešlo to, ty city byly hrozně silný. Nespala jsem s ním, což mu vadilo a neustále mě přemlouval. Na nový rok jsme se rozhodli to definitivně ukončit, kvůli mé rodině, chci s nimi zůstat. A udělala jsem největší chybu, vyspala jsem se s ním...jenže to mělo úplně opačný efekt, on dostal co chtěl, dostál slova o ukončení a úplně mě ignoruje. Já jsem zamilovaná a spadla jsem do totální deprese a co víc, navíc jsem se úplně ztrapnila psaním sms, který už ignoruje, protože dostal co chtěl...jsem blbá, já vím. V práci jsem dala výpověď a odcházím.
Tak nějak mě to zlomilo, jsem zamilovaná a štve mě, že jsem tak hloupě naletěla, přitom jsem to věděla, vím i to, že to nikam nevedlo...jenže je mi děsně psychicky zle...trápí mě, že jsme se rozhodli to hezky ukončit a já mu pak psala hnusný sms, úplně jsem se ztrapnila. Už to nevrátím...motám se úplně v kruhu a už nevím co je správný a co ne.
Je mi líto, co jsem provedla manželovi, zradila jsem všechno, co mám - manžela, děti a sebe. Znemožnila jsem se u něho, tím jak jsem to na závěr podělala...
Ano, vím, že jsem totálně blbá...
Poraďte mi co mám dělat...kromě toho, že jsem blbá děvka 🙂 díky

stopobezite
9. led 2018

Takhle se neobviňujte, nepište o sobě tak ošklivě! V zivote se stane spousta věcí, krerr necekate a udelate spoustu věcí, kterych můžete litovat, ale vzdy se dá se sebrat a nechat to...čas vse vyřeší sám. Z prace odcházíte, pak prijdete do jiné a ppkud budete chtít, vse casem vytěsníte a najdete zas smysl života

doufamvlepsizitrek
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@stopobezite ste moc hodná děkuji, za milá slova, nenávidím se za to, co jsem provedla a tím, že mi není psychicky vůbec dobře, dělám jednu botu za druhou a padám do hlubší a hlubší morální žumpy

dominikaromanova
9. led 2018

I toto se v životě stává, jste ponaučená, rozhodně si nemyslím, že byste byla děvka jak jste o sobě napsala a nejste ani blbá. Kdybyste blbá byla, chybu kterou jste udělala byste si vůbec neuvědomovala. Nechci omlouvat co jste udělala, ale částečný podíl na Vaší nevěře má i manžel, protože na každý vztah jsou vždy dva, nejhorší pro ženu je, když potřebuje podporu od chlapa a on místo toho, aby o věcech mluvil a řešil je, se uzavře do sebe a citově ochladne.

Chápu, že se momentálně cítíte špatně, ale ono to chce čas. Pokud na tom opravdu nejste psychicky dobře, možná by stálo za zvážení navštívit nějakého psychologa, který Vám s nastalou situací pomůže se vyrovnat. Přeji hodně štěstí a uvědomte si, že chybovat je lidské.

Jestli Vám zde někdo bude psát negativní příspěvky a moralizovat Vás, nic si z toho nedělejte, nejlépe na takové komentáře ani nereagovat, protože jak se říká "kdo je bez viny, ať první hodí kamenem".

anazuzzuzana
9. led 2018

Fakt nemá smysl se takhle ničit. Tak jste se ztrapnila, stanou se horší věci. Kdo je větší trapak? Ten kdo jde do všeho naplno nebo ten, kdo si hraje s cizími city? Kolega je možná na koni, může machrovat před chlapi na pivu, ale to je asi tak všechno. Takových trapasů zažila většina z nás, v každém pracovním kolektivu se najdou takové akce, probere se to v kuchyňce a život jde dál. Co se stalo či nestálo s kolegou, trapný SMS atd hoďte za hlavu. Soustřeďte se na sebe, jak si odpočinout, jak získat nový životní podnět. Soustřeďte se na manželství, jak mu vrátit jiskru. Věnujte se dětem... všechno ostatní jsou malichernosti 😉

karlajasmine
9. led 2018

Nejdriv odpustit sama sobe, protoze jsme jenom lidi a delame chyby. A dale potom si uvedomit, ze je po ukonceni jakehokoli takoveho bourliveho vztahu normalni mit deprese.. byl to chemicky koktejl, droga, zavislost.. uz se ti drogy nedostava, tak jsi v depresi. Az se ti zase srovnaji hormony, deprese prejde 🙂 Takze zatim tuto fazi prijmout jako realitu, a cas to vyresi za tebe.

