Bratr se se zamiloval do starší ženy. Jak na to, aby to pochopili rodiče?

24. únor 2023

Ahoj dámy,
ráda si přečtu vaše zkušenosti a rady.Můj mladší bratr (22 let) si našel starší přítelkyni (31 let),takže mezi nimi je rozdíl 9 let.Mě to přijde jako nic a musím říct,že ona vypadá max. na 21 let.Je hezká,štíhlá,hrozně milá a chytrá ale naši rodiče doslova ztropili scénu když jsme u nich byli jen já a bratr,že si s ní zničí život,že ho bude jen využívat protože je mladej a blbej...Bratr se sebral a odešel a já přemýšlím jak je usmířit a vše si v klidu vysvětlit,je to přeci jeho život.Nikdy jsem ho takhle šťastnýho neviděla ani jako dítě.Býval spíš uzavřený typ a teď je najednou hrozně upovídaný a veselý.Prostě podle mě ho mění k lepšímu...

bramarfi
24. únor 2023

Dej tomu čas. Buď oporou bratrovi. A bude dobře.

goovana
24. únor 2023

Hele mě bylo 16 a když jsem si našla přítele bylo mu 23...to bylo ještě divnejsi naší tenkrát tak hrozná scéna a že kdesi cosi...
Dnes je mi 26 manželovi 33 a jsme spolu dodnes máme spolu dvě děti...takže nemyslím si,že by to bylo nějak na ,,škodu,,
Každopádně bratr je plnolety a těžko mu rodiče řeknou koho smí a koho nesmí milovat

helen_h
24. únor 2023

A přítelkyně je bezdětná nebo se závazky??
Já znala dokonce pár: on středoškolák 16, ona rozvádějící se učitelka (ne jeho) 26 let. Jsou spolu doteď, mají děti.

autor
24. únor 2023

@helen_h Žádné děti ještě nemá ani nebyla vdaná.Bydlí sama a v pronájmu.

cikitkapb
24. únor 2023

Oni třeba až rodiče zjistí, jak je skvělá, tak taky změní názor. Ale teď bych to nechala být. Maximálně bych se rodičů zeptala, proč si myslí, že si s ní zničí život. Co je k tomu vede? Navíc jestli někdo může mít zničený život, tak ona, protože ona je v životě dál než on, a pardon, ale 31 není žádný velký věk. Až se mě to dotklo. 🤣 A to už mi bude po víkendu 34. 🤣

zelenaesmolda
24. únor 2023

Neplet se do toho,to bude nejlepsi.Rodice to potrebuji vstrebat.I kdyz osobne nechapu co jim tak vadi.

autor
24. únor 2023

Ja ji osobne poznala protoze nahodne jsem brachu potkala s ni na rande a udelala i na me dojem,oni ji jeste nevideli.Ani tomu nedali sanci.Proto se ptam co s tim.Asi to necham teda zatim na nich.Ja jenom doufam,ze kdyz ji poznaji osobne,ze nepredvedou to same.Nase mama byla jak pominuta.Me ten vek prijde jako prd,neni to rozvedena 50-ti leta zena s detmi co vysli stredni.Pro me je to porad mlada holka.Me je 29 a vypadam teda mnohem starsi (byt mam jedno dite doma,druhy dite=muj manzel bych mohla taky napocitat 😀 ).

lencaa11
24. únor 2023

Chce to čas mám to podobné já starší manžel mladší a jeho rodina si o mě myslela že ho chci jen že na peníze a že je mladej a blbej myslím že ani po x letech to zatím nezkousli že si prosadil mě a naši rodinu rodiče jeho život nezijou ...

lenatko91
24. únor 2023

Můj manžel si mě bral, když jemu bylo 19 a mně 26. Byli jsme spolu 3 roky, od jeho 16. Buď jim prostě oporou, časem si to snad sedne i u rodičů 🙂

autor
24. únor 2023

Dekuju,tak tomu dam prostor a podporim je.

katule1990
25. únor 2023

Taky myslim, ze to chce hlavne cas. Muj manzel je o 19 let starsi, kdyz jsme se poznali, nase malem trefilo, mamka delala sceny uplne strasny, ani na to nechci vzpominat, skoro se divim, ze jsme to ustali. Uz je to 12 let a davno si to vsechno sedlo a s nasima si manzel velmi rozumi 😊, mamka mu pece a posila kolace, no proste idylka 😅. Brachova pritelkyne v 31 letech prece neni za zenitem a i kdyby ji bylo 45, stejne s tim rodice nic neudelaji. Asi neznam pripad, kdy by sceny rodicu presvedcily jejich dite, aby se vzdalo lasky, naopak.

hanca777
25. únor 2023

Dala bych tomu čas ,klidně se jich zeptej co jim vadí přesně ale netlačila bych na pilu, letmo jim můžeš připomenout,že je bracha dospělý 🙈 a stejně s tím nic neudělají. A jemu buď oporou. Teda ale mě je taky 31 mám skoro 3 děti 😂🤔 ale Teda stará si nepřijdu, a psala jsi ,že slečna nebyla vdaná a ani nemá děti takže bez závazků. A pokud jim to klape a bude klepat dal tak si časem mohou ty závazky udělat spolu ale rodiče do toho nesmí vrtat . Neboť to se určitě nelíbí ani bráchovi a nelibilo by se to ani jeho slečně.

