Diskotéka s kamarádkou. Jak to máte vy?

10. říj 2024

Ahoj všem, mám takový dotaz chodíte občas s kamarádkou třeba na diskotéku?
Jde o to, no s přítelem jsme spolu 10 let a máme jedno dítě. Dříve jsem nikam moc nechodila ale před 4 lety jsem si našla kamarádku a letos jsme občas zašli na diskotéku, jenže příteli to hrozně vadí, myslí si že tam budu dělat bůhví co, nebo že mé kamarádka bude navádět ať ho podvedu že je to normální a takhle to prý ženský dělají, od doby co se kamarádka před létem rozešla po 11 letech s přítelem ji nesnáší ještě víc. Žárlil i když jsme chodili s dětmi na hřiště, že tam údajně balíme tatínky. Nejspíš jsem to zhoršila ještě tím že asi 2x jsem přišla déle než jsem řekla, ale to proto že jsem se prostě dobře bavila a věděla jsem že doma bude zase zle. On s nikým nikam nechodí a když už šel s kamarády z práce tak mi celou dobu říkal že se mu nechce že chce být jen s námi, ano to je krásný ale snažim se mu vysvětlit že občas si člověk prostě potřebuje odpočinout od každodenního shonu. Zítra se chystáme s kamarádkou po půl roce znovu a já se úplně bojím se ho zeptat na tož mu to oznámit jako hotovou věc. Vadí mu i když mě pozdraví někdo koho on nezná a je to chlap. Tahá i to že jsem měla víc sexuálních partnerů před ním než on, ale řekla jsem že toho lituju a byla bych ráda kdyby to netahal protože lidi se mění ale to prý ne. Bývalá ho podváděla takže to je asi další věc co tomu nepomáhá.
No ale má otázka tedy zní když už někam jdete takhle s kamarádkou vadí to vasim mužům a v kolik se třeba vracíte když diskotéka začíná až v 10 večer například? Předem všem moc děkuji za jakoukoliv odpověď 🙆🏻‍♀️

junomcgaff
10. říj 2024

Ahoj, jo chodím zrovna zítra jedu za kamarádkou a budu u ní i přespávat. Před měsícem jsme byly se sestrou na koncertě a domů jsem přišla o půlnoci. Příteli to vůbec nevadí, taky rád zajde na pivo s kamarády a zdrží se dýl. Máme jedno dítě.
Podle mě není normální že se ten tvůj takhle chová a vůbec ti nevěří:/ to by mi dost lezlo na nervy

patypresdevaty
10. říj 2024

Ne, na diskotéku nechodím. Nebralo mě to nikdy a tím spíš mě to nebere teď. Tak nějak opravdu nevím, co bych v takovém prostředí dělala. Nevím, jak to tam vypadá teď, ale i když jsem byla mladá, chodili tam samí puberťáci nebo podivné existence.
Ne že bych si někdy někde ráda nezatančila, ale to jde třeba o ples nebo o nějaký večerní program v rámci konference, případně na koncert.

Pokud jsi chodila na diskotéky vždycky, tak by na to asi měl být přítel zvyklý. Ale pokud jsi začala chodit zničeho nic až teď, asi se mu vlastně tak trochu nedivím, byť celkově se jeho reakce zdají přehnané (protože očividně nejde jen o tu diskotéku).
Za mnou kdyby manžel přišel teď v 35, že jde s kamarádem na diskotéku, asi bych mu dala mokrej hadr na hlavu a hlodal by ve mně červíček, co za tím je. Jednoduše proto, že na to nikdy nebyl a nechodil. (Podotýkám, že se úplně normálně zúčastní teambuildingu, vánočních večírků apod. a nad tím se nepozastavuju)

autor
10. říj 2024

@patypresdevaty no předtím než jsme spolu začali jsem chodila, věděl to známe se dýl než jsme spolu. Kdyz jsme bydleli u našich v baráku chodili jsme takhle pařit spolu s celou partou z vesnice. Poté jsme se i kvůli jeho práci přestěhovali do úplně jiného města daleko od té vesnice a až když se narodil syn našla jsem si dobrou kamarádku tady. Píšete o firemních večírcích, s tím má také problém a to pracuji se samými ženami.

autor
10. říj 2024

@patypresdevaty ještě podotýkám, že se zítra chystáme proto že jsem měla narozeniny a ona svátek.

martina_pipi
10. říj 2024

Žárlí, to je asi jasné... Do zdravé míry žárlivost chápu, ale jakmile to překročí hranice, může to ohrozit vztah.
Osobní zkušenost mám takovou, že na diskotéky nechodím, ale s kamarádkou na večeři, víno, do baru, zajdu. Mám jedno dítě, partner se postará kdykoliv chci někam jít, takže vlastně nevím, jak bych reagovala, kdyby to bylo jinak... Někdy zůstávám u kamarádky, jindy přijdu domů prostě až když se mi chce a nebo pro mě přijede kdykoliv v noci/ráno, když je třeba malý u babičky, záleží na situaci. Tohle absolvuju tak 4-5x do roka, jsem asociál, takže na společnost a lidi musím mít náladu.
Když se nad tím ale zamyslím, asi bych zkusila najít hlídání pro dítě a vyrazila nejdřív někam společně, klidně i s tou kamarádkou, aby prostě viděl do jakého prostředí "chodíš" a jak se tam chováš nebo vymyslet něco, co bude bavit všechny. Hádky a oznamování bez diskuze nic nevyřeší. On se bude cítit špatně a ty následně taky, nevím jestli si to pak užiješ, když budeš vědět, že se vrátíš domů a čekají tě tam výčitky.
Zkus otevřenou komunikaci, pochopit ho a dát mu argumenty, případně ten společný večer a uvidíš kam to povede.
Držím pěstí, ať to dobře dopadne. 🙂

autor
10. říj 2024

@martina_pipi tohle jakoby není úplně doslova diskotéka, nejdříve se tam najíme, pak jdeme na bar a do toho hraje hudba a je tam i prostor na zatanceni si.
Jednou za měsíc chodíme i spolu když jsem u nás mamka, jdeme na večeři a pak na drink, minule když jsme byli tak jsem mu pak navrhla ať jdeme tam kam chodím s kamarádkou a vznikla z toho hádka jako blázen že přece nepůjde někam kde jsem určitě něco s někým měla. Neměla. Nikdy s nikým za celých deset let. Moc dekuji

patypresdevaty
10. říj 2024

Tak tohle fakt zní, jak kdyz je to zarlivej magor

mabs
10. říj 2024

Na diskotéky velice výjimečně, ale tak 2x do měsíce jedu s kamarádkami někam na akci, občas přespím u nich, občas ony u mě. Vždy to doma jen oznámím, nebo zjistím, zda on nemá na ten termín něco v plánu. Nikdy neměl problém.
Ten tvůj je majetnický a žárlivý. Až moc. Vadilo by mi to.

autor
10. říj 2024

@mabs no že bych přespala u kamarádky to by asi nepřežil no, i mi to jednou kamarádka nabízela že si uděláme filmový večer tak jsem to radši odmítla

martina_pipi
10. říj 2024

To, že jsi s nikým nic neměla víš jen ty, ono bohužel věrnost nemáš jak dokázat. :D To teď nemyslím proti tobě...
Něco ho sere, možná není venku z toho, co se mu stalo s bývalou a bojí se u tebe toho samého. S tím podle mě nejde bojovat. Buď ti bude věřit a bude to v pořádku nebo ti věřit nebude a "vítej ve vězení", pokud nechceš rozbít rodinu... Osobně si myslím, že žárlivého člověka nezměníš, musel by chtít on sám a i tak to nebude za týden.

barulina
10. říj 2024

Tvl jsem dospěla, asi nemám potřebu se ptát na svolení. Vždy se domluvíme jalns dětma, dáváme si vědět, nespime teda jinde, pokud to nevyžaduje práce. Ale tohle by mě fakt stvalo

exbordelar
10. říj 2024

Chapu, ze neni nadseny, ze jdes sama s kamoskou nekam na bar a tancit. Ale aby delal dusno kvuli tomu, ze se ses vratila pozde z detskeho hriste, tak to je trochu na hlavu 😅 Ale to zalezi ciste na tvem nastaveni a hranicich, kam az to nechas zajit. V pripade hriste bych si zatukala na celo a rekla bych mu, at se hodi do klidu 😅
Stejne tak pozdraveni s opacnym pohlavim. To uz dost zavani manipulaci a chorobnou zarlivosti.
Ale clovek manipuluje jen s tim, kdo se manipulovat necha, kdo nema hranice, kdo ma nizke sebevedomi, kdo ma o sobe neustale pochybnosti, zda dela vse ok. Zkus probadat tady tuhle stranku veci.
Jinak kazdy par je individualni a kazdemu paru vyhovuje neco jineho...

ele_nka
10. říj 2024

Nechodím, ale jen proto, že to není můj druh zábavy. Ale bez problémů mu jednou za čas nechám děti doma a jedu na víkend s kamarády (jsou tam i svobodní muži). Muž s tím absolutně nemá problém, taky jezdí na akce kde jsou nezadané ženy a ani jendo z nás to nikdy nenapadlo řešit. 😃

leilinka1234
10. říj 2024

Občas vyrazíme s kamarádkama na celý víkend třeba na wellness nebo třeba do zahraničí na pár dní... Manžel mi věří a nemá s tím žádný problém. Proč by taky měl mít 🙂 já mu taky věřím, když jede s kamarádama na vodu. A že tam je těch mladých holek na kanojích 😀 nu což... Ať si to užije. Já nepátrám, já věřím. Co se má stát, stane se. Měli byste si promluvit a manžel by se měl v té žárlivosti krotit.

safulik
10. říj 2024

Na diskotéku jako takovou nechodím, nikdy mě to nebavilo. Ale posedět nad vínkem/pivem chodím. A vracím se jak kdy 🤷🏼‍♀️ a nevadí mu to vůbec, sám chodí s klukama na pivo, a vrací se po půl noci.. teď pojede přes noc s klukama do Prahy 🤷🏼‍♀️

sorboni30
10. říj 2024

Ahoj. Na disco nechodím, protože jsou tam samí 15+ a byla bych tam nejstarší 🤣 Ne.. je mi 40. Když jdu s kamarádkou jednou za půl roku večer posedět, řeknu v kolik přijdu a dodržím to. O tom to je. Když něco slibim dodržím.

autor
10. říj 2024

@sorboni30 no tohle jako není úplně diskotéka, nejdřív tam vaří pak se jde na bar a je tam menší parket a pouští tam lidi opravdu až od 18 let, bývají tam i lidé kolem 50tky

me_druhe_ja
10. říj 2024

Tak mě na rozdíl tady od většiny diskotéky vždycky hodně bavily. Chodila jsem často a většinou jsme byli až do zavíračky. Nicméně když jsem se seznámila se současným přítelem uz jsem byla ve věku, kdy jsem tam byla téměř nejstarší. 😀 . No a v současné době bych už na diskotéku nešla jednoduše protože se moc stará a připadala bych si tam trapně. 😀 . Ale pokud mám možnost tak chodím s kamarádkou zase na jiný akce. Jednou za rok máme s jednou kamarádkou vždycky třídenní wellness pobyt jenom samy my dvě. 🙂 . Chodím normálně na pivo i s kamarádama mužského pohlaví.
Takže bych řekla že tady je to prostě jenom žárlivost No nic víc. 🙂 . Pokud tě ta diskotéka láká A chceš jít tak jdi. Sice jste partneři Ale to neznamená že on ti bude zakazovat že máš někam chodit. Pokud se samozřejmě nejedná o vyloženě nějaké nelegální věci. 😀

marketa1218
10. říj 2024

Diskotéky vůbec, ale jednou za uherák vyrazim s kamarádkou ne víno a v pohodě, věříme si. Manžel taky chodí s chlapama na pivo každý pátek po fotbale. Já se trhnu málo, ale to protože spíš nemám moc s kým.

sorboni30
10. říj 2024

Když jsem byla mladší chodila jsem a měla jsem ráda disco. Kdyby tady bylo to co u vás chodila bych dal 🤣 No tvůj partner asi žárlí tak to s tím bohužel nic neuděláš. Nikdo nemá právo druhého vlastnit a určovat mu co smí a nesmí dělat. To jste si měli nastavit od počátku vztahu. Pokud je vztah něčím narušený tak vlastnost jako žárlivost sama nevymizí. A jestli se ohání byvalkama, řekla bych mu, že nejsi žádná byvalka ale nynější přítelkyně a pokud bude žárlit a dělat scény, byvalka brzo budeš. Měl by ti věřit a pokud není ve vztahu důvěra, tolerance... Není proč v něm setrvat.

kakba
10. říj 2024

Chodim s kamaradkama vsude, do baru, do kina, na jidlo, na dovolene. Nenech se vlastnit.

emillyhk
10. říj 2024

Co se syn narodil, nějak nebyl prostor ani příležitost, někam si vyjít. Ale v létě mě kamarádka vytáhla na koncert. A bylo to super. Užila jsem si to, jen návrat domů kolem půlnoci už na mě byl pozdě, asi stárnu 🫣😅 Manžel chtěl počkat vzhůru, aby se ujistil, že jsme dojely bezpečně domů, ale usnul už kolem desáté u televize. Ale můj muž nemá problém, že bych se šla občas někam pobavit, a to i přesto, že ho jeho bývalá podváděla na každém kroku. Mám i letitého kamaráda, se kterým jsme dřív jednou za měsíc zašli na večeři a na drink. S kamarádkou plánujeme zase nějakou akci, ale tím že dělám na směny, tak se nám nějak nedaří nic domluvit 🙈
Dělat mi muž scény kvůli dětskému hřišti, tak ho pošlu na terapii, protože to už podle mě není normální... 🤦‍♀️🤷‍♀️

autor
11. říj 2024

@emillyhk byl v poradně, tam mi řekli že úplně nevědí ale dali mu kontakty na klinického psychologa, tam řekli že mají místo az za dva měsíce ale aby si ten termín vzal to už ne, že nebude zas čekat jako na tu poradnu. Myslím si že tady je totiž problém ještě hlouběji než u toho že ho bývalá podváděla. Co jsem se totiž dozvěděla tak jeho táta dělal takové scény i jeho mámě, když třeba přišla o 5 minut déle z práce, nakonec ji jezdil i vyzvedávat.

emillyhk
11. říj 2024

Tak pokud má tenhle vzorec chování odkoukaný z rodiny, tak to jen tak nezměníš, to musí chtít opravdu sám. A podle toho co píšeš, tak to nevypadá, že by se mu do toho chtělo 😟

gigi2
11. říj 2024

Jako vadilo by mi to, to na jednu stranu ano, aby měl manžrel takovýhle řeči ke mně,brala bych to jako projev nedůvěry…ale stejně tak bych nesnesla tos,jak si psala,že si přišla pozdě…to zase z tý druhý strany…už jako náctiletá jsem řekla v kolik přijdu domu z nějakých diskoték či tahů a nikdy se nestalo,ze bych to nedodržela…a věk v tomhle nehraje roli,je to pro mě stále o té důvěře tomu druhýmu,že kdyz se na něčem domluvíme,tak se to dodrží,jestli je někomu 15,nebo 50…z principu je právě proto blbost stanovovat přesný čas😉,protože chápu,ze kdyz se člověk dobře baví,tak nechce mazat domu…

xer
11. říj 2024

Tak evidentne ma nizke sebevedomi a je zarlivej no.
A ano ja chodim s kamoskou/kamoskama se bavit sama, dokonce i s kolegama - chlapama na pivo - obcas to tahnem az do brzkych rannich hodin😅 a on taky chodi obcas sam zas s kamaradama🤷‍♀️ i s kamoskou na kafe.
Prijde mi to naprosto normalni a zdravejsi nez se navzajem od sebe nehnout.
Pravidelne mame s kamoskama cca 3-4 rocne “damskej vecer” bez deti bez chlapu a obcas taky skoncime v nejakym klubu az do rana.
Neptame se ale ani neoznamujeme, prijdeme za tim druhym s tim ze chceme jit tam a tam s tim a tim jestli nemel neco jineho v planu a je s tim v pohode. Proste partnersky dialog. A cas si fakt nestanovujeme kdy kdo ma prijit domu🤣 ja nekdy z pracovniho piva prijdu v 20h a nekdy v 6 rano🤷‍♀️🤣

lennus
11. říj 2024

Promiň, ale to je úlet.
Vadí mu tvůj počet sexuálních partnerů? To je minulost, co je mu po tom. Závidí? Měl by si najít terapeuta a řešit tu žárlivost, možná blok z toho, že zažil nevěru, chápu.
Neslibuj, kdy přijdeš, prostě až budeš chtít, tohle jsem dělala na gymplu, aby rodiče věděli. Doma u nás přijde každý, kdy chce, podle toho, jak se baví. Leda si dáme vědět v průběhu večera nebo cestou domů. Občas pozdě v noci mi třeba manžel přišel naproti k tramvaji.
Pařit už moc nechodím, spíš na véču s kamarádkou, do sauny, minulý víkend jsem byla u kamarádky v zahraničí o víkendu, manžel zajde občas na pivko. Jsme rovnocenní, nežárlíme na sebe. Žárlivost je nedostatek sebevědomí, ty za něj v tomto ohledu nejsi zodpovědná. Chováš se normálně, i v páru má každý svůj život, vztahy, potřeby, nemá být cílem vlastnit.

lennus
11. říj 2024

Ještě dodám, že můj taťka byl žárlivý. Mamka se jde zdržela u kamarádky a bylo dusno, jsme ji s bráchou bránili. Děda tvrdil, že nejhorší je do vztahu sobec, žárlivec a alkoholik.

autor
11. říj 2024

@gigi2 ano v mládí jsem to dodržovala, i teď jsem to několikrát dodržela, například jednou jsem přišla o čtvrt hodiny dýl ale to věděl protože jsem mu ještě volala a objednávala mu jídlo domu a stejně byl problém, jenže když už jsem přišla později třeba podruhé bylo to i spíš z toho důvodu že mi začal psát hnusný zprávy a mě se prostě nechtělo a asi jsem se i bála jít domů kvůli hádce a že jsou občas fakt velký

autor
11. říj 2024

@xer třeba například teď jsem mu řekla že nejdřív jdu ke kamarádce domů, on z toho udělal to že tam určitě pozvala chlapi protože bydlí sama a děti má u bývalého a budeme tam dělat bůhví co