Chrápání. Co s tím?

sister05
27. únor 2020

Holky,help!!!! Už když jsem byla těhotná,začal ten můj víc chrápat. Ale teď už se to nedá. Budi mě tím. Spí s náma i mimino,který tím občas vzbudí. Na mlaskání nereaguje, na regulérní kopanec už taky ne. Do háje,jak pak mám být životaschopná. Pomalu přemýšlím o oddělené ložnici. Když mu to sdělím,tak se jen směje,že ho nemám poslouchat a mám spát. A že já taky chrápu. Jo,ale určitě kvůli tomu není půl noci vždycky vzhůru. Na ORL ho nedostanu. Co se s tím dá??!

sister05
autor
27. únor 2020

P.s. pokud si dám špunty do uší, neuslyším děti.

me_druhe_ja
27. únor 2020

Ty jsi já? Naprosto totožnej problém i přístup chlapa.... nevím co dělat..... paradoxně nejsem nevyspana primárně kvuli malýmu, ale kvůli jemu.....je to peklo

sister05
autor
27. únor 2020

@me_druhe_ja jsem schopná i oddělených ložnic

me_druhe_ja
27. únor 2020

@sister05 to já právě strašně nechci...:( Mě připadá hrozný jak strašně často čtu že po porodu spí žena s dítětem a muž jinde...a kolikrát i několik let...to je strašně smutný....:( Ale fakt si nevím rady.... přiznám se, že dvě noci usnul na gauči u TV a byl tam skoro do rána a to jsem se vyspala daleko líp....ale nechci to jako řešení

neomenia
27. únor 2020

Ahoj. Jdi do oddělenych ložnic. Nedej na blbý reci typu že manželé mají spát spolu. Kvalitní spánek je sakra důležitý a jeho dlouhodoba absence je mučení. My s manželem máme oddělené spaní už asi 2 "roky. Jeho chrápání se s lety horší, to tak bývá, bohužel. A j tomu moje opravdu lehké spaní, špunty do uší na to nepomáhají. Ja spím v ložnici s miminkem, on v obýváku. Teď jsme koupili futon, atma kvalitní matraci. Bude to tak navzdy, tohle nemá jiné řešení
Na operaci to není.

petulejan
27. únor 2020

Já mám špunty do uší a malou slyším snad každý brouknutí. Skus to,ten instinkt tě spát nenechá 👍 chlapa slyším taky,ale dost tlumeně a jen v případě,že se snažím po kojení usnout.

martaskaaa
27. únor 2020

A chrápe v každé poloze?? Můj třeba jen na zádech, ale na boku je to dobrý. Takhle chrapal můj taťka, nevyspala se celá rodina... Takže spal v obýváku. A přitom mu nabízeli operaci nosní přepážky a bylo by to ok. No nechtěl, tak spí oddelene už tak 25let 😀

te_reza
27. únor 2020

Chlap se odstěhoval do obýváku už když jsem byla těhotná. Nesnesla jsem, že on si chrápe a já se jen s rancem převaluju. Pak tam nespal, aby ho nebudilo mimino. No a teď jsou holce 4,rok spí v pokoji a chlap stále bivakuje na gauči. Někde jsem četla článek o postelovém rozvodu, něco do sebe to má, já se s chlapem vedle sebe fakt téměř nevyspim😂

krista25
27. únor 2020

Ja spim s malym v pokojíčku a dokud se bude v noci budit, nemam v planu to měnit. 😁😁Takhle se aspoň vyspím. Když jsme byli v jednom pokoji všichni, tak nás budil chrápáním nebo jak se pořád vrtěl. Takhle máme klid oba a ani jednomu z nás to nevadí. 😁😁

lucinka_16
27. únor 2020

U nás jediné co pomáhá je,že mu vemu hlavu a dám jakkdyby do záklonu 😁 Většinou to aspoň trochu pomůže. Držím palce 🙂

falling
27. únor 2020

Kvůli chrápání mame oddelene spani uz nekolik let. Nevidím v tom zadnou tragedii. Nic jineho proste nepomohlo a na operaci patra manzela hnat nechci. Na kvalitu vztahu to zadny dopad nema. Vecer treba lezime spolu v jedne posteli, ale spat proste jdeme kazdy jinam. Spolu jsme se nevyspali ani jeden (ja nespala kvůli chrapani a jeho jsem budila, aby nechápal)

sister05
autor
27. únor 2020

Holky, já oddělené spaní mít nemohu, bydlíme ve 2+1 a jeden pokoj je malý a druhý ještě menší. V jednom má pokojíček dcera a v druhém máme ložnici a mimino. Čili to nepřipadá v úvahu.
Měla jsem na mysli, jestli třeba nemáte zkušenosti s nějakými těmi náplastmi na nos proti chrápání nebo tak.

falling
27. únor 2020

@sister05 no prave mam zkusenost, ze nepomaha vubec nic. Jeden cas jsem se snazila najit ruzna reseni, ale je to spis ztrata casu. Zadne spreje, naplasti a podobna reseni proste nefunguji

milisent
27. únor 2020

Tak u manžela zabírá sprej z lékárny Pssst. Nechtěla jsem tomu věřit,ale už jsem byla zoufalá. V těhotenství se odstěhoval do obýváku, pak tam přebýval kvůli nočnímu kojení. Pak už ale chtěl spát s námi, tak jsem koupila ten sprej,že to teda zkusíme. Mám i špunty v uších,protože mám pocit,že už jsem alergická i na jeho jemné pochrupavani. A dobrý. Ze začátku jsem měla jen jeden špunt, ať malou slyším, ale klidně můžu mít v obou uších, jak je malá vedle mě, slyším ji hned, když něco.

zdravuska1989
28. únor 2020

Ahoj, u nás jsme vyzkoušeli náplasti, spreje jako psst atd i různé plastové kraviny do nosu a nic... Muž chrape přes nos ve všech polohách... Budeme spolu 5let a společně spaní jsme si užili asi první rok, teď máme prcka a já a ním v dětském pokoji 🤷‍♀️ no a co se týče těch doktoru, žádná Srsnda, řešíme to přes dva roky, od Orl přes alergologii pořád si ho převažují jak horký brambory, kolik tablet a sprejů na předpis už jsme vyzkoušeli 😣