Vypravování do školky - děs běs. Jak zažíváte ráno s dětmi?

jesjaja
9. říj 2020

Holky, taky zažíváte ráno nervy s dětmi? Mám dvě dcery, a je šílené vypravit je do školky. STrašně se loudají. Už mě to nebaví, je pořád popohánět. Jak je to u vás? Pomáhá něco? Přemýšlím, že zkusím hodiny, jak píšou tady v článku https://www.sendire.cz/vypravujte-deti-rano-bez...

jaja01k
9. říj 2020

@jesjaja U nás hodiny hodně pomohly.

alubif
9. říj 2020

U nás největší zásek snídaně, takže jsem včera vytáhla kuchyňský budík, nastavila 15 minut. Když nebude mít po budíku dojezeno, smůla, jídlo ji beru a odchod. Dnes nasnidana za 7 minut (palačinka s javorovým sirupem a kakao), žádné hltání. Normálně ,,snidala" 20-30 minut. 🤦

jesjaja
autor
9. říj 2020

@jaja01k jdu do toho, slyšela jsem, že existují nějaké hodinky pro děti, kde se dají nastavit jednotlivé činnosti, ale asi to nebude levná záležitost

jesjaja
autor
9. říj 2020

@alubif to je bohužel u nás běžné ☹

konidana
9. říj 2020

@jesjaja pomohl čas...tak 2.a3. Trida uz se vypravily samy a pohoda. Predskolaci horor a des. Stávkoval jeden nebo druhej v závěru se poprali...

jaja01k
9. říj 2020

@jesjaja Nám stačí obyčejné hodiny a že kluci vědí, kdy je čas na snídani, jít se umýt, oblékat se, odchod. Rychle přišli na to, že když se nebudou loudat, vyjde jim třeba i pár minut na hraní, což je pro ně ta nejlepší motivace. Už si to docela zvládají sami všechno ohlídat, jsou předškolák a prvňák.

j.a.n.i
9. říj 2020

@jesjaja Tak na školkové nevím, ale na moje mladší školní funguje, když tam maminka není 😀

miba10
9. říj 2020

@jesjaja vypravuji tedy jen jedno dítě do školky a do toho chystám ještě 17mesicniho uličníka. Děti vstavaji v 6. Takže mlíčko,snídaně,pak vyčůrat (to u nás zabere nejvíc času),obléknout , vyčistit zuby a jedeme. Má na to hodinu. Pokud něco z toho nestihne,má smůlu.

te_reza
9. říj 2020

6:30 budíček, 6:50 cca odchod. Nic mezi tím 😂

areh
9. říj 2020

@te_reza to nesnídáte? 😯 Aspoň dítě?

te_reza
9. říj 2020

@areh snídá, vstane, vycurat, najíst, zuby, oblict a jde se.

areh
9. říj 2020

@te_reza 😯 tak to koukám a tiše závidím, že to tak rychle zvládnete 🙂

te_reza
9. říj 2020

@areh no stojí mě to dost úsilí 😂

irmamala
9. říj 2020

Já snídaně zrušila, najezte se ve školce smradi 🙂

majsina
9. říj 2020

@jesjaja my jsme taky během 20ti minut pryč. A ráno doma nesnídá, mají ve školce svačinku v 8:15...to má jako snídani. Ve školce je 6:30-7:00

sylvusska
9. říj 2020

U nas taky ty rana dost hekticka. Vypravuju 2 deti 4,5 a 2,5 let. Budim je v 6:15, nejhorsi mi prijde prevleceni a pak jim prichystat jidlo a piti. V 7:30 bychom meli vyrazit. Tisickrat jim receno, at jdou do chodby si dat boty, mikinu, bundu. To uz obcas penim na potisickrat. Cekame 3.ditko z jara. Uz se tesim, az jeste bude moje hybnost omezena a pak novorozenec.

martt
9. říj 2020

@jesjaja Když jsem kluky vypravovala do školky a školy já šíleně se loudali. Nic nezabiralo. Až pomohlo, že začal vypravovat rano tatínek, protože já už v tou dobou jsem v práci. A pry vše běží jak podratkach

ninive211
9. říj 2020

U nas vyprava se vsim vsudy je na hodinu, no. Kdyz je hodne dobry den (vyjimecne), tak i za 40 minut zvladneme vyjit z bytu, ale jak nekdo pise 20 minut na snidani, obleceni, zuby, takhle rychle se nevypravim ani ja😁(ja teda jeste mam navic ritual cisteni pleti a alespon zakladni liceni bb krem, oboci, rasenka, bez toho ven nevylezu). A to loni to bylo horší, letos je to "pohoda" ve srovnani s lonskem.