ronyx
25. únor 2023

K tomu řeknu jen toliko. Je mi 38. Mám dvě děti z předchozího vztahu. Můj stávající partner je o 10 let mladší. Máme spolu 3 měsíční dcerku a vše klape. Oba jsme šťastní a věkový rozdíl ani jeden nijak nepociťujeme. Upřímně, ze začátku taky nebyla jeho máma nadšená. Přeci jen žena o 10 let starší a ještě s 2 dětmi... Naštěstí je to ale rozumná žena a přijala to. Teď je ráda, že má šťastného syna a vnučku. Snad tedy i vaše máma dostane rozum a nechá bratra žít svůj vlastní život. Je to sice klišé, ale věk je dle mě opravdu jen číslo. Znám spoustu párů, stejně starých, kterým vztahy nefungují a také znám páry s větším věkovým rozdílem, které jsou šťastné, vyrovnané i po dlouhých létech.

verysek1
25. únor 2023

Mam muze o 8 let mladsiho, poznali jsme se v praci. Bylo mu 24, ja byla vdana a jedno dite. Letos spolu budeme 9 let, mame spolu dalsi 2 deti a hezci vztah a lepsiho chlapa jsem v zivote nemela a nevidela. Nekdy je to proste osud a znameni co zasahne, muj muz mel nekolik let pritelkyni a deti odkladal, az az az bude mit vsechno ( vlastne se mu do toho jen nechtelo s pritelkyni). Jako kolegove jsme sli na obed a on mi tam rekl, ze s ni si dite predstavit nedokaze, ale se mnou ano. Nekdy to proste vsechno zacne zapadat a davat smysl i teoreticky v nesmyslne situaci. Dlouho jsem mela ja sama predsudky, dnes si rikam, jak jsem byla hloupa a proc jsem tak dlouho resila vek. Vekovy rozdil u nas taky nebyl nikdy nejak videt.Preju jim hodne stesti a vy jim budte oporou, v pripade vasich rodicu ji budou oba potrebovat.

mitajka85
25. únor 2023

Hezký večer, já mám o 14 let mladšího přítele a ma rád i moje dvě děti. Moje mamka,ta z toho nadšená není,Ale jeho rodiče nás vzali v pohodě. Snad se to urovná a když ne,hlavně buďte bratrovi oporou.Je to jeho život

nicollbc
25. únor 2023

Ty jo.. Mě je 29 a chlapovi 38. Když jsme spolu začali, bylo mi 21 a jemu 30. Nikdo se nad tím nikdy příliš nepozastavoval a to já pořád vypadám a vypadala jsem o hodně mladší, než jsem (on teda taky na svůj věk nevypadá) jakto, že když je to naopak tak je to takový problém? 😄 Kdyby jí bylo 50, tak to ještě pochopím, ale takhle absolutně nechápu, proč z toho dělají vědu. Brácha z nějakého důvodu k sobě potřebuje starší ženu, když tvrdíš, že s ní ožil. Buď je duševně vyspělejší, než vrstevnice a nebo hádám, že problém bude v matince 🤫.

gabu6
26. únor 2023

@cikitkapb přesně 31 je v pohodě , taky mi je tolik .. ale pravda , že mám o trošku staršího manžela 35 .. ale prstýnek nenosím a když sebou nemám ani děti tak po mě chtějí dokonce i občanku.

lennus
26. únor 2023

Když jsem četla nadpis, myslela jsem, že má třeba 40-50ti letou. Tohle je pohoda, i brácha má zhruba o tolik starší ženu, doma to nikdo neřešil, věk je jen číslo, mají spolu už dvě děti a jsou ok, ani vzhledově to nejde poznat. Rodičům bych se snažila vysvětlit, že mají dvě možnosti, nebavit se s ním a ztratit ho, tím pádem třeba ani nebudou mít kontakt v budoucnu s jeho dětmi nebo to respektovat, vidět, že je šťastný a že ona je fajn, mohl by mít potvoru třeba 😁 Držím palce!

lennus
26. únor 2023

To je děs, co vládne ve společnosti za stigma, ideál muž starší a ještě jen o pár let. Je mi už teď jasné, že i kdyby si moje děti našly o desítky let staršího partnera nebo jakýkoliv velký věkový rozdíl, neudělám nic a nechci je ztratit, ale respektovat, někdy třeba člověk potřebuje čas a jsou horší věci ve vztahu než kdyby měla dcera staříka.

martinka0209
26. únor 2023

Já když jsem řekla za mám přítele o 10 let staršího,mamka z toho taky nebyla nadšená,ale pak si zvykla a už to neřeší,chce to čas ať si zvyknou,jinak devět let to je v pohodě a vy buďte bratrovi oporou

misicka1988
26. únor 2023

Mému muži bylo 20 let a mě 29 let když jsme se poznali. A to jsem v té době měla už 2 děti. Strašně jsem se bála co bude říkat okolí, vztah jsem chtěla rozumově několikrát ze začátku ukončit. Kupodivu jsem se ale nesetkala z žádnými negativními reakcemi. Jeho maminka byla skvělá, ihned mě i s dětmi přijala do rodiny. Všechno si tak nějak skvělě sedlo a nikdo už absolutně nevnímá nějaký věkový rozdíl. S mužem za chvíli oslavíme společných 15 let, klape nám to a jsme zamilovaní jako na začátku. Fakt to není o věku. Mmch moje maminka má o 10 let mladšího muže, jsou spolu už přes 30 let. 😊

claire90
26. únor 2023

Do toho nema smysl se michat. Bud oporou brachovi, kor kdyz vis, ze partnerka je super a rodice to bud zkousnou nebo bohuzel jejich problem. Muj muz je o rok mladsi nez moje mama a taky se z toho nikdo nepo... 😅

holkaokomodra
26. únor 2023

někdy se taky nestačím divit co rodičům vadí 🤷‍♀️ to je asi vsude, bráchu rozhodně podpoř, není dítě a ze strany rodičů jsou to jen obavy, který se nemusí vyplnit, tak se uvidí 😊

holkaokomodra
26. únor 2023

@misicka1988 jeeee krásný příběh 😊 ❤️

pavlinar
26. únor 2023

Tak já se zas přiznám, že by mi to vadilo a měla bych předsudky. Měla bych o něj strach, podobně argumenty jako ti rodiče. Musela by mě o to víc přesvědčit, že je pro něj dost dobrá. Samotné mi to zní šílené, rozum říká, že to je jen číslo atd. Prostě zakořeněné předsudky, které bych se snažila v sobě potlačit.
Rodičům bych řekla, co píšou holky.. že by taky mohl mít vrstevníci megeru/nemakacenko/potvoru.. to by byly raději? Vidí, jak je teď šťastnej???
Že můžou vysilovat a přijít o syna. Že na just s ní bude, i kdyby to nebylo ok, jen aby jim ukázal, že neměli pravdu... Nebo se jí pokusí poznat bez předsudků. Pokud je dobrá holka, vše v pořádku. Pokud slepice, přijde si na to brácha sám. U nás v rodině byl podobný případ, tuším taky 9 let rozdíl. Nejdřív velký peklo, pak si to sedlo a je vše ok.

kolibricek36
26. únor 2023

@katule1990 holka, divila by ses, kolik páru se nechalo zpracovat rodiči.

kolibricek36
26. únor 2023

K autorce, buď jemu oporou, vždyť se ještě neberou. A i kdyby jo, nikdo jejich život za ně žít nebude.
Já si taky zažila své, ale kvůli věku to nebylo. I když jsem taky o pár let starší.
Akorát 9 let po svatbě se ukázalo, že ségra to taky neschvalovala, protože se mnou nechce nic mít. Prostě nemám se k ní hlásit, jako bych někomu dělala nějakou ostudu.

jerrabina
26. únor 2023

Chudák brácha! Koukám, že já jsem to udělala dobře, když jsem mého teď už manžela nejdřív představila našim a až pak jsem jim řekla, že je o 10 let starší než já. Docela se divili 😄 Netuším, jestli by s tím měli problém, já jim věk neřekla jen proto, že jsem o něm říkala zajímavější věci 😄 Taky už jsem měla dítě a asi kdokoli kdo se spolu s ženou "ujme" i dítěte asi nebude špatný člověk (i proto jsem se nedostala k věku, říkala jsem hlavně jak hezky ho Eliška přijímá a jak si s ní on pěkně hraje, že už mi ji hodinku hlídal když jsem musela neplánovaně běžet něco řešit na prvním rande kde Eli poznal - jo, nemůžu to mít jednoduchý 😄 ale aspoň to byl lepší test než bych kdy mohla vymyslet 😁) A naši na mého muže nedají dopustit. Dokonce ze začátku při jakémkoli sporu jsem si nemohla postěžovat, vždy jsem byla ta špatná já - asi do něj byli zamilovaní taky 😂😂😂 teď už naštěstí taky vidí že není dokonalý, ale rádi ho mají pořád 😊
Teď to bude asi o dost těžší, budou to všechno vidět tou svojí optikou.
To co můžeš Ty... Když se někdy potkáš s bráchou a s ní,
můžeš vyprávět vašim. Můžeš, jak už se tady psalo, se vašich zeptat co jim vadí.
Když by i po nějakém čase byli moc zabejčení, dá se na to jít i trochu oklikou... Mluvit o ní jménem a nezminovat o koho jde. A pak jim to propojit a oni už budou vědět, že ta sympatická kamarádka je ta bráchova starší přítelkyně

jerrabina
26. únor 2023

A to žes ji potkala je vlastně taky fajn, můžeš říct, žes ji už viděla a že podle Tebe si vybral dobře.

kolibricek36
26. únor 2023

@jerrabina já myslím, že tohle nepomůže. Můžou si myslet, že jste se domluvili proti ním.