guinea
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek Po přečtení nadpisu jsem si nejdřív myslela, že se bude jednat o další příbeh, kdy záletný manžel opustil ženu na mateřské. Když jsem začala číst, tak jsem zase získala dojem, že ten úlet jsi tedy udělala ty a kvůli tomu jsi přišla o důvěru manžela, manželství, domov a potažmo děti. No a ve světle těhle prvotních dojmů už mi tvoje situace až tak tragická nepřipadá. Já bych ti poradila tohle:
1. Najdi si psycholožku, někoho, komu se budeš moct "beztrestně" vykecat
2. Utni jakékoli kontakty s tím člověkem, prostě to už vypusť. Nic nevysvětluj, neomlouvej se, prostě začni dělat, jakože on neexistuje.
3. Uvědom si, že tvoje chování bylo důsledkem, jak píšeš, ochlazení vztahu mezi tebou a manželem. To je prostě fakt, takže od toho se odraž - začni na tom vašem vztahu pracovat.
4. Najdi si nějakou fyzickou aktivitu, která ti vyčistí hlavu. Ideální je třeba běhání - teď, na začátku roku, kdy má každý milion předsevzetí s tím ani nebudeš tak nápadná. Když se každý den fyzicky vyčerpáš, tak se ti i psychicky hrozně uleví. Je to zvláštní, ale funguje to!

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

Holky, děkuji vám moc 🙂 já jsem tu nikdy nebyla, vlastně na žádném diskuzním fóru. Ale byla jsem tak zoufalá, že to chtělo všechno ven a neměla jsem to komu říct, tak mě napadlo toto řešení. A musím říct, že se mi hrozně ulevilo, opravdu vám všem moc děkuji. Je to úleva to říct a možná si i srovnat takhle písemně myšlenky. Byla jsem u odborníka a mám antidepresiva, která snad zaberou, i jsem se vypovídala, ale přiznám se moc mi to nepomohlo. Hrozně mi pomáhá číst jiné podobné příběhy a rady těch, kterým se to stalo, nebo mají nepřímo zkušenost. Protože jak jsem v depresi a navíc jak karlajasmine trefně poznamenala, prostě nemám tu drogu a chybí mi a potřebuju ať se to všechno srovná. Myslíte, že už to mám nechat být a nic mu nevysvětlovat? Nechat to uzavřený takto negativně? Nemám ráda neukončené věci a rozcházení se ve zlým, proto mě to trápí. Zase se už v tom nechci babrat, mám toho už za ten rok dost, je to pořád dokola. Zacyklila jsem se v kruhu a vůbec nevím jak z toho ven. Moc vám ještě jednou všem děkuji za příspěvky 🙂

stopobezite
9. led 2018

To jsem mela na jazyku i já, abyste se upnula na jjne veci, snazila se zaměstnat mysl necim jiným, aktivity s rodinou a detmi, nebo sport...ja se skvele vybiju na squashi.
A pak samozřejmě jeste zapracovat na vztahu s manželem... a hlavně aby se tamto nedozvěděl.

guinea
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek Určitě to nech být a nic nevysvětluj! Nech to odplynout. Babrat se v tom nemá smysl, spíš buď ráda, že se to neprovalilo a nemusíš do toho všeho ještě řešit rozvod, nový byt, jak uživíš rozvedená, atd. Píšeše, že jsi zacyklená v kruhu. Tak z toho kruhu prostě vystup! Nech to být, a dívej se do budoucnosti. A ještě mě napadá, hodně tu holky psaly, že jim pomohl Retreat pro páry, co dělá Denisa Palečková. Jedná se o znovuobjevení a upevnění vztahu, který je třeba léty už vyčpělý. Nedívej se do minulosti, ale dopředu, do budoucnosti 🙂

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@stopobezite no přála bych si, aby se to nedozvěděl, ublížilo by mu to a vůbec si to nezaslouží ☹ ale znáte to: lež má krátké nohy...všechny nás jednou dostihne...

odula
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek imho nemůžeš udělat nic lepšího než to úplně odstrihnout. vyprdni se na to,koukej dopředu. co se stalo se stalo, vykasli se na to co nemáš. udelej tlustou čáru a raduj se z toho co máš. a zakaz si ty sebedestruktivni sebeobvinujici myšlenky. k ničemu nejsou,co jsi udělala to nezlepší, jenom bude těžší se z toho dostat a pozitivne pracovat třeba na vztahu s manželem. fakt. normálně až uvidíš že to na tebe jde prostě si to zakaz,myslí na to hezky co máš. a máš toho určitě okolo sebe dost. co se stalo ber jako
kopanec od života,poucila ses a víš, že tohle už nikdy.a zjistila jsi co máš . sice to bolelo,ale je to je super ne? spousta lidí k tomuhle nikdy nedojde.hlavu vzhůru,chlapa kopni do zadele(jenom jako 😉) a jdi dál. hodně štěstí 😘

