Akceptovat partnerovu občasnou nevěru?

nandule20
27. bře 2017

Ahoj holky, zkusím to napsat co nejstručněji...
Jsme s partnerem 2 roky, rok jsme před tím byli milenci. Partner o 8 let starší, mě je 21, má 4 letého syna z manželství. Bohužel bydlíme ještě odděleně a celkem daleko od sebe, mé povinnosti zatím neumožnily přestěhovat se. V poslední době je v kontaktu s jednou slečnou, čím dál častěji.. Můj dobrý kamarád, kterému je přes 30 a má spokojené manželství mi tvrdí, že nevěra ke vztahu patří a to, že se nevidíme každý den, tak se prý nemám divit, kdyby chtěl někoho na sex a nemám se prý vůbec strachovat... Prý mu mám na férovku říct, zda chce se mnou být a navrhnout mu to, ať si občas užije, ale ať do toho netahá mě. To byl názor muže. Něco na tom asi je, v mnohém má i pravdu, ale zajímá mě i váš názor. Máte nějaká zkušenost, že jste partnerovi "dovolila" občasnou nevěru? Ať za účelem dlouholetého vztahu nebo v podobné situaci jako jsem já...

mku
27. bře 2017

@nandule20 ahoj, tohle neni spatna rada, ale spis pro manzelsky vztah po deseti patnacti letech... to pochopim, ze jeden nebo druhy ma chut hledat "inspiraci" nekde jinde... ale jen v pripade, ze je to ulet, ne vedlejsi paralelni vztah na delsi dobu...
Ale po dvou letech? A jeste k tomu kdyz spolu nebydlite? Co ten tvuj chlap bude delat az po ctyricitce zacne chytat druhou mizu?!
Ja bych s takovymhle chlapem nebyla ani vterinu... strachovat se a nechavat si porad ublyzovat...

katgatoo
27. bře 2017

@nandule20 Znám lidi, co se předem domluvili na pravidlech a mají vícečetné vztahy. Má to i název-polyamory. Ale nejedná se o nevěru, protože o tom všechny zůčastněné strany vědí a souhlasí s tím. Jestliže ti prostě jen zahýbá a lže, tak z mého pohledu to není v pořádku. Domluvit si pravidla můžete různě, ale lež do vztahu nepatří.

alpal
27. bře 2017

Po tom, co mě můj přítel podvedl, jsem mu to "dovolila". Respektive řekla, že už mě to dál nezajímá, že si může dělat co chce, s kým chce, pokud to bude dělat diskrétně a nebude do toho tahat rodinu. Od té doby to už neudělal, nevím, asi ho to nebaví, když už to není zakázané ovoce.
Ale tvůj případ je trochu jiný, nemáte společnou rodinu, ani spolu nebydlíte. Neznám tebe, neznám jeho, ale připadá mi, že ten váš vztah nebere tak moc vážně. Ty jsi mladá holka, on je starší, už má něco za sebou, má i syna, tak vztahy bere jinak.
Být tebou, určitě si s ním promluvím a vysvětlím mu, jak moc je pro tebe váš vztah důležitý, vysvětli mu, co cítíš, co bys chtěla a nechtěla, co chce on a vyvoďte společný zájem, jak se bude váš vztah vyvíjet. Oni jsou ti chlapi dost natvrdlý, je možný, že si myslí, že to taky nebereš dost vážně, zvlášť, když tvrdíš, že jste byli jen milenci.

bamishop
27. bře 2017

jezis to je jak z bravicka. A je ti neverny urcite? Pokud ano, co te s nim drzi, si mlada a bez zavazku, i kdyby byl pritel jen na sex, tak je snad lepsi mit takoveho, ktery partnerky nebude stridat... A ten kamarad asi taky bude zajimavy, pokud ma takove nazory, tak se asi tesi i do tvoji postele, nic ve zlem

nandule20
autor
27. bře 2017

@mku Souhlasím, že to je jak kdybychom spolu byli 20 let, to by možná k pochopení už bylo...

@bamishop ještě mě nepodvedl, tedy myslím, ovšem pomalu a jistě to k tomu směřuje...

Proto se tu ptám dopředu, nechci to začít řešit až bude pozdě.

@alpal Promluvila bych s ním ráda, ale vůbec nevím jak na to.. Komunikovat o takových věcech většinou moc nechce a an bych nevěděla,jak začít ☹

kristyn.g
27. bře 2017

@nandule20 to se neumim ani představit...

@mku jsme s mužem deset let a tedy nedokážu si to představit, divím se že každý čeká že po xy letech je ten vztah nějaký jiný než na začátku, to tedy není, je stejný jako po 2, po 5... letech

marton
27. bře 2017

@mku je to pěkně blbá rada i po deseti letech manželství. Jistě jsou páry, které to praktikují, ale musí mít na to žaludek. Mě to někdo poradit i teď, kdy jsem s manželem 25 let, tak ho pošlu do háje. Tak jak píšeš na konci příspěvku.
@nandule20 možná ti někdo poradí jak tomu předejít.Každopádně to normální není, a ty si budeš muset srovnat, jestli tak chceš a budeš umět žít/ pokud to vůbec nastane/.

hvezdnenebe
27. bře 2017

@nandule20 zajímalo by mě, co na tenhle kamarádův názor na nevěru říká jeho žena 🙂
nevěra sice byla, je a bude, ale určitě není dobré to brát tak, že ke vztahu automaticky patří. a to ani po dvaceti letech.
nechej svého partnera nové slečně a najdi si někoho, kdo tě bude mít opravdu rád.

nandule20
autor
27. bře 2017

@hvezdnenebe partnerka kamaráda s tím souhlasí, fohodlivse tak...

Zkusim s ním o tom mluvit, snad to pomůže.. Snad bude mít snahu to řešit i on

luckamarcu
27. bře 2017

Ja osobne bych teda nic takovyho neakceptovala.Jo neco jinyho je,kdyz bych meka chlapa jen na sex,to ar su dela co chce.Asi jsem staromódní,ale tady s tim at si bokem uziva,no tak to at jde do haje.🙂To muzu byt sama a mit na sex deset chlapz treba.Ale ty urcite od nej cekas vic nebo ne?A jestli by se mel chovat takhle,zadna krasna budoucnost te s nim neceka,jedine ze bys delala ze ti to nevadi a tajne se uzirala.Prece kdyz miluju,tak nemam chut na nikoho jinyho.Tot muj nazor.Takze za me ne.

shak29
27. bře 2017

😀 pokud dobře chápu, podváděl byvalou manzelku s tebou... tedy .. kazdemu podle zasluh.
Nicméně, zřejmě mu nedavas, co potřebuje. Ja sem s mym 10 let a nema potrebu se mi nekde kur*it.
A pokud chlapovi jedna partnerka nestaci, neni to ,alespon tedy pro me, vhodný a vyhovujici partner.

shine2015
27. bře 2017

@nandule20 za mě ne. Já bych do toho nesla. Až budeš doma těhotná nebo s malým dítětem budeš akorát na nervy.
Navíc kdo opustí jednu ženu s dítětem opustí klidně i druhou. Dost blby základ.
Poslala bych ho k vodě a našla si jiného.

nandule20
autor
27. bře 2017

Já nevim, chová se ke mě stále hezky, říká mi miluji tě, občas mě masíruje, těší se na mě, dáváme si vanu, chodíme na výlety a usínání spolu je nám vzácné a proto i vždy krásné. Já doufám,že se to přežene a bude vše v pořádku.. Snad jen já si to domýšlím do něčeho, kam to snad nedojde.. Budu o tom s ím mluvit promluvit.

dvojka
27. bře 2017

Tak já bych rady kamaráda vyloučila , to je hustej kámoš teda,jen jestli si sám nepřipravuje ornou půdu 😀 .
Každopádně když svolíš příteli milenku (což zní teda dost děsivě) tak počítej s tím že se může stát že tě opustí . Dále a to je pro mě ještě děsivější pohlavní nemoce,co třeba takový HPV vir ? Zkus o tom všem přemýšlet a určitě to s partnerem probrat 😉.

zuzineckah
27. bře 2017

@nandule20 takového trotla bych poslala k šípku a stejně tak tvého "kamaráda". Úplně mi to zní jako "dobrá rada od hovada"... Myslím, že žena, která si váží sama sebe a chce prožít spokojený život s partnerem, který nenosí mozek v kalhotách, o tom nebude ani uvažovat, natož to praktikovat.
Kdo říká, že je to naivní představa a podobné žvásty, ten měl prostě v životě smůlu a je mi ho líto 😉

nandule20
autor
27. bře 2017

Já bohužel nevím, jak ale probrat.. Já se snažím vždy řešit něco, když se neco děje nebo je něco špatně. Když to partnerovi nevoní, hned se snaží změnit téma a tak.. Nakonec to jen bude nějaký pokus ode mě a budu za stíhačku... Teď chci spíš vědět, zda to ještě nechat být a třeba si to vše jen nalhávám a vše bude dobré a nebo to ihned řešit, zda má chtíč mít ještě jinou.

anelamates
27. bře 2017

@nandule20 na tohle bych absolutně nepřistoupila. Já ne. Přece jsme partneři, milujeme se, tak nač potřebuje milenku propána? Nechápu tento názor a zjistit, že mi byl manžel nevěrný, i kdyby to bylo jánevím před kolika lety, asi bych to těžko rozdýchávala, a nevím, jak by to dopadlo. Prostě ne. Jednou jsme si něco slíbili a sliby se plní. A nikdy bych do takového vztahu nešla. Jak bys mohla takovému chlapovi věřit? jak by ses na něj mohla spolehnout v problémech? Ne, nikdy.
A takového "kamaráda" bych tedy vyrazila z baráku a už by určitě můj kamarád nebyl, pokud je schopen dávat tak hloupé a nebezpečné rady.

lenatu
27. bře 2017

@nandule20 tak já bych to určitě "nepovolila" po 2 letech vztahu a 1 roku co s tebou pravděpodobně podváděl manželku. Tohle je na přemýšlení tak u partnerů kteří jsou spolu 10let a více a ne 2 roky 😀. Hlavně chlap co podváděl už jednou svoji ženu, bude pravděpodobně podvádět i tebe 🙂 a je tu veliká pravděpodobnost že tě opustí 🙂 No jeje, ještě aby nebyl milej když ty mu dáváš volného prostoru tolik, kolik chce, ani spolu nebydlite. Nechci být hnusná, ale jen jestli si tě jen "nevydržuje" a přitom nehledá pro něj "vhodnější" partnerku 🙂. Uvidíš jak se to mezi vámi bude vyvíjet ale já bych s takovým chlapem co tohle předvádí po tak krátké době nebyla (asi mám víc hrdosti). Kamaráda neposlouchej , jak psaly holky, taky bych se nedivila kdyby si chystal ornou půdu 🙂. A nezapomeň že KARMA funguje 🙂

bruckner
27. bře 2017

Poslala bych ho do prd... a to hned! Co s takovým chlapem? Jsi mladá, takových můžeš mít na každým prstě pět. Záleží co čekáš od vztahu, jestli to máš taky takové "volnější" tak to potom možná ano. Já bych se ale asi z takovýho chlapa pozvracela, když nechce jen mě, tak ať si táhne za jinou! Promiň, že to říkám na plnou hubu, ale já to tak mám 🙂

rive
27. bře 2017

Neumím si představit, že bych věděla, že je partner s někým jiným a ještě mu to tolerovala. Strašně by mě úráželo, že pro něj nejsem dost dobrá a tak to hledá někde jinde a pak příjde ke mně a já bych s ním měla spát a normálně se s ním bavit. Už jenom to, že uvažuje o tom, že si najde jinou/jiné... prostě mu v tom vztahu něco chybí...

35_a_budu_mamka
27. bře 2017

Řekla bych mu ok, ale Ty mi povolíš to samé. Myslím, že to se mu líbit nebude😉 Předpokládám, že ještě studujete, hlavně kvůli němu nenechávejte školy, abyste se co nejdříve stěhovala k němu, to by Vás pak hodně mrzelo. Žádný pan božský si takovou oběť nezaslouží.

vanea
27. bře 2017

@nandule20 Předpoklad toho, aby to mohlo fungovat tak, jak ti radí kamarád jsou ty, že to nesmí být nevěra (tzn žádné tajnosti, ale upřímnost a otevřenost) a nesmí to ani jednomu z toho páru vadit. Nevěra - tzn lhaní, zapírání rozhodně NENÍ normální a není v pořádku. V pořádku je, pokud si to pár nastaví "volně" a oba souhlasí s tím, že se budou vídat ještě s někým dalším.
Pokud tobě se to nelíbí, že by partner žil/spal/věnoval se a trávil čas ještě s někým dalším, je to ok. Pokud ani jemu by nevadilo, že udržuješ další paralelní vztah/vztahy, tak je to taky v pořádku. V momentě, kdy to ale jednomu přestane jen trochu vonět, nastává problém, protože od té chvíle už to hlodat nepřestane.
Další problém nastává po čase, kdy těm dvěma dojde, že vlastně nemají žádný vztah a od života by třeba v určité fázi chtěli něco víc. Pak to dost často končí tím, že si buď chlap najde manželku, usadí se a hotovo...nebo toto udělá ta žena🙂
Je každopádně jen na vás , jak si to nastavíte...jen buďte upřímní, lhát si, to prostě nemá budoucnost.

- Jinak moje osobní vsuvka - já bych na toto neměla žaludek, jsem věrný člověk, manžel to má stejně... Máme to doma nastavené tak, abychom byli spokojení oba dva a hlavně abychom si mohli naprosto věřit. Vztah, kde si každý dělá co chce pro mně není vztah. To je prostě nevázaný život. A rozhodně si nemyslím, že každý chlap je takový, to by taková musela bt i každá ženská, protože jinak by neměli s kým podvádět ;) se tím chlapi akorát ohání, aby společnost to jejich chování nějak "omluvila" ... mmchdem do tohoto volného vztahu bych nikdy netahala děti...

fallingstars
27. bře 2017

Po dvou letech mi to připadá brzy. Já nepatřím k těm, které by věřily ve věrnost až za hrob, nevěra podle mě byla, je a bude, ale po dvou letech mi připadá docela brzy na to, abychom si s partnerem nestačili...navíc, jak jsi na to přišla? To mu nestojíš ani za to, aby si dal větší pozor se zatloukáním?

Já jsem vždycky svým chlapům řekla, že pokud mě někdy budou chtít podvést, a budou chtít se mnou zůstat, ať se postarají, abych o tom nevěděla. A buď mě teda nikdy nepodvedli anebo si to aspoň vzali k srdci. Na otevřeně polygamní vztah je, myslím, ve vašem případě brzy a z toho, co píšeš, navíc nemám pocit, že by ses s tím dokázala opravdu vyrovnat...

nandule20
autor
27. bře 2017

Holky,děkuji všem za reakce. Jak jsem psala, ještě mě zřejmě nepodvedl. Jej si s ní píše a občas vída v práci, každý je ale na jiné pozici. Proč to řeším je to, že on si nikdy s žádnou takto nevypisoval. Jsme třeba spolu a na Messengeru tam naskočí její fotka. Občas okem kouknu, co jí píše, když sedí třeba vedle mě. O nic vážného tam nejde, ale jsem na pozoru a trápí mě to. Proto si myslim, ze třeba opravdu jen plaším a asi si budu muset zvyknout, že má nějakou kamarádku holku. Snad to bude dobré. Jestli ne, nevěry bych fakt nezvládala a sbohem ☹

shine2015
27. bře 2017

@nandule20 problém je ze už teď mas pochybnosti a to spolu nejste dlouho...a povolit babu ??! Vazis si sama sebe?? Holka klidně s nim buď ale pak tady nezakládej diskuzi jsem s dítětem stále sama a manžel má milenku....mam odejít?
Přesně takové holky které tady jsou by daly nevím co za to aby se mohly vrátit v čase..do fáze ve vztahu jako jsi teď ty.

Dobre si to rozmysli. Jsi mladá. Možnosti mas. Pokud chceš na sebe plést bič tak to dělej je to tvůj život...ale nebrec a nelituji se.

shine2015
27. bře 2017

@nandule20 kamarádku holku já netoleruji. Nejblíž mu mas být Ty a kamaradka??? Co s ni řeší??? Věci má řešit s tebou..a žádná jiná bába si nemá co výplakavat problémy na mým muži....natož aby mu psala domu. Jako sorry ale toto ne. Ještě bych pochopila kdyby ses s ni znala ale i to bych rychle vyřešila. Žádné žalky placky u mého muže....ať jde s kamosema nám pivo nebo cvičit ať má svůj koníček i čas pro sebe ale žádná jiná bába nebude vyvolávat a vypisovat mému muži ....

A ty si to dobre rozmysli - tenhle vztah.

tulikiss
27. bře 2017

ty jo docela cumi na co vsechno jsou zenske schopne pristoupit... ale zase kdyz se nad tim clovek zamysli tak vlastne neni rozdil mezi tim kdy rok spaval s tebou a s manzelkou a tim ze ted bude spavat s tebou a jeste i s jinou zenskou. jaky sis to udelala takovy to mas.

nandule20
autor
27. bře 2017

@shine2015 jenže naopak třeba já třeba pár kluků kamarádů mám,jenže po celou dobu vztahu,věděl, že mám kamarády už ty 3 roky zpět. Seznámil mě s ní, představil nás. Jednou ji pozval na společnou akci i s jejím partnerem. Prý to ale není moc šťastné.. Ale prý nemohli. Nevim, jak mu nenápadně říct, že to dopisování je nevhodné a at se rozhodne... Nechci přímo, kdyby to vše byl opravdu jen omyl, byla bych za pořádnou hysterku...

fallingstars
27. bře 2017

@nandule20 Předně bych se přestala bát, "za co budeš". Stůj si za svým, jestli Ti to není příjemné, řekni mu to, v klidu mu to vysvětli, na tom přece není nic špatného. Jak zareaguje on, je jeho věc, Ty by ses ale neměla nechat ovlivnit obavami, "aby si on nemyslel"... toho by stejně ta chvíli jen zneužíval...

anelamates
27. bře 2017

A nevěřím tomu, že to druhému nebude vadit. prostě nevěřím. Přece logicky - když za mnou přijde partner a řekne našel jsem si milenku, ale zůstávám s tebou, to nic není, jenom prostě zpestření, tak mi to musí ublížit,i kdybych byla tisíckrát tolerantní. protože at chci nebo ne, zahlodá pochybnost, proč chce to zpestření? prostě ne. Já jsem zastánce věrnosti.