ninive211
9. říj 2020

@martt Kdyz jsme tu rano vyjimecne oba s manzelem, tak taky to jde nejak rychleji.

jesjaja
autor
9. říj 2020

@sylvusska chápu a rozumím. Musíme doufat, že se to věkem upraví samo 🙂

petaov
9. říj 2020

Malý nesnídá. Vstává dost pozdě kolem 7:45, pak se jen oblékne, vyčistí zuby a jde (školka je hned před domem), teda spíš jede na odrážedle, ať to stíháme. V 8 hod. musí být ve školce a v 8:30 mají svačinu, tak mi přijde zbytečné snídat, pak by to tam nejedl.

ninive211
9. říj 2020

@jaja01k My jsme ted kvuli tomu taky konecne po dlouhe dobe poridili rucickove hodiny do kuchyne, byt je vlastne nepotrebujeme, mame uz dvoje digtalni-na mikrovlnce a na sporaku. Ale dite ve skolce jeste s digitalnina hodinama ma problem, rucickove prece jen snaz pochopi. A jeste vcera k narozeninam dostala detsky budík.

ninive211
9. říj 2020

@petaov Tak tohle je teda rekord, za 15 minut uz ve skolce. A nejde ho proste budit driv? 7:45 je hodně pozdě...

heligona
9. říj 2020

@ninive211 proč?

veronikav31
9. říj 2020

já vstávám 5.55, namaluji se,dětem udělám snídani. 6.05-6.08 vstávají, oblíct, snídaně,vitamíny,vyčistit zuby, bundy,čepice a v 6.45 odchod z bytu.pokud by se odcházelo z bytu, smůla, půjde se v dešti pěšky(jezdíme autobusem a ten nečeká), pěšky nebo na odrážedle chodíme když je hezky a cesta nám trvá cca 40 minut.

veronikav31
9. říj 2020

@ninive211 já ráno pleť nečistím, ale dám linky, stíny, krém a make up, řasenku, se vším všudy otázka 5 minut než děti vstávají nebo když snídají😀

lucifux
9. říj 2020

@sylvusska já chystám syna 4 roky do školky, 18ti měsíční a 17dní starý novorozenec. Ráno vstáváme v 6. a odjíždíme v 7:30. Nejvíc rostu z toho nejstaršího... snídaně a oblékání u nás totální očistec... každý den si říkám, že by se nade mnou mohl už pán bůh smilovat. Protože všechno se u nás opakuje nejméně stokrát, musím připomínat, protože je schopný se zaseknout na ponožkách, ty mu dělají největší problém.

petaov
9. říj 2020

@ninive211 Když ho vzbudím, tak je protivný a nespolupracuje. Je fakt lepší, když se vzbudí sám. Někdy vstane i dříve, ale to se loudá a třeba ještě koukne na pohádku. Takže když je míň času a ví, že nestíháme, tak funguje fakt rychle bez problémů.

verusak87
9. říj 2020

7:15 budím a 7:45 odcházíme. Děti mám 5 roků, 3 roky a 1 rok. Prostě jim pomáhám s oblečením a někdy se snídaní. Vždycky se někdo z nich šprajcne 😃 já jsem ranní chystání taky nikdy neměla ráda. Zkus se s nima pobavit ve chvíli, kdy není spěch o tom, co by jim pomohlo a v čem je největší problém. Čím to zpříjemnit nebo třeba jestli vstávat dřív a tak.

20190418
9. říj 2020

Dala jsem na budík nálepku, co má na oblečení do skolky, na 12, takze kdyz je tam velká ručička (tj. je 8:00), tak to znamená, ze začíná závod. Kdo bude mít driv vycistene zuby a oblečenej, tak vyhrál. Nastesti je to soutěživý kluk. Kdyz se nestihne najíst (stejne miva většinou jen mliko a banán), tak smůla. Ale oni mají ve skolce po 9 svačinku, takze to nevadí. A do skolky, která je teda asi 300m od domu, jedine na koloběžce, kdybychom sli pěšky, tak tam půjdeme 10min...