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@odula děkuji moc 🙂 mám hodného muže a skvělý děti a rok museli trpět se mnou, protože to na mě určitě bylo vidět. Měla bych jim to teď vrátit. Dobře, už nebudu koukat nazpět a udělám tlustou čáru 🙂

stopobezite
9. led 2018

Tak to je moc dobře, ze si uvedomujete, ze máte hodneho muže a skvělé děti. To je vlastně odpověď na vše a vaše největší motivace k tomu, aby bylo líp.

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

Potřebovala bych se srovnat psychicky, nemůžu se ani soustředit v práci, dělám chyby a mám nastoupit do nového zaměstnání, sebevědomí mám u kolen...no celkově špatný nástup do nového roku ☹

odula
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek myslim ze se srovnas velmi brzy po tom,co odejdeš do nové práce. potkavate se teď ještě nekdy?myslím v rámci práce.

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@odula právě potkáváme a odcházím až za dva měsíce. Potřebovala bych se trochu uklidnit a srovnat ať tam nenastupuji jako úplná troska. Ale cítím strašný smutek, naštvání, zoufalství a nevím jak to vytěsnit ať to zmizí a přestane bolet

guinea
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek Tak co hodit se marod, nebo vybrat dovolenou, aby ses mohla dát do kupy a už se s ním nemusela potkávat? Ideální by bylo v tu dobu začít intenzivně nějaký nový soukromý projekt, co by tě zaměstnal. Třeba začít cvičit s trenérem (fyzická a psychická stránka člověka spolu úzce souvisí, a není to jen že špatná psychika se odrazí na tělesné schránce, funguje to i naopak - když se vylepšíš fyzicky, tak se automaticky vylepší i psychika!). Nebo třeba předělat dětský pokoj, konečně zrealizovat generální úklid chalupy, prostě něco, co tě plně zaměstná!

kika266
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek Bohuzel i toto se stava, ja to mohu posoudit jen z te druhe strany a to podvedeneho. Ale jste si vedoma chyby a to jak se citite je uz samo o sobe trest, ale jedno vam reknu, pokud to hodlate rict manzelovi, tak musite pocitat s tim ze vam neodpusti a pujdete od sebe a bude hadka o deti mozna. Ale co je dulezite musis odpustit sama sobe a vyrovnat se s tim, ne zapomenout, ale odpustit si, pokud toto nezvladnes, tak se to s tebou bude porad tahnout jako stin. Vim to, meho chlapa to pronasleduje do dnes, neni schopen si odpustit, i kdyz ja uz jsem odpustila, nezapomela, ale odpustila a bez toho to nejde, to bych s nim nemohla byt. Pracuj na tom a ver ze bude lepe 🙂, urcite to zvladnes, mas spoustu duvodu pro co zit, deti manzela 🙂

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@guinea přihlásila jsem se na pole dance, ale vůbec se mi do toho nechce, ale vím, že musím 🙂

doufamvlepsizitrek
autor
9. led 2018

@kika266 manželovi to nehodlám říct, protože bych maximálně ulevila svému svědomí a to mi přijde sobecké, on si to nezaslouží, i když chyby na našem vztahu udělal taky...

shine2015
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek hlavně se nepriznavej doma - to by ničemu a nikoli nepomohlo ... i kdyby s tím přišel manžel zavírej. A nevíš když spjaté se odcizili zda taky si někdy neprošel podobným. Snáz se doma fungovat a i aby to fungovalo. S milencem ukončí vše , zablokovat a nebavím se max o práci a nic víc.
Ze jak nikdy nebyla na diskuzi nevěřím, psala jsi tady ještě než jsi spala s kolegou 😉 ale proste tohle stát muže. Drz se a povazuj si toho co mas doma - manžela deti atd není to samozřejmost.... ber to jako ponaučení.

janawaes
9. led 2018

@doufamvlepsizitrek Na tvem miste bych tomu milenci uz nic nepsala a nechala to proste tak, protoze bude jinak porad v tom kruhu, neco mu napises a budes doufat ze on ti tedy odepise, ale neodepise a zase se v tom budes stourat. Nech to byt a hod to za hlavu. Dostala jsi prasky, tak ted je treba jim pomoci aby ti pomohly 🙂, nestresuj se. Ted se maximalne venuj rodine, alespon ja bych to udelala.

nafuka
9. led 2018

manželovi určitě nic neříkat a nešťourat se v tom zbytečně. Hlavu vzhůru, nadechnout a vykročit správným směrem🌞

ariadna12
9. led 2018

Zkus to slepit s manzelem a na toho druheho zapomen. A zase se tolik netrestej, udelalas chybu, ale chces ji napravit, tak to je dobry zacatek. Asi s muzem chybi komunikace a souzneni, jake bylo driv, ale to jde casto napravit. O tom druhem bych mu nerikala, ledy by se to mel dozvedet odjinud.

terla
9. led 2018

Tohle je pribeh me kamaradky-teda jako!🙂Byla zoufala jako vy,ale jak psali zensky,zamerila se na rodinu.Zacala planovat dovcu,aby aspon sebe odvedla od toho sebemrskacstvi.No a samozrejme pravidlo zni,nic nepriznavat.Protoze manzelovi to rozhodne nepomuze!Neveru neuznavam,ale v tomhle jsem s ni drzela za jedno.Stesti bylo,ze ten milenec ji nedelal zadny problemy,tudiz se to ani nikdo nedozvedel.Ji teda asi taky pomohlo,ze se s nim asi po tydnu od toho setkala a rekla mu,ze manzela neopusti a on se sveril,ze ve vztahu taky pokracovat nechce.Zpetne kamaradka situaci hodnoti,ze jim to s manzelem prospelo a vic utmelilo.Ale to se pak opravdu snazila,aby manzelstvi klapalo!To jen pro povzbuzeni,ze to muze dopadnout dobre.Manzel se ji na to obdobi nikdy nezeptal,ale myslim,ze tucha mel.Asi si taky uvedomoval vlastni chyby.Stejne jako pises ty u manzela.Hlavu vzhuru!Jak se pise nahore,jsme jen lidi!

tinaprofi
9. led 2018

zoufalé ženy dělaj zoufalé věci, třeba jako že se trýzněj a obviňujou z něčeho, co byla jen otázka času. ženská bez lásky je jako les bez zvířat, prázdná a touží po naplnění. nebyla chyba hledat to, co nedával manžel, někdy ty zdánlivě zaječí úmysly vrátěj lidi zpátky do kolejí a maj šanci začít znova. teď je asi na čase odpustit sama sobě a jít dál, mnohem silnější se zkušeností. nemyslíš, že musel přijít nějakej impulz a je ve finále jedno, jak moc silnej a zničující? 🙂 bude to dobrý..to dáš

doufamvlepsizitrek
autor
10. led 2018

@tinaprofi dekuji za podporu 😊zatim se v tom placam

lucia678
10. led 2018

Ahoj doufamvlepsizitrek.
Mám pro tebe jedinou radu, vybodni se na to co bylo a upřímně si polož otázku zda chceš být skutečně se svým manželem. Pakliže si odpovíš ano, sedněte si večer a promluvte. Řekni mu jak se cítíš, že citově strádáš a že nechceš aby jste vedle sebe jen žili. Nevím kolik vám je a jak dlouho jste spolu, ale zkuste něco společně podnikat. Zda to bude sport, zábava či něco jiného je už na vás. Možná se budeš divit, ale pokud se to mužskému vyloženě neřekne, tak oni netuší co se v nás odehrává za boje a tudíž s tím nemohou nic dělat. No a pokud sis odpověděla opačně, také správně, ale i tak jako tak za ním musíš jít a celou situaci probrat. K nevěře bych se nepřiznávala, nic by to neřešilo a jen by to celou situaci zkomplikovalo. Prostě si uvědom, že tu jsi jen jednou a nejsi povinná žít tak, aby jsi se trápila a žila pro někoho. Žij sama pro sebe a užívej si každého dne. Doporučuji ti četbu "láska, vztahy, přátelství od Don Miguel Ruiz" tak je krásně popsáno, jak být v lásce šťastná. Prostě se musíš ze všeho nejdřív naučit milovat sama sebe. Držím pěsti ať celou tu situaci vyřešíš tak, aby jsi zase měla úsměv na rtech a radovala se že života 😃

babanci
10. led 2018

V životě se to holt může stát. Je to lekce, že? Už se neotáčej, nic nevysvětluj, nemotej se o toho, jdi dál a snaž se líp. Prober s mužem, do čeho se společně pustíte, jak to nakopnete, aby to bylo lepší. Vidíš sama, jak Tě nevěra vysála, tak se zotav a raduj se z toho, co